„Lietuvoje niekada nevyko Europos čempionatai, todėl tai yra didelis mūsų šalies garsinimas ir kitų Lietuvos sportininkų didesnės motyvacijos skatinimas“, – teigė K. Teterevkova.
Šiuo metu Jungtinėse Amerikos Valstijose besitreniruojanti vilnietė yra sukaupusi nemažą jaunimo čempionatų patirties bagažą – ji ne tik Europos jaunimo čempionė, tačiau ir jaunimo olimpinių žaidynių vicečempionė bei bronzos medalio laimėtoja. Prisimindama savo pirmąsias tarptautines varžybas K. Teterevkova pasakojo, jog jaudulys darė savo, tačiau šiame Europos jaunimo čempionate Lietuvos sportininkams turėtų padėti šeimininkų statusas.
„Anksčiau daugiau buvo pasimetimo, stebėjimo ką kiti daro. Žinoma, buvo žymiai daugiau jaudulio (plaukti tarptautinėse jaunimo varžybose), nes viskas buvo labai nauja.
Dabar, automatiškai bus žinomas baseinas ir aplinka, jau bus mažesnis jaudulys, bet jis per varžybas visada būna. Tai yra normalu, todėl jo nereikėtų slėpti. Mano patarimas jauniesiems lietuviams plaukikams – stengtis būti sąmoningais dabartiniame laike, gyventi dabartimi,“ – sakė puikius rezultatus pastaruoju metu demonstruojanti vilnietė.
K. Teterevkova Europos jaunimo čempionate Izraelyje 2017 metais debiutavo būdama vos 15-os.
„Atsimenu buvau labai jauna, o geriausias prisiminimas buvo tai, jog buvau pirma atsarginė į 100 metrų krūtine pusfinalį ir ėjau su treneriu į calllroom‘ą. Jausmas jame buvo kažkuo ypatingas, nes susirinkdavo tik stipriausi plaukikai ir norėjosi būti tarp jų“, – pasakojo plaukikė, kuri jau po metų, Suomijoje, pasidabino aukso ir bronzos medaliais Europos jaunimo čempionate, o trečiąją vietą ji laimėjo, pagerinusi Lietuvos merginų rekordą iki 17 m. 200 metrų krūtine rungtyje.
„Iš to čempionato tikrai nesitikėjau tiek daug, kiek pasiekiau, nes anais metais nebuvau net pusfinalyje, bet buvo įdėta daug mano ir mano trenerio darbo. Todėl labai džiaugiausi medaliais ir rekordu, kuris mane paskatino toliau tobulėti“, – prisiminė K. Teterevkova.
Per šimtametę šalies plaukimo istoriją Europos jaunimo plaukimo čempionų titulus yra iškovoję dešimt lietuvių – viena jų – Kotryna.
Sportininko gyvenimas ties jaunimo čempionatais nestoja – anksčiau ar vėliau, jauni plaukikai, laimintys Lietuvos čempionatuose, turi susidurti su perėjimo į suaugusiųjų tarptautinių varžybų iššūkiais.
„Tuomet supranti, kad nesi toks „kietas“, koks buvai Lietuvoje, nes konkurencija žymiai didesnė ir kitų šalių sportininkai plaukia žymiai greičiau. Jau ryte reikia plaukti labai stipriai, nes parengiamuosiuose plaukimuose negalėjau lengvai pakliūti į pusfinalius, finalus“, – aiškino K. Teterevkova.
Jos pavyzdys rodo, kad jauniems talentingiems Senojo žemyno plaukikams Europos jaunimo čempionatas tampa ir tramplinu į platesnius vandenis. Pati Kotryna, būdama 16-os dalyvavo jaunimo olimpinėse žaidynėse Argentinos sostinėje Buenos Airėse. Ten ji laimėjo bronzą. Anot jos, sportas jaunam plaukikui atveria begales galimybių bei plečia akiratį.
„Su sportu gali labai daug keliauti ir turėti naujų pažinčių. Man tai yra labai gera patirtis, už kurią esu dėkinga, nes be jos gyvenimas būtų nuobodus. Manau, tai galioja ir kitiems jauniems plaukikams, todėl reikia eiti ir imti visas progas“, – sakė lietuvė.
Paklausta apie tai, ką jai asmeniškai reiškia atstovauti Lietuvai kitose šalyse plaukikė atsakė taip: „meilę, garbę, džiaugsmą, pasididžiavimą, atsakomybę, stiprybę“.
50-asis „European Aquatics“ jaunimo plaukimo čempionatas Vilniuje bus dviguba šventė, nes varžybos rengiamos plaukimo šimtmetį mininčioje Lietuvoje. Jau aišku, kad dalyvių skaičius viršys 800, tikimasi, kad Lietuvai atstovais 35–40 jaunųjų plaukikų.
Susidomėjimą varžybos, kurias organizuoja asociacija „LTU Aquatics“ ir „European Aquatics“, kelia susidomėjimą ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje. Tai rodo sparčiai augantys bilietų pardavimai. Kol kas rytinės sesijos bilietas kainuoja 10 eurų, vakarinės – 15 eurų, visos dienos – 20 eurų.