Gaila, bet medaliu šis pirmadienio vakaras nesuspindo. 29-erių panevėžietis tarp aštuonių finale plaukusių olimpiečių užėmė penktąją poziciją ir savo mėgstamiausios rungties distanciją įveikė per 1 min. 45.46 sek.
„Sunku buvo. Padariau viską, ką galėjau šiuo metu, bet... Vis tiek ne tai, kaip aš galiu plaukti... Ta vieta tai, ai... Jau geriau būčiau aštuntas su 1 min. 44 sek. nei su 1 min. 45 sek. ir penktas“, – po finalo itin susikrimtęs žodžius rinko D.Rapšys.
Šis pasirodymas jau pranoko praėjusį geriausio Lietuvos plaukimo plaukimą Tokijo olimpinėse žaidynėse – tąsyk Japonijos sostinėje D.Rapšys identiškoje rungtyje liko aštuntas.
„Nesvarbu ta vieta. Ne dėl to to plaukiau. Nelengva buvo, bandžiau plaukti taip, kaip liepė, bandžiau pasitikėti ir padariau tai, ką galėjau. Nelengva buvo.
Tai nėra tai, kaip aš galiu plaukti. Visiems nelengva buvo, visi buvo toli nuo asmeninio rekordo, bet kas šiuo metu galėjo padaryti geriausiai, tas ir padarė. Gaila, gaila“, – tęsė lietuvis.
Primename, kad plaukikas į finalą žengė kaip vienas iš rungties favoritų – sekmadienį vykusiose atrankos ir pusfinalio plaukimuose užėmė antrąją (1 min. 45,91 sek. – atrankoje) bei šeštąją (1 min. 45,91 sek. – pusfinalyje) vietą.
Trečiąją olimpiadą savo karjeroje pasitikusiam D.Rapšiui taip pat priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (1 min. ir 44,38 sek.) bei šiemet Dohoje iškovotas pasaulio vicečempiono titulas.
„Eina visas metų pasiruošimas... Po mėnesio atostogų atėjęs greičiau plaukiu... Toks gyvenimas, toks gyvenimas. Būtų smagu pamosikuoti su tuo medaliu, bet grįžęs į lovą vis tiek liūdėtum, taip jau sporte yra.
Medalis čia visiems skirtas parodyti, ką padarei, daugiau visiems nelabai svarbus tas rezultatas. Nežinau, kam dirbu... Medaliui? Rezultatui?“ – retorinius klausimus kėlė plaukikas.
Liūdesio neslėpęs D.Rapšys mintimis nusikėlė ir į praėjusius metus.
„Per daug jautiesi gerai, tada per daug įsisvajoji. Kažkaip neišeina tada išpildyti, nes per daug tikiesi iš savęs, pradedi spausti. Pasaulio čempionate, Dohoje, ramus sėdėjau, tiesiog praplauksiu taip, kaip praplauksiu, pasimėgausiu – taip lengvai 1 min. 44 sek. prasiplaukė, o čia 1 min. 45,46 sek. – šitą rezultatą pernai po atostogų atėjęs Berlyne ryte plaukiau. Kažko nepadariau iki galo...“, – samprotavo plaukikas.
Panevėžietis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse taip pat varžysis ir 100 m asmeniniame bei 200 m ketveriukės laisvuoju stiliumi estafetės plaukimuose.
D.Rapšys šeštadienį ryte taip pat varžėsi ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje, bet joje liko už laimingojo aštuntuko borto – užėmė dešimtąją vietą.
Paryžiaus olimpinės žaidynės vyksta liepos 26-rugpjūčio 11 dienomis, o jų eigą ir karščiausius sportininkų komentarus galite sekti lrytas.lt portale.
– Komandoje turite vaizdo analitiką iš Čekijos. Buvo kažkokių plaukimo niuansų, kuriuos reikėjo keisti? – buvo paklausta D.Rapšio.
– Vėlgi, pasižiūri, paanalizavo prieš plaukimą, ką reikia pakeisti, kaip padaryti, bet... Bandžiau ir su savimi... Norėjau plaukti taip, kaip galiu plaukti, bet kuo daugiau apie tai galvoji, tuo sunkiau darosi nei, kai tiesiog ateini... Kaip Rūta sako – pasimėgauti plaukimu. Kai bandai mėgautis, kažkaip kitaip būna.
Čia olimpinis finalas – šito nepriplanuosi, nepasiruoši.
– Sekmadienį minėjote, kad prieš pusfinalį jūsų varžovai buvo geros nuotaikos, buvo atsipalaidavusi atmosfera. Kaip buvo dabar?
– Labai jau rimtis buvo. Neblogai. Man toks... Kai paliečiau (sienelę finiše), jau galvojau, nesvarbu, kelintas būsiu, tiesiog aš negalėjau normaliai plaukti, man buvo sunku plaukti.
Gali pilnai išpildyti viską, tada jautiesi gerai, o dabar toks – paliečiau ir supratau, kad net nebūsiu prizininkas, nesimėgavau.
– Buvote vyriausias plaukikas finale. Bus dar vienas olimpinis šansas?
– Žinoma, kad bus, bet kažką reikia pakeisti, nes atrodo, kad kuo mažiau ruošiuosi, tuo greičiau plaukiu. Kuo labiau atiduodi, dirbi iki nualpimo... Keistas tas sportas...
– Galbūt būsimos 100 m plaukimo varžybos ir bus ta proga pasimėgauti?
– Taip, rytoj ateisiu, bet vis tiek po tokio plaukimo neprideda malonumo lėkti kažką ir bandyti, nežinau...
– Galbūt pačiam kirba abejonė, kad reikėjo plaukti šiek tiek kitaip?
– Nežinau, pirma turi pasakyti treneriai, ką ne taip padariau. Išklausysiu. Nežinau, nežinau. Šiandien prastai miegojau (atsiduso).
– Atrodote, kad esate supykęs ant sporto. Kažkada ir Rūta Meilutytė nusprendė padaryti pertrauką dėl to. Gal kirba mintis pailsėti?
– Ne, aš tiesiog dvejoju, nes kai sunkiai dirbu – negaliu išplaukti, o kai nieko stebuklingo nedarau, tada man blogai einasi. Pagalvojimas į ateitį, ką viską perdaryti. Sunku kažką pasakyti.