Mykolas Alekna Vengrijoje nustebino galingu metimu – įveikė ir Europoje auksą iškovojusį slovėną (1)

Vengrijoje antradienį vyko Istvano Gyulai atminimui skirtos lengvosios atletikos varžybos, kuriose startavo ir olimpinėms žaidynėms besirengiantys trys mūsų disko metikai – broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei Andrius Gudžius. Tai buvo vienas iš paskutinių disko metikų pasirodymų prieš Paryžiaus olimpiadą.

Mykolas Alekna<br>A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 9, 2024, 9:30 PM, atnaujinta Jul 9, 2024, 9:33 PM

Įspūdingą pergalę Vengrijoje iškovojo Mykolas Alekna, diską numetęs net 70,20 metro (65,15 – X – X – X – 68,28 – 70,20).

Nors pradžioje Mykolas pirmavo, penktuoju metimu į priekį išsiveržė Europos čempionas slovėnas Kristjanas Čehas, kuris diską nusviedė 67,99 m.

Po jo ir vėl metė Mykolas bei įrankį numetė 68,28 m ir susigrąžino lyderio poziciją.

Paskutiniais bandymais nė vienas konkurentas rezultatų nepagerino, o M.Alekna diską pasiuntė už 70 m ribos.

Europos čempionate Romoje neseniai auksą nusigvelbęs K.Čehas varžybas taip ir baigė antroje vietoje, o A.Gudžius liko trečias, numetęs diską 66,57 m.

Martynas Alekna geriausiu bandymu įrankį nuskraidino 63,50 m ir užėmė 5-ąją poziciją. Už lietuvio nugaros liko dabartinis olimpinis ir pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis – 63,36 m.

Sportininkai buvo priversti kovoti esant 33 laispnių karščiui.