Susipažinkite su naujaisiais Lietuvos didvyriais: kas tie plaukikai, užkariavę Europos baseiną

Lietuvos vyrų plaukimo estafetės komanda pirmadienį Europos čempionate netikėtai suspindo auksu. Mūsiškius į priekį vedė Danas Rapšys, tačiau kas buvo kiti Serbijos baseine spindėję plaukikai?

Danas Rapšys, Kristupas Trepočka, Tomas Lukminas ir Tomas Navikonis<br> European Aquatics nuotr.
Tomas Navikonis.<br>D.Kibirkščio nuotr.
Tomas Lukminas<br>D.Kibirkščio nuotr.
Kristupas Trepočka <br>ltuswimming.com nuotr.
Danas Rapšys<br>T.Bauro nuotr.
 Rokas Jazdauskas<br>D.Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2024-06-18 17:27, atnaujinta 2024-06-27 16:31

4 x 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas distanciją įveikė per 7 min. 9.75 sek. Bei pagerinę Lietuvos rekordą užfiksavo geriausią rezultatą.

Prieš finalą mūsiškiai nusprendė atlikti pakeitimą. R.Jazdauską komandoje pakeitė rinktinės žvaigždė – Danas Rapšys.

Pokytis buvo sėkmingas. Lietuviai dar kartą pagerino šalies rekordą, plaukimą įveikdami per 7 min. 8.04 sek. ir iškovojo pirmąją vietą.

Aukso medaliai atiteko ne tik finale dalyvavusiems lietuviams, bet ir atrankoje plaukusiam R.Jazdauskui.

Įspūdingiausias šios komandos faktas – visi penki lietuviai yra panevėžiečiai! Tačiau kas daugiau žinoti apie šią komandą?

Tomas Navikonis

Gimimo data: 2004 m. spalio 26 d. (19 metų)

Gimtasis miestas: Panevėžys

19-metis aukščiausio lygio varžybose dalyvauja jau ne pirmus metus. T.Navikonis dar 2022 metais dalyvavo pasaulio ir Europos čempionatuose, tačiau ten skambesnių pergalių nepasiekė.

2024 metais panevėžietis pasaulio čempionate dalyvavo tik estafetės rungtyse, tačiau Europos čempionate sportininkas mėgins savo laimę 100 ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse.

Tiesa, T.Navikonis šiuo metu savo įgūdžius tobulina ne Lietuvoje. Nuo 2022 metų varžosi NCAA atstovaudamas „Ohio State University“.

Tomas Lukminas

Panevėžietis didžiausioje plaukimo scenoje prisistatė 2024 metų pasaulio plaukimo čempionate.

Tuomet T.Lukminas dalyvavo dvejose estafetėse – 4 x 100 m ir 4 x 200 m plaukimu laisvuoju stiliumi bei 100 m plaukime laisvuoju stiliumi, kuriame užėmė 23-ąją vietą.

Šių metų Lietuvos atvirajame čempionate sportininkas iškovojo 3 medalius.

T.Lukminas laimėjo 100 m plaukimą laisvuoju stiliumi, liko antroje vietoje 200 m plaukime ir 50 m distancijoje iškovojo bronzą.

Kristupas Trepočka

Gimimo data: 2006 m. gegužės 22 d. (18 metų)

18-mečiui tai buvo pirmasis didysis čempionatas ir lietuvis iškart suspindo auksu.

K.Trepočka dar prieš metus vykusiuose jaunimo pasaulio ir Europos čempionatuose nieko rimto nenuveikė, kuomet jam nepavyko įveikti atrankos plaukimų.

Tiesa, balandžio mėnesį vykusiame Lietuvos atvirajame čempionate panevėžietis pasipuošė net keliais medaliais.

Plaukikas triumfavo 1500 m, 200 m laisvuoju stiliumi plaukimuose bei 100 m plaukime peteliške. 100 m plaukime laisvuoju stiliumi K.Trepočka užėmė 3-ąją vietą.

Danas Rapšys

Gimimo data: 1995 m. gegužės 21 d. (29 metai)

Plaukikas, kurio pristatyti tikriausiai nereikia. Danas jau eilę metų įvairiuose pasaulio baseinuose garsina Lietuvos vardą.

Patyręs plaukikas 2019 metais buvo pripažintas geriausiu šalies sportininku!

D.Rapšiui tai buvo jau ketvirtas Europos čempionato aukso medalis. Lietuvis vieną auksą iškovojo 2017 metais Kopenhagoje ir du kartus triumfavo 2019 metais Glazge.

Taip pat panevėžiečiui yra pavykę iškovoti vieną Europos sidabrą bei tris bronzas.

D.Rapšys apdovanojimų turi ir iš pasaulio čempionate. 2018 metais Hangdžou mieste lietuvis pasipuošė auksu ir sidabru, o šiais metais Dohoje D.Rapšys nsukynė dar vieną sidabrą.

Rokas Jazdauskas

Gimimo data: 2005 m. birželio 14 d. (19 metų)

Jaunajam panevėžiečiui tai yra pirmieji metai, kuomet jis dalyvauja aukščiausio rango varžybose ir pasiekimai iš karto įspūdingi!

R.Jazdauskas debiutavo šių metų pradžioje vykusiame pasaulio čempionate. Jame lietuvis dalyvavo dvejose estafetėse – 4 x 100 m ir 4 x 200 m plaukimu laisvuoju stiliumi.

Tiesa, jaunimo lygmenyje plaukiko rezultatai nebuvo stebinantys. Pasaulio čempionate sportininkas neįveikė 100 ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijų. Europos čempionate sekėsi geriau, bet medalių iškovoti taip pat nepavyko. 100 m plaukime R.Jazdauskas liko septintas, 200 m plaukime – ketvirtas.