Su trofėjais iš Japonijos sugrįžę kiokušin karatė asai laimėtiems milijonams jenų dėmesio neskyrė – labiau norėjo titulų

2024 m. liepos 24 d. 18:01
Su didžiausiomis taurėmis, medaliais bei nuomonę, kad iki čempionų titulo pritrūko labai nedaug – taip trečiadienį iš pirmąkart Tokijuje vykusio pilno kontakto karatė turnyro „Čempionų čempionas“ sugrįžo du Lietuvos kiokušin karatė atstovai – 2022-ųjų pasaulio čempionai Brigita Gustaitytė ir Eventas Gužauskas. Abu meistrai pateko į prestižinio turnyro finalus, tačiau juose turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą.
Daugiau nuotraukų (23)
Tekančios saulės šalies sostinėje surengtose varžybose geriausi aštuoni vyrai ir aštuonios moterys kovojo ne tik dėl titulų, bet ir įspūdingo 30 mln. jenų (197 tūkst. eurų) prizinio fondo.
Čempionams turėjo iškart atitekti po 10 mln. jenų (apie 66 tūkst. eurų) prizas, vicečempionams – po 2 mln. (apie 13 tūkst. eurų), o trečiųjų vietų laimėtojams – po 600 tūkst. jenų (3,9 tūkst. eurų) piniginis laimėjimas.
„Kažkokių idėjų ir svajonių, ką darysime su tais pinigais, nėra“, – sutartinai apie gautas premijas kalbėjo turnyro vicečempionai E.Gužauskas ir B.Gustaitytė.
„Aš tai buvau nusitaikiusi tik į pagrindinę premiją, dabar bus svarstymai, ką daryti su ženkliai mažesniais pinigais. Dar reikia išsikeisti tas jenas į eurus“, – juokėsi vicečempionė.
Mūsų šalies kiokušin karatė rinktinės lyderiai Japonijoje buvo vieni iš pagrindinių turnyro veidų, tad dėmesio ir prognozių dėl jų startų netrūko.
„Esu dalyvavusi kitos organizacijos čempionatuose, tačiau tokio maksimalaus šou su pristatymais, žiniasklaida dar niekur nebuvo. Niekur nebuvo interviu tarp kovų – įspūdis neįtikėtinas. Buvo įdomu“, – Vilniaus oro uoste tikino B.Gustaitytė.
Ir lietuviai pateisino tas viltis su kaupu: mūsiškiai įveikė ketvirtfinalius ir pusfinalius ir prasimušė į lemiamas dvikovas dėl medalių ir premijų.
B.Gustaitytė lemiamoje akistatoje susitiko su 2023 metų pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempione japone Mihiro Suzuki, kuri pusfinalyje tik per du pratęsimus įrodė savo pranašumą prieš tautietę Momo Fujiharą. Ketvirtfinalyje M.Suzuki nugalėjo Aliną Osipenką iš Kazachstano.
Finale po 2 min. kovos 4 teisėjai skyrė lygiąsias ir tik vienas įžvelgė japonės pranašumą, tad kova persikėlė į pratęsimą. Deja, po jo į viršų pakilo vien tik baltosios vėliavėlės, reiškusios M.Suzuki pergalę rezultatu 5:0.
„Iš esmės kovojau su tomis sportininkėmis, su kuriomis koviausi ir praėjusiais metais pasaulio čempionate. Tačiau šių kovų skirtumas buvo toks, kad viskas vyko gan greitai – trys valandos kovų, jei yra bent minimali persvara, teisėjai tuoj pat ir duoda pergalę.
Žinoma, lygis varžybose buvo aukščiausias – juk surinkti buvo tik stipriausieji meistrai. Galėjau gal pasirodyti ir geriau – tikrai važiavau ne dėl vicečempionės titulo“, – aiškino B.Gustaitytė.
Buvo turnyre kalbama, kad lietuvė yra viena iš populiariausių sportininkių tarp japonų.
„Tai gal dėl to, kad esu aukšta. Kitos merginos, kurios buvo iš Europos, taip pat buvo geros kovotojos, tačiau visus japonus galimai sužavėjo mergina, kurios ūgis 180 cm. Kur tik eini, visur tave mato“, – apie save kalbėjo M.Gustaitytė.
E.Gužauskas finale stojo prieš dar vieną šeimininkų atstovą – Yuki Okadą. Pastarasis iškovojo penktąją vieta 2023 m. absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate. Japonas ketvirtfinalyje nugalėjo Kazachstano atstovą Antoną Zimarevą, o pusfinalyje per pratęsimą pranoko tautietį Yusaku Watanabe.
Pasaulio čempionas pagal svorio kategorijas iš Lietuvos finale nesurado reikiamo rakto pergalei ir po 3 min. kovos du teisėjai iš penkių skyrė lygiąsias, bet likusieji trys nulėmė Y.Okados pergalę.
– Kaip įvertintumėte tą pirmąjį tokį komercinį turnyrą?, – buvo paklaustas E.Gužauskas.
– Tai pirmasis kartas, kai vyko tokio tipo varžybos. Kiokušin karatė pasaulis tokio didelio komercinio turnyro dar nebuvo matęs.
Sakysime, buvo labai daug dėmesio, šou elementų ir jaudulio. Nes karatė pasaulyje tai neįprasta.
Gal būtent ta visa šurmulinga aplinka ir pakišo koją – dėmesio per daug, todėl ir rezultato norimo nepasiekiau. Tačiau negaliu pasakyti, kad tai negeras pasirodymas -tarp aštuonių geriausiųjų buvau net antras.
– Kokią vietą trofėjų lentynoje užims atsivežta taurė?
– Gal ne apie taurę reikia kalbėti, o apie didelę patirtį, kurią gavau tokio lygio varžybose. Man niekada nebuvo tekę to patirti ir smagu, kad tiek daug metų atidavus kiokušin karatė, aš dar galiu pasidžiaugti tuo „pirmuoju kartu“.
– Labiau rengėtės finalo kovai ar visoms?
– Visoms rengiausi taip, kaip planavau varžytis finale. Mano galva, pirmose dvejose dvikovose nesugebėjau parodyti labai geros kovos, o finale dar ir teko užsidirbti įspėjimą, po kurio privalėjau pakeisti savo kovos taktinį planą.
Mat jei būtų antrasis įspėjimas, iškart pralaimėčiau pagal taisyklių pažeidimus.
– Japonijoje yra neįmanoma pasaulio čempionatuose įveikti šios šalies kiokušin karatė meistrus – padeda tiek aplinka, tiek ir teisėjai. Per aštuonis absoliutaus svorio kategorijos čempionatus nelaimėjo nė vienas kitos šalies meistras. Šįkart gal ir vėl finale buvo kažkokia galima teisėjų pagalba japonams?
– Nėra taip, kad laimėtų japonai nepelnytai. Jei kalbėsime apie šias varžybas, buvo už ko užsikabinti teisėjams – neįrodžiau šimtu procentų, kad esu geresnis. Taip, kova buvo lygi, bet nesakyčiau, kad buvau nuteisėjautas.
– Japonijoje tituluotiems sportininkams bandoma prilipdyti tam tikras pravardes. Gavote kokią ir jūs?
– Gal kokią japoniška, bet man niekas apie ją nesakė (juokiasi).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.