Liepos 26–28 dienomis Druskininkuose vyksiančiame Europos meistrų funkcinio sporto čempionate dalyvaus bemaž 100 atletų. Tiek vyrai, tiek moterys varžysis aštuoniose amžiaus kategorijose pradedant nuo trisdešimties ir baigiant vyresnių nei 65 metai amžiaus grupe.
Kartu vyks ir Lietuvos funkcinio sporto čempionatas.
Viena pajėgiausių šalies atlečių K. Dūdaitė neslepia, kad prieš kiekvienas varžybas jaučia jaudinasi. „Ir tai yra visiškai normalu, – sakė sportininkė. – Man net savotiškai patinka tas adrenalino pliūpsnis. Svarbu mokėti suvaldyti tą energiją. Visada bijau per stipriai startuoti ir nesusitvarkyti su savimi, bet man padeda kvėpavimo pratimai ir žinojimas, kad esu mačiusi blogiau ir įveikusi kur kas sunkesnius gyvenimo etapus“.
K. Dūdaitė nusišypsojo, kuomet funkcinio sporto atleto kūnas palyginamas su „mašina“.
„Tik nepamirškime, kad kiekvienai mašinai reikia degalų, techninės priežiūros ir protingo vairuotojo, – teigė sportininkė. – Svarbiausia yra susitvarkyti su vairavimu – neleisti sau didelių emocinių šuolių, nes po pakilimo neišvengiama ir duobė. Reikia degti, bet protingai ir paskaičiuotai, kad motyvacijos laimėti ugnis nevirstų perdegimu. Aš linkusi atsiriboti nuo aplinkos ir varžybų metu bendrauju tik su treneriu ir šeima. Iš šono žmonėms atrodo, kad tai arogancija, bet iš tiesų, taip tik rūpinuosi savo emocine būkle ir nešvaistau energijos nereikalingam bendravimui“.
„Amber CrossFit“ atletas Danielis Zachaževski, susipažinęs su iš anksto paskelbtomis rungtimis, kurios laukia pirmenybėse, teigė nustebęs, kad šįkart neteks varžytis baseine.
„Labiausiai nustebino, kad neteks plaukti, – nusijuokė D. Zachaževski. – LSC sporto komplekse „Druskininkai“ yra baseinas, mieste dažnai vyksta triatlono varžybos, tad tikrai tikėjausi, kad teks plaukti. Apmaudu, nes pradėjau lankyti asmenines plaukimo treniruotes ir norėjosi parodyti savo progresą. Tačiau mane nudžiugino ištvermės rungtis, bet pasirengimo laikotarpiu reikėjo atrasti tinkamą strategiją, nes galima viską atlikti arba per greitai, arbai per daug konservatyviai“.
D. Zachaževski priminė, kad funkcinis sportas iš atleto reikalauja labai daug – jėgos, ištvermės, įgūdžių ir, žinoma, atitinkamo mentaliteto.
„Norint patekti tarp TOP-10 sportininkų, manau, pakaktų turėti stiprų kūną. Jei nori daugiau, privalai turėti „stiprią galvą“, sugebėti peržengti skausmo ribą, kai kūnas sako „stop“. Būtent sugebėjimas nepaisyti šio „stop“ skiria geriausius nuo gerų“, – sakė atletas.
Atrodo, kiek paprasčiau į viską žiūri patyręs Gediminas Simanavičius. Išgirdęs, kas gali lemti sėkmė aukščiausio lygio varžybose, kaunietis nusišypsojo: „Gera nuotaika, sveikata“.
„Stengiuosi niekada neskirstyti varžybų į aukšto ir žemesnio lygio, – šypsojosi G. Simanavičius. – Į visas vyksta kuo puikiausiai nusiteikęs ir pasirengęs. Šįkart į varžybas keliausiu tarsi į šventę, nes visus metus laukiau su nekantrumu. Ko tikiuosi iš savęs? Stengiuosi savęs nespausti ir nekelti lūkesčių, kad vėliau netektų savimi nusivilti. Žinoma, tikiuosi patekti tarp dešimties stipriausių atletų ir gerai praleisti laiką“.