G. Truskauskas su geriausiu sezono rezultatu pateko į Europos čempionato pusfinalį

2024 m. birželio 9 d. 14:54
Romoje tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas, o jame puikiai startavo bėgikas Gediminas Truskauskas.
26-erių vilnietis 200 m atrankos bėgime užfiksavo geriausią sezono rezultatą ir distanciją įveikė per 20.78 sek.
Toks pasirodymas lietuviui pirmajame atrankos bėgime leido užimti 2-ąją vietą, o tarp visų atrankos dalyvių G.Truskauskas liko 8-tas ir dalyvaus pusfinalio bėgime.
G.Truskauskas dalyvaus pirmajame pusfinalio bėgime, sekmadienį 22 val. 39 min.
Pirmoji tarp lietuvių sekmadienį pasirodė Loreta Kančytė.
Pusės maratono distancijoje jį pasiekė geriausią sezono rezultatą (1 val. 14 min. 56 sek.), tačiau tarp 69-ių dalyvių mūsiškė liko 52-oje pozicijoje.
Europos čempione tapo norvegė Karoline Bjerkeli Grovdal. Atletė pagerino Europos čempionatų rekordą – 1 val. 8 min. 9 sek.
Sidabrą iškovojo rumunė Joan Chelimo Melly (1:08.55 val.), o bronza – britei Calli Hauger-Thackery (1:08.58 val.).
Šuolio į aukštį kvalifikacinėse varžybose Juozas Baikštys užėmė 24 vietą.
26-erių lietuvis įveikė 207 ir 212 cm barjerus.