Pasaulio sporto savaitė: T. Pogačaro dominavimas, naujas „Formulės-1“ etapo nugalėtojas ir R. Nadalio sugrįžimas

Slovėnas Tadejus Pogačaras dominavo pirmą kartą Paryžiaus nepasiekusiose „Tour de France“ dviračių lenktynėse, amerikietis Noah Lylesas pasiuntė ženklą varžovams labiausiai stebimoje bėgimo rungtyje, australas Oscaras Piastri pirmą kartą laimėjo „Formulės-1“ lenktynes, o po pertraukos į teniso aikštę grįžęs ispanas Rafaelis Nadalis krito „ATP 250“ rango turnyro finale.

Oscaras Piastris<br>EPA-ELTA nuotr.

Jul 22, 2024, 8:07 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 16 d. Baigėsi Europos moterų futbolo čempionato atrankos turnyro pirmasis etapas. Jame kelialapius į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks 2025 m. Šveicarijoje, iškovojo Vokietija, Ispanija, Islandija, Danija, Prancūzija, Anglija, Italija ir Nyderlandai. Dėl kitų septynių kelialapių 28 komandos kovos atrankos atkrintamajame etape.

Liepos 19 d. Keiptaune (Pietų Afrika) pasaulio vaikinų (iki 20 m.) regbio čempionato finale Anglija nugalėjo Prancūziją 21:13. Bronzos medalius laimėjo Naujoji Zelandija. Anglai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą per 14 turnyrų (rekordininkė Naujoji Zelandija čempione tapo šešis kartus).

Liepos 20 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė britas Matthew Hudsonas-Smithas (400 m), jamaikietė Nickisha Pryce (400 m) ir britė Keely Hodgkinson (800 m). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Noah Lylesas (9,81 sek.). Penktajį etapą šį sezoną laimėjo brazilas Alisonas dos Santosas (400 m su barjerais).

Liepos 21 d. Nicoje pasibaigusių 111-ųjų „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Emirates“), antrąją vietą užėmė čempiono vardą praradęs danas Jonasas Vingegaardas („Visma“), kuris atsiliko 6 min. 17 sek., trečiąją vietą – belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“). Lenktynės primą kartą per visą jų istoriją baigtos ne Paryžiuje. 25 metų T.Pogačaras laimėjo 6 iš 21 etapo, tarp jų – tris paskutiniuosius. Jis trečiąjį kartą tapo „Tour de France“ čempionu (praėjusius kartus – 2020 ir 2021 m.) ir laimėjo ketvirtąsias didžiąsias lenktynes (jis taip pat yra šių metų „Giro d‘Italia“ čempionas).

Liepos 21 d. Trune (Škotija) golfo Atvirojo čempionato nugalėtoju tapo amerikietis Xanderis Schaufelle. 30-metis X.Schauffele antrą kartą karjeroje laimėjo vieną iš didžiųjų turnyrų (jis buvo šių metų PGA čempionato nugalėtojas).

Liepos 21 d. Banska Bystricoje (Slovakija) baigėsi Europos jaunių (iki 18 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Italija (7 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos).

Liepos 21 d. Gdynėje (Lenkija) Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Slovėniją 82:78. Bronzos medalius laimėjo Graikija. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės.

Liepos 21 d. Celėje (Slovėnija) Europos vaikinų (iki 20 m.) rankinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Portugaliją 35:31. Bronzos medalius iškovojo Danija. Ispanai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą, tarp jų – antrąjį kartą iš eilės.

Liepos 21 d. Sofijoje (Bulgarija) Europos vaikinų (iki 18 m.) tinklinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo Italiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Lenkija. Prancūzai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą.

Liepos 21 d. Latvijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), trečiąją – Ottas Tanakas („Hyundai“). Bendrojoje įskaitoje po 8 iš 13 etapų pirmauja belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“; 145 tšk.), O.Tanakas (137) ir velsietis Elfynas Evansas („Toyota“, 132). Čempiono vardą ginantis K.Rovempera, kuris šį sezoną laimėjo tris etapus, bet dalyvauja ne visose lenktynėse, bendrojoje įskaitoje užima šeštąją vietą (86).

Liepos 21 d. Modiorode „Formulės-1“ čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo australas Oscaras Piastri („McLaren“), antrąją vietą užėmė britas Lando Norrisas („McLaren“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). 23 metų O.Piastri pirmą kartą karjeroje laimėjo „Formulės-1“ lenktynių etapą. Čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) užėmė penktąją vietą. Po 13 etapų pirmauja M.Verstappenas (265), L.Norrisas (189) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 162).

Liepos 21 d. Teniso turnyro Bostade (Švedija; „ATP 250“) finale portugalas Nuno Borgesas nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 6:3, 6:2. 27 metų N.Borgesas pirmą kartą žaidė ATP turnyro finale. Po pusantro mėnesio pertraukos žaidęs 38 metų R.Nadalis pirmą kartą nuo 2022 m. birželio pateko į ATP turnyro finalą (jis per karjerą žaidė 131 finale ir iškovojo 92 titulus).

Liepos 21 d. Teniso turnyro Hamburge („ATP 500“) finale prancūzas Arthuras Filsas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:3, 3:6, 7:6. 20-metis A.Filsas iškovojo antrąjį titulą. Turnyro Niuporte (Rod Ailandas, JAV; „ATP 250“) nugalėtoju tapo 30-metis amerikietis Marcosas Gironas (pirmasis titulas), Gštade (Šveicarija; „ATP 250“) – 28-erių italas Matteo Berrettini (devintasis titulas), Palerme (Sicilija, Italija; „WTA 250“) – 21 metų kinė Zheng Qinwen (trečiasis titulas), Budapešte (Vengrija; „WTA 250“) – 20-metė rusė Diana Šnaider (trečiasis titulas; visus tris turnyrus laimėjo šį sezoną).

Liepos 21 d. Santo Dominge (Dominikos Respublika) Amerikos vyrų tinklinio čempionato finale Kanada nugalėjo JAV 3:1. Bronzos medalius iškovojo Puerto Rikas. Dalyvauti turnyre atsisakė Argentina ir Brazilija. Kanadiečiai antrąjį kartą tapo žemyno čempionais (pirmąjį – 2023 m.).