Organizatoriai žada, kad dalyvių lauks išskirtinis kliūčių ruožas, galingi išbandymas ir uždegančios dalyvių šypsenos. Svarbu pažymėti, kad dalyvių skaičius yra ribojamas, o registracija, startavusi kovo 1 dieną, yra nemokama.
„Per paskutinius metus, kaip varžybų organizatoriai, sukaupėme nemažai patirties, bet tą patirtį jau turėjome iš dar anksčiau, kadangi patys esame sudalyvavę jau ne vienoje dešimtyje varžybų. Įdomu tai, kad Lietuvoje žmonėms labiau patinka purvo kliūtys, o ne techniškos. Mes patys esame labiau techniškų kliūčių atstovai ir norime ne lengvo populiarumo, o savo rungtimis sudominti kuo daugiau lietuvaičių. Turime minčių Vilniuje padaryti kitokių kliūčių nei buvo varžybose Kaune ar Klaipėdoje, nes iš patirties žinome, kad viskas kas kartojasi – pabosta“, – pabrėžė „OCR Baltic Warriors“ bendraįkūrėjas Darius Baranauskas.
Varžybose Vingio parke dalyvių lauks iki 10 km trasa su beveik 25 kliūčių. Taip pat bus 1 km vaikams su iki 10 kliūčių.
Renginio iniciatoriai neslepia – tokios varžybos yra naudingos visiems – tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Dalyvavimas ekstremaliame bėgime privers pasiekti savo galimybių ribas ir pajausti asmeninį pergalės skonį. Taip pat bus puiki galimybė susipažinti su OCR bendruomene bei kartu dalintis aistra sportui ir nuotykiams. Žinoma, ekstremalus bėgimas taip pat naudingas sveikatai bei kūnui – jis padeda didinti jėgą, ištvermę, lankstumą ir sustiprins pasitikėjimą savimi. Taip pat garantuotai visi pasigerins fizinę ir psichinę sveikatą.
Finišo tiesiojoje dalyvių lauks atminimo medaliai.
Profesionalai Vingio parke turės atskirą startą 12 val., kuomet sportininkai bus paleidžiami startuoti po kelis kas minutę. Šiame bėgime visi dalyviai startuos su 3 apyrankėmis. Neįveikus kliūties, apyrankę reiks atiduoti OCR savanoriui. Dėl prizinių vietų varžytis galima tik grįžus su bent viena apyranke, grįžus be apyrankės skaitoma, jog dalyvis nebaigė (DNF).
Vienas geriausių Lietuvos OCR atstovų, „OCR Baltic Warriors“ komandos narys Dainius Liutkus rekomenduoja nedelsti ir tokioms varžyboms ruoštis jau dabar.
„Jeigu to dar nedarote, tai pradėkite bėgioti, kiekvienas pagal savo pajėgumą, nuo kelių šimtų metrų iki kelių kilometrų, tada plaipsniui didinkite nubėgamą atstumą. Bėgiokite 3 kartus savaitėje. Na ir žinoma, klausykite savo kūno siunčiamų signalų, ne visada daugiau yra geriau. Atlikite jėgos pratimus su savo kūno svoriu: pradėkite nuo negatyvių prisitraukimų, atsispaudimų nuo kelių, kabėjimo ant skersinio. Pereikite kopetėles, kurios jau yra pastatytos daugumoje parkų. Ekstremaliame bėgime su kliūtimis reikia būti visapusiškai pajėgiam“, – patarimų negailėjo D. Liutkus.
Didelį postūmį OCR sportui suteikė Tarptautinis olimpinis komitetas, įtraukęs ekstremalų bėgimą tarp šiuolaikinės penkiakovės rungčių. Jau 2028 metų olimpinėse žaidynėse OCR bėgimas bus šiuolaikinės penkiakovės varžybų sudedamoji dalis.
D. Baranauskas pastebi, kad OCR bėgimo populiarumas ne per greičiausiai, bet auga. Bendruomenės plečiasi, o sportuoja įvairaus amžiaus grupės. Būtent į tokius renginius, kaip „OCR Baltic Warriors Race“, žmonės yra kviečiami atvykti su šeimomis. Jeigu kas ir nestartuotų, jie puikiai galėtų palaikyti savo šeimos narius.
„Žmonės sportuodami įtraukia ne tik antras puses, bet ir vaikus. OCR sportas smagus tuo, jog čia kiekvienas ras sau tinkančią distanciją (nuo 100 m iki ultra) bei labiau patinkančias kliūtis ir iššūkius“, – teigė D. Baranauskas.
„Vaikai tikrai yra aktyvūs, nes tai yra sportas, natūralus jų prigimčiai – reikia bėgti, šliaužti, lipti, pralysti, nešti. Vaikai mūsų varžybose pasijaučia kaip filmo herojai. Dėl moterų, tai smagu matyti, kad vis daugiau moterų dalyvauja varžybose, kartą pabandžiusios sugrįžta dar, nes jos supranta, kad sportiškas kūnas yra gražu, o gera savijauta ir pasitikėjimas savimi garantuotas“, – pridūrė D. Liutkus.
„OCR Baltic Warriors Race“ varžybos dalinai finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.