Pasaulio čempionate Suomija pyktį išliejo ant britų, IIHF paaiškino, kodėl arenose negali būti rusų vėliavų

Pasaulio ledo ritulio čempionate sekmadienį žaidžiami likę antrojo ir pirmieji trečiojo turo mačai.

Suomija sutriuškino britus.<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 12, 2024, 5:01 PM, atnaujinta May 13, 2024, 12:24 AM

Pirmąją pergalę iškovojo A grupėje suomiai, kurie sutriuškino Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus 8:0 (1:0, 5:0, 2:0).

Net tris įvarčius pelnė Oliveris Kapanenas.

Suomiai pykti išliejo už visiškai neįtikėtiną pralaimėjimą po bulitų Čekijai 0:1.

Tai jau trečiasis kartas per turnyrų istoriją, kai susikirto šių rinktinių keliai ir dar nė karto britai nepelnė įvarčio suomiams, o patys praleido jau 19 įvarčių.

Suomiai atliko 47 smūgius į vartus, tuo tarpu britai – tik 14.

Kitos rungtynėse A grupėje Kanados rinktinė 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) nugalėjo pirmą pralaimėjimą per dvejas čempionato rungtynes patyrusią Daniją.

Paskutinėse A grupės rungtynėse Šveicarija po dramatiškos kovos 6:5 (1:2, 3:2, 2:1) nugalėjo Austriją.

Tai buvo antroji šveicarų pergalė ir antroji austrų nesėkmė.

B grupėje pirmą pergalę iškovojo Slovakija, kuri 6:2 (3:0, 1:1, 2:1) nugalėjo Kazachstano ekipą, kuri jau turėjo pergalę savo kraityje. Pirmoje akistatoje jie 3:1 įveikė Prancūziją.

B grupėje ir vėl po pratęsimo pergalę šventė Latvijos rinktinė 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0), įveikusi Prancūziją. Prieš tai jie po pratęsimo 5:4 nugalėjo Lenkiją.

Po trijų kėlinių rezultatas buvo 2:2, nors likus kelioms minutėms latviai buvo priekyje 2:1.

Pergalę latviams ir vėl padovanojo Kasparas Daugavinis, įvartį pelnęs paskutinę pratęsimo laiko sekundę, perėmęs ritulį iš varžovo. Būtent K.Daugavinis įmušė lemiamą įvartį per pratęsimą akistatoje su lenkais.

Paskutiniame B grupės mače Švedija 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) susitvarkė su lenkais. Švedai dabar turi du laimėjimus iš tiek pat galimų, o lenkai patyrė antrąją nesėkmę.

Antrą varžybų dieną IIHF pranešė, kad į arenas Prahoje ir Ostravoje draudžiama įsinešti ir sirgti mojuojant Rusijos ir Baltarusijos vėliavomis.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentas Lucas Tardifas paaiškino– šį draudimą.

„Draudžiama į tribūnas neštis šalių, kurių nacionalinės komandos nedalyvauja turnyre, vėliavas“, – pareiškė vadovas.

Rusija ir Baltarusija diskvalifikuotos iš visų IIHF varžybų dėl sukelto karo prieš Ukrainą. Draudimai galioja iki 2025 metų kovo, tačiau gali būti pratęsti.

Tad šiame čempionate kovoja 16 rinktinių, suskirstytų į dvi – A ir B – grupes.

A grupėje rungtyniauja Kanados, Suomijos, Šveicarijos, Čekijos, Danijos, Norvegijos, Austrijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės, o B grupėje – JAV, Vokietijos, Švedijos, Slovakijos, Latvijos, Prancūzijos, Kazachstano ir Lenkijos rinktinės.

Kiekvienos grupės blogiausios komandos iškris į I-ojo diviziono A grupę.

Dėl medalių kovos keturias pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės, kuris grumsis ketvirtfinaliuose.