Šimtai kiokušin karatė sportininkų rinkosi Lietuvoje – vyko bendra treniruotė žydint sakuroms

2024 m. balandžio 11 d. 13:18
Lrytas.lt
Šiltą trečiadienio pavakarę atvykę į Vilniuje esantį ir šiomis dienomis ypač gausiai lankomą Čijunės Sugiharos sakurų parką žmonės galėjo grožėtis ne tik anksti pražydusiomis japoniškomis vyšniomis, bet ir stebėti neįprastą reginį – Lietuvos kiokušin karatė federacijos suorganizuotą bendrą karatė treniruotę.
Daugiau nuotraukų (16)
Baltais kimono apsirengę, įvairaus amžiaus – tiek mažieji, tiek suaugę – karatė sportininkai rinkosi į kasmetine tradicija tapusią šventę – bendrą karatė treniruotę šalia sužydėjusių sakurų, kurioje kartu meditavo, atliko smūgius bei šaukė kovinį šūksnį „kiai“!
Karatė bendruomenę savo apsilankymu pagerbė ir Jo Ekscelencija Japonijos Ambasadorius Ozaki Tetsu. Lietuvos kiokušin karatė federacija jau ne vienerius metus kviečia šią nuostabią šventę patirti kartu su visa bendruomene.
Tačiau tai pirmieji metai, kai ši šventė vyko visoje Lietuvoje – prie sakurų karatė sportininkai šimtais rinkosi ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Klaipėdoje karatė bendruomenės nariai iš dviejų klubų rinkosi Čijunės Sugiharos sakurų parke bei prie Žvejų rūmų, ir nepabijoję žvarbių oro sąlygų, demonstravo kovinę dvasią.
O štai Kaune, prie japoniškų vyšnių, esančių Nemuno saloje, susirinko net daugiau nei 300 dalyvių iš daugelio Kauno karatė klubų. Ši iniciatyva buvo itin džiaugsmingai priimta ir įgyvendinta ir kituose Lietuvos miestuose.
Primename, jog 2001 metų spalio 2 dieną Čijunės Sugiharos 100-ųjų gimimo metinių proga dešiniajame Neries krante, prie Baltojo tilto, šalia Nacionalinės dailės galerijos buvo pasodinta 200 japoniškų sakurų alėja. Pasodintos sakuros – tai Japonijos vyriausybės dovana Vilniaus miestui.
Ant paminklo, pastatyto prie įėjimo, įrašytas parko įkūrėjų žodis, skelbiantis, kad šios sakuros yra Japonijos žmonių dovana Lietuvai, skirta draugiškų ryšių tarp mūsų šalių sustiprinimui.
Sakuros žiedas – vienas svarbiausių kultūrinių simbolių Japonijoje, simbolizuojantis besikeičiantį gyvenimo ciklą. Gėrėjimosi sakurų žiedais šventė Japonijoje vadinama Hanami (jap. 花見, pažodžiui „žiedų žiūrėjimas“).
Kiekvienais metais, Japonijoje žmonės būriais ar po vieną susirenka gamtoje bei parkuose ir grožisi įvairiaspalviais – rožiniais bei baltais žiedais pasipuošusiomis vyšniomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.