Kalmukijos premjeras ir Rusijos olimpinio komiteto generalinis direktorius Vladimiras Senglejevas šią informaciją patvirtino propagandinei „RIA Novosti“ agentūrai ir pareiškė: „Sumokėjome daugiau nei 200 milijonų rublių 245 sportininkams, kuriems nebuvo leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse.“
Šios kažkuria prasme premijos buvo mokamos sportininkams, kuriems Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) uždraudė dalyvauti žaidynėse arba atletams, kurie negalėjo įgyti neutralaus sportininko statuso Paryžius olimpiadoje.
Rusijos ir Baltarusijos sportininkams IOC uždraudė dalyvauti žaidynėse, nebent jie varžytųsi kaip neutralūs atletai – be valstybės vėliavos, himnų ir emblemų.
Be to, Rusijos ir Baltarusijos sportininkai turi būti papildomai tikrinami, kad būtų įsitikinta, jog jie nepalaiko sukelto Rusijos karo prieš Ukrainą ir neturi ryšių su kariuomenės sporto klubais.
Taip pat neleidžiama varžytis jokioms rusų ir baltarusių komandoms.
V.Senglejevas patikino, kad paskutinės išmokos neįvykusiems olimpiečiams buvo išsiųstos birželio 23 d. Agentūra nenurodė, kokios sumos buvo išmokėtos sportininkams.
Rusijos sportininkų, kurie vis dėlto vyks į Paryžių, sąrašas sutrumpėjo iki kelių sporto šakų, o iš viso varžysis 16 rusų ir 16 baltarusių.
Rusijos sporto valdininkai pareiškė, kad jų atletai nesivaržys olimpiadoje Prancūzijoje dėl, jų nuomone, žeminančių apribojimų.
Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26–rugpjūčio 11 dienomis. Vos 16 rusų yra ženkliai mažiau, nei jų buvo Tokijo žaidynėse – tuomet varžėsi 335 atletai.
Neseniai tiek Rusijos imtynininkai, tiek dziudo meistrai, turintys teisę dalyvauti 2024 m. Paryžiaus žaidynėse, paskelbė nedalyvausiantys olimpiadoje dėl Tarptautinio olimpinio komiteto nustatytų „nesportiškumo kriterijų“ rusams.