„Gal jis perrašys Lietuvos disko metimo istoriją? Juk nei Mykolo tėvui Virgilijui Aleknai, nei Andriui Gudžiui nepavyko tapus Europos čempionais išsaugoti titulus. O Mykolas gali“, – be didesnių užuolankų aiškino dabar jau planetos rekordo autoriaus M.Aleknos treneris Mantas Jusis.
Šį sezoną M.Alekna kaip negailestingas viesulas karaliauja visuose stadionuose, kur tik jis pasirodo.
JAV pavasarį lietuvis „nurašė“ net 37 metus gyvavusį rekordą ir dabar ties aukščiausiu disko metimo pasiekimu puikuojasi M.Aleknos pavardė ir skaičiai – 74 m 35 cm.
Šį sezoną po NCAA kovų startuoti pradėjęs garsiojo V.Aleknos sūnus net nedavė jokių šansų varžovams – „Deimantinės lygos“ kovose Maroko Marakeše jis diską švystelėjo 70.70 m, Estijoje Jehvyje vykusiose Heino Lippo memorialo varžybose buvo pirmas su rezultatu 68.82 m, „Deimantinės lygos“ varžybose Osle Mykolas pagerino varžybų Norvegijoje rekordą, kuris priklausė jo tėvui – įrankį numetė 70.91 m, o kitame tų varžybų etape Stokholme lietuvis triumfavo su 68.64 m rezultatu.
„Su broliu praėjusiais metais varžėmės pasaulio čempionate, dabar Europoje – su juo smagiau“, – tikino M.Alekna.
– Ar tai, kad ir brolis bus varžybose bei kovos dėl vietų pirmenybėse, suteikia motyvacija siekti aukštesnių rezultatų? Ar šiuo atveju brolio petys yra svarbiau?, – buvo paklaustas M.Alekna.
– Na, vis tiek mes visi sektoriuje kovojame kiekvienas už save. Tad kova bus kiekvieno atskirai. Smagu tai, kad varžybose brolis bus šalia. Smagu kartu dalyvauti.
– Praėjusiame čempionate iškovojote Europos čempiono titulą. Tačiau buvote jauniausias visų laikų disko metimo Europos čempionas, apie kurį nekalbėta, kaip apie favoritą. Dabar važiuojate ne tik ginti titulo, bet ir kaip rekordininkas. Tai pridės tam tikros naštos startuojant?
– Apie tai net negalvoju. Tie visi titulai man nesukelia jokių papildomų spaudimų.
– Per mėnesį turėjote keturias varžybas. Ir dabar Europos čempionatas – ar nesijaučia nuovargis?
– Jaučiasi. Per kelias savaites tas nuovargis susidėjo. Bet vis tiek – kaip besijausčiau, parako dar turiu.
– Jūsų rezultatai gerokai geresni nei pagrindinių konkurentų. Kaip manote, jums teks Europos čempionate kautis su savimi ar atsiras varžovų, kurie mes iššūkį?
– Faktas, kad Europos čempionate, siekiant aukščiausių tikslų, teks mesti daugiau kaip 70 metrų. Čia jau atsipalaiduoti bus negalima – varžovai labai stiprūs. Dabar esame trys tokie, kurie gali mesti toliau 70 metrų, tad tikrai teks grumtis iki pat pabaigos.
– Kiek sunku ginti prieš kurį laiką iškovotą titulą? Ir ar neplanuojate dar koreguoti pasaulio rekordą?
– Jei viskas gerai klostysis, manau, kad tą rekordą tikrai koreguoti įmanoma. Bet apie jį tikrai negalvoju, kad būtinai turiu tą padaryti. Važiuoju ramia galva, mėgautis varžybomis – turiu Europos čempiono titulą, būtų smagu dar vieną iškovoti. Tačiau nesuku galvos, nejaučiu jokio spaudimo.
– Jau turite kišenėje olimpinį kelialapį. Kokį patarimą turėtumėte broliui Martynui, kuris tik siekia šio tikslo?
– Tai kad jokio patarimo neturiu – pats dar nė karto nestartavau olimpiadoje, tai nežinau, kas, kaip ir kodėl. Man pačiam reikia dar kelių patarimų (juokiasi).
– Pirmą kartą disko metimo varžybos vyks per vieną dieną. Jūsų treneris sakė, kad toks formatas jums tinka. Ką galvojate apie tai, kad ryte vyks kvalifikacija, o jau vakare – finalai?
– Nežinau. Dar niekada to nebuvo. Sudalyvausime, paeksperimentuosime. Neturiu kol kas atsakymo į šį klausimą.
– Po savo pergalių sektoriuje niekada nerodote emocijų, niekada nesidžiaugiate. Gal Romoje pamatysime jūsų emocijų pliūpsnį?
– Sunku pasakyti. Jei natūraliai gausis, tuomet bus tų emocijų.
Senojo žemyno čempionatas Romoje vyks birželio 7–12 dienomis, o jame dalyvaus 23 Lietuvos lengvaatlečiai: Lukrecija Sabaitytė (200 m), Modesta Justė Morauskaitė (400 m), Urtė Baikštytė ir Airinė Palšytė (šuolis į aukštį), Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį), Dovilė Kilty, Diana Zagainova ir Aina Grikšaitė (trišuolis), Ieva Gumbs (disko metimas), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), Loreta Kančytė (pusmaratonis), Austėja Kavaliauskaitė, Brigita Virbalytė ir Monika Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas), Beatričė Juškevičiūtė (septynkovė), Gediminas Truskauskas (200 m), Juozas Baikštys (šuolis į aukštį), Mykolas Alekna, Andrius Gudžius ir Martynas Alekna (disko metimas), Edis Matusevičius (ieties metimas), Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas) bei Edgaras Benkunskas (dešimtkovė).