Europos čempionate Daną Rapšį nuo medalio skyrė akimirka, jis pasiekė rekordą ir įvykdė dar vieną olimpinį normatyvą

2024 m. birželio 19 d. 20:00
Serbijos sostinėje Belgrade tęsiasi Europos plaukimo čempionatas, kuriame savo medalių kolekciją pabandė papildyti geriausias mūsų šalies plaukikas ir olimpietis Danas Rapšys – jis trečiadienį kovojo 100 metrų laisvuoju stiliumi finale. Svarbiausiame rungties finale D.Rapšys liko ketvirtas, tačiau dar kartą pagerino Lietuvos rekordą šioje distancijoje.
Daugiau nuotraukų (6)
Mūsų plaukikui ši distancija nėra pagrindinė, tad didelių vilčių nebuvo laimėti. Vis dėlto D.Rapšys nuotolį įveikė per 48.04 ir buvo ketvirtas. Tai reiškia, kad lietuvis įvykdė ir olimpinį normatyvą ir plauks ir šioje distancijoje. Be to, jis pagerino prieš dieną turėtą Lietuvos rekordą.
Pirmas buvo rumunas Davidas Popoviči – 46.88 sek., antras – vengras Nandras Nemethas, kurio rezultatas 447.49 sek.
Antradienį ryte atrankoje D.Rapšio laikas buvo 6-asis, distanciją jis įveikė per 48.63 sek. Vakare panevėžietis pusfinalyje plaukė dar greičiau – 48.39 sek. ir pagerino sau priklausiusį šalies rekordą – 48.55 sek.
Pusfinalyje D.Rapšys pasidalino 5–7 vietas.
Lietuvis didžiausias viltis vis dėlto sieja su 200 m ir 400 m plaukimais laisvuoju stiliumi, kur jis varžysis olimpiadoje.
Pirmadienį D.Rapšys jau pasidabino Europos čempionato auksu.
Jis padėjo Lietuvos vyrų rinktinei pasiekti istorinę pergalę estafetės 4x200 m laisvuoju stiliumi finale.
Be to, Lietuvai bronzą iškovojo A.Šidlauskas.
Be to, moterų 50 m plaukimo nugara pusfinalyje trečiadienį Lietuvos atstovė Justine Elizabeth Murdock finišavo per 28.75 sek. ir 0.01 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo 2021 m. priklausė Ugnei Mažutaitytei – 28.76 sek. Tačiau šis rezultatas negarantavo patekimo į finalą.
Andrius Šidlauskas 200 m krūtine pusfinalyje įveikė per 2 min. 13.23 sek., bendroje įskaitoje buvo 8-asis ir pelnė paskutinį bilietą į finalą. Vyrų 200 m plaukimo krūtine finalas vyks ketvirtadienį 20.31 val.