Ieties metikas Edis Matusevičius Europos čempionate liko prie pat pakylos – iki apdovanojimo pritrūko 70 cm

2024 m. birželio 12 d. 21:58
Paskutinę dieną Romoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate dėl medalio stojo varžytis Lietuvos ieties metikas Edis Matusevičius. Mūsų šalies atstovas liko šalia pakulos – užėmė ketvirtąją vietą. Edis geriausiu penktuoju bandymu ietį numetė 83 m 96 cm ir nesugebėjo pakilti iki medalių.
Daugiau nuotraukų (7)
Tai geriausias E.Matusevičiaus pasirodymas Europos čempionate. Iki trečiosios vietos lietuviui pritrūko lygiai 70 cm.
 Mūsų šalies atstovas kvalifikacijoje parodė puikų rezultatą – 84 m 82 cm ir finale galėjo galvoti apie pirmenybių apdovanojimą.
Tačiau finalo pradžia lietuviui nebuvo toks sėkmingas – jis pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 79 m 54 cm, o antruoju tik nedaug pagerino savo skaičius – 80 m 12 cm. Toks rezultatas leido lietuviui po dviejų bandymų būti tik aštuntuoju.
Tad viską turėjo lemti trečiasis bandymas ir jo metu E.Matusevičius pasistengė – numetė ietį 82 m 81 cm ir įsitaisė ketvirtoje vietoje.
Šis rezultatas leido lietuviui pratęsti varžybas ir mesti dar papildomus tris kartus. Nors ketvirtasis bandymas nebuvo įspūdingas, vis dėlto penktuoju bandymu  Edis numetė ietį jau ir 83 m 96 cm ir vėl sugrįžo į ketvirtąją poziciją.
Šeštasis bandymas buvo nesėkmingas ir lietuvis liko ketvirtas.
Čempionu tapo čekas Jakubas Vadlejchas, šeštuoju bandymu įrankį numetęs net 88 m 65 cm. Antruoju liko buvęs europos čempionas vokietis julianas Weberis – 85 m 94 cm, trečias – suomis Oliveris Helanderis, kuris parodė 85 m 75 cm rezultatą.
Kvalifikacijoje lietuviui pavyko trečiuoju metimu pasiekti geriausią A grupė rezultatą – 84 m 82 cm.
Pirmuoju metimu lietuvis ietį nusviedė 78 m 88 cm, antruoju numetė 79 m 60 cm ir buvo ketvirtas.
Geriausią savo rezultatą E.Matusevičius buvo pasiekęs 2019-ųjų liepos 27 dieną Palangoje, kai įrankį nsukraidino 89 m 17 cm
Šiame sezoone lietuvis ietį toliausiai buvo numetęs gegužės 28-ąją Estijos Parnu mieste vykusiose varžybose – 85 m 68 cm.
Per kitus du šiame sezone startus E.Matusevičius metė ties 80 metrų riba – Katare vykusiose varžybose jis ietį metė 80 m 5 cm, o Vilniuje vykusiame „Cosma“ turnyre – 80 m 86 cm.