EUROLYGA

Pasaulio ledo ritulio čempionatas prasidėjo JAV ir Suomijos pralaimėjimais

Čekijoje startavo pasaulio ledo ritulio, kuriame jau suklupo Suomijos ir JAV rinktinės.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas prasidėjo JAV is Suomijos pralaimėjimais<br> Zuma/Scanpix nuotr.

May 11, 2024, 12:42 AM, atnaujinta May 11, 2024, 11:30 AM

A grupėje suomiai neatsilaikė prieš turnyro šeimininkus čekus, kuriems nusileido po baudinių serijos 0:1.

Per pagrindinį ir pridėtą laiką nei vienai rinktinei nepavyko pasižymėti įvarčiais ir kova nusikėlė į baudinių seriją.

Visgi Suomijos ledo ritulininkai nerealizavo nė vieno iš savo 4 bandymų, o čekai 2 tiksliais smūgiais išplėšė pergalę.

Kitose A grupės rungtynėse šveicarai 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) sutriuškino Norvegijos rinktinę.

Nugalėtojų gretose įvarčius pelnė visi penki skirtingi ledo ritulininkai.

Tiksliais metimais pasižymėjo Svenas Andrighetto, Romainas Loeffelas, Svenas Senteleras, Tristanas Scherwey’us ir Nino Niederreiteras.

Norvegų komandoje įvarčius pelnė Markusas Vikingstadas ir Michaelas Brandseggas-Nygardas.

A grupėje taip pat varžosi Danijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos ir Kanados rinktinės.

Nesėkmingai čempionatą pradėjo ir JAV ledo ritulininkai. Vieni iš turnyro favoritų pirmose B grupės rungtynėse 2:5 (0:1, 1:2, 1:2) nusileido švedams.

Amerikiečiai į lemiamą kėlinį žengė atsilikdami 1:3, tačiau jau ketvirtąją minutę pelnė įvartį.

Visgi per likusį laiką JAV rinktinė rezultato nesugebėjo išlyginti ir pradėjo rizikuoti žaisdama be vartininko. Švedai tuo pasinaudojo ir per paskutinę minutę pelnė 2 įvarčius.

Kitose grupės rungtynėse vokiečiai 6:4 (0:0, 3:2, 3:2) pranoko Slovakijos rinktinę.

B grupėje taip pat varžosi Prancūzijos, Latvijos, Kazachstano ir Lenkijos rinktinės.