Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate – solidūs lietuvių pasirodymai

Kotbuse (Vokietija) vykstančio Europos jaunių (17–18 m.) ir jaunimo (iki 23 m.) dviračių treko čempionato jaunių merginų sprinto lenktynėse Lauryna Valiukevičiūtė iškovojo ketvirtą vietą. Tai – aukščiausia Lietuvos atstovų vieta šiose varžybose nuo 2020 metų.

Lauryna Valiukevičiūtė.<br>Organizatorių nuotr.

2024-07-13 10:10

Trenerio Dmitrijaus Leopold ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė aštuntfinalyje nugalėjo italę Sirią Trevisan (13 vieta kvalifikacijoje), o ketvirtfinalyje 2–0 įveikė Matyldą Glowacką (5). Vėliau Laurynai laimėti važiavimų nebepavyko. Lietuvos dviratininkę pusfinalyje 2–0 nugalėjo 2023 m. Europos jaunių čempionato bronzos medalininkė britė Viorica Rand (1), o kovoje dėl bronzos taip pat 2–0 – lenkė Natalia Walecka (2). Europos jaunių čempione tapo V. Rand, finale 2–1 įveikusi vokietę Anastasią Kuniss (3).

L. Valiukevičiūtė, kurią anksčiau Vilniuje treniravo Valentina Pokladok, kvalifikacijoje tarp 18 dalyvių buvo ketvirta. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,646 sek. (vid. greitis – 61,823 km/h). Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė V. Rand – 10,955 sek. (vid. greitis – 65,723 km/h). Aštuntą startavusią Lauryną pranoko tik paskutinės trys startavusios dviratininkės.

Jaunimo vaikinų sprinto lenktynėse Laurynas Vinskas iškovojo šeštą vietą. Jis kvalifikacijoje tarp 22 dalyvių buvo penktas. Laurynas 200 m iš eigos nuvažiavo per 10,043 sek. (vid. greitis – 71,691 km/h). Eimantas Vadapalas (10,483 sek.) liko 20-as. Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė vokietis Luca Spiegel – 9,732 sek. (vid. greitis – 73,982 km/h).

L. Vinskas aštuntfinalyje įveikė prancūzą Oscarą Caroną (12), o ketvirtfinalyje 0–2 pralaimėjo belgui Runarui de Schrijveriui (4). Laurynas užėmė šeštą vietą, nes kvalifikacijoje trečią vietą užėmusį prancūzą Timmy Gillioną ketvirtfinalyje 2–0 įveikė šeštas buvęs britas Hayden Norris.

Jaunių vaikinų omniume (daugiakovėje, 27 dalyviai) Titas Laurinavičius (79 tšk.) užėmė aštuntą vietą. Nugalėjo britas William Salter (116 tšk.). Sidabrą iškovojo belgas Matijs van Strijthem (111 tšk.), o bronzą – lenkas Marceli Pera (106 tšk.).

T. Laurinavičius skrečo rungtyje buvo trečias, tempo lenktynėse – septintas, o eliminavime – 19-as. Lietuvos dviratininkas bendrojoje įskaitoje po trijų rungčių buvo 10-as. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų – Titas pelnė 11 taškų ir pakilo į aštuntą poziciją. Mūsų šalies atstovas laimėjo šeštąjį iš 12-os tarpinių finišų, dviejuose buvo trečias ir dviejuose – ketvirtas.

Čempionatas, kuriame dalyvauja 10 Lietuvos dviratininkų, rengiamas 333,33 m ilgio atvirame treke su epoksidinės dervos danga. Čempionato metu vyksta ir Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) organizuojami teisėjų mokymai. Juose dalyvauja ir lietuvė Roberta Vainauskienė. Varžybos baigsis sekmadienį.