Nutraukė tylą: kaltinimų sulaukęs žurnalistas E. Kvitkauskas pateikė savo atsakymą

2024 m. sausio 16 d. 14:27
Lrytas.lt
„Nepaliečiau jos nė pirštu. Tai rodo visos kameros“, – antradienį samprotavo pirmą kartą nuo praėjusį savaitgalį Europos dailiojo čiuožimo čempionate nuvilnijusio skandalo centre atsidūręs ir kaltinimų sulaukęs Ervinas Kvitkauskas.
Daugiau nuotraukų (12)
Daugiau nei dvi dienas trukusi tyla pagaliau nutraukta. Praėjusią savaitę Kaune vykęs Europos dailiojo čiuožimo čempionatas buvo pažymėtas ne tik Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus bronza, bet ir socialinę erdvę persmelkusiu skandalu.
Jo epicentre atsidūrė pirmenybėse dirbusi savanorė Kaja Elena Brilė ir Lietuvos čiuožimo federacija (LČF) bei čempionato organizacinio komiteto nariai.
Savaitgalį socialinėje erdvėje pasirodžiusiame įr visuomenę sudrebinusiame įraše savanorė viešai pareiškė, kad varžybų metu buvo išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kai kilo ginčas tarp jos ir varžybose dirbusiu žinomo sporto komentatoriaus ir žurnalisto Ervino Kvitkausko. Anot Elenos, pastarasis trukdė darbui, tad kilo ginčas.
Moteris teigė, kad į ginčą vėliau įsitraukė LČF prezidentas Vytautas Jasutis, kuris moters ėmė reikalauti atiduoti akreditaciją. Konflikto metu buvo ir necenzūrinės leksikos, sklidusios iš E.Kvitkausko lūpų.
Plačiau apie K.E.Brilės įrašą galite skaityti čia.
Vis dėlto kol kas plačiau situaciją komentavo tik viena pusė – galimai nukentėjusi moteris. LČF pasirodžiusias kalbas neigė, o rimtų kaltinimų sulaukęs E.Kvitkauskas buvo apsitvėręs tylos siena – jis nei atsakė į žurnalistų skambučius, nei išstojo su viešu pranešimu.
Tyla buvo nutraukta antradienį, kai sporto komentatorius bei žurnalistas E.Kvitkauskas atsakė į žurnalistų klausimus specialioje spaudos konferencijoje.
„Labai noriu išreikšti didelę padėką mūsų čiuožėjams, tai jie turėjo čia sėdėti, tai jie turėjo būti pagrindinės žvaigždės. Mes galėjome būti žvaigždės tik patys sau. Labai gaila, kad taip susiklostė, kaip yra dabar.
Suprantu, kad viešoje erdvėje ši tema yra gana jautri, ypač per feminizmo prizmę. Niekada nebuvau pakėlęs rankos prieš moterį, nuolat ginu tokias situacijas, nes pats auginu dukterį.
Pagrindinis dalykas yra „bet“. Ši situacija niekaip nėra susijusi su dvigubais standartais ir lyčių dalykais. Tai yra grynai darbinis konfliktas žmogaus, kuris atsidūrė ne savo darbo vietoje.
Ji toje vietoje būti neturėjo teisės. Toje darbo vietoje buvau aš, ten dirbau savo darbą ir buvau tos vietos vadovas, o ji priėjusi man pradėjo pasakoti, ką reikia daryti. Pasakiau, kad aš čia esu ketvirta diena, o ją matau pirmą kartą.
Gavau atsakymą, kad nesusireikšminčiau, tada paprašiau pateikti akreditaciją, o ji atsisakė, pradėjo šaukti. Bandžiau akreditaciją nufotografuoti, tačiau tada ji griebė mano telefoną ir pagrasino mesti telefoną į ledą.
Pasakiau, kad ji dėl tokio neadekvataus elgesio ji turės nešdintis iš šios vietos.
Perdaviau informaciją organizaciniam komitetui, kad žmogus piktybiškai atsisako rodyti akreditaciją, žmogus, kurio per ketverias dienas toje vietoje niekada nebuvo. Tada atėjo Justina (Fabijonavičienė, organizacinio komiteto vadovė), kuri po ilgų prašymų parodyti akreditaciją taip pat gavo kelis riebius žodelius (iš merginos).
Parodžius akreditaciją Justina priėjo prie manęs ir paklausė, ar ji (mergina) man yra reikalinga, pasakiau, kad ne. Nuo to laiko situacijos nebemačiau, Justina kreipėsi į apsaugą, o aš keliavau į savo darbo vietą.
Nepaliečiau jos nė pirštu. Tai rodo visos kameros“, – antradienį kalbėjo E.Kvitkauskas.
Žinomas komentatorius bei sporto žurnalistas taip pat neigė visus kaltinimus dėl alkoholio vartojimo darbo metu ir apkaltino savanorę šmeižtu.
„Čia yra visiškas šmeižtas, dėl to bus kreipiamasi į teismą. Ar įmanomą tokį darbą dirbti išgėrus, kai dar reikia laukti Seimo pirmininkės, kai kiekvieną kartą reikia bendrauti su ISU (tarptautine dailiojo čiuožimo federacija), susitikimuose su TV komanda. Tai yra nonsensas. Be abejo, kad nevartojau (alkoholio).
Tiek melo, labai gerai, kad palaukėme tos pauzės, nes kuo daugiau melo, tuo mažiau bus laiko Lietuvos teismams, kurie ir taip užsivertę bylomis, tai bus labai lengva viską išnagrinėti.
Nebuvo vartojami necenzūriniai žodžiai, galbūt buvo pakeltas tonas, kai buvo grasinama išmesti telefoną, dėl to nesididžiuoju, bet tai yra tokia situacija, kurią reikėjo spręsti čia ir dabar“, – pridūrė E.Kvitkauskas.
Komentatorius atskleidė, kodėl po gautų kaltinimų jis atsakymus pateikė tik dabar.
„Man daug kas rašo, kodėl nėra kažkokių komentarų. Jei būčiau pradėjęs komentuoti tą pačią dieną, tai būčiau turėjęs palikti sekmadienį be „Galos“ renginio. Gal geriau, kad įvyko „Gala“ ir šokėjai atšoko.
Buvo naktų, kai tiesiog „miegojau ausyje“ pusvalandį, nes nebuvo laiko net grįžti namo nusiprausti.
Aš apie pačią situaciją sužinojau gal tik kokią pirmą ar antrą valandą, nes nuo pusės 10 ryto buvau repeticijoje, kalbėjau su TV žmonėmis, paskui buvau atsakingas už „Galą“, vakarienę halėje.
Nebuvo laiko ir noro skaityti komentarus ar žinutes, kai siūloma nusižudyti ar padegti dukrą, tai yra žemiau visko“, – kalbėjo E.Kvitkauskas.
Jis įvertino ir internete paplitusias jam skriejusias neigiamas replikas.
„Turiu gana storą skūrą, labiau rūpėjo, ką mąsto mama, dukra, kuri moka skaityti, bet feisbuke nebūna, ačiū Dievui. Mama reagavo labai ramiai, palaikymo sulaukiau iš daug žmonių, kurie mane pažįsta, su kuriais man yra tekę dirbti.
Šio čempionato metu, jį organizuojant, teko bendrauti bent su 200 žmonių, su visais pavyko rasti bendrą kalbą, nebuvo konflikto, nesvarbu, kokių jie buvo lyčių, rasių, religijos.
Jei su 100 žmonių susikalbi, nesusikalbi su vienu, nesakau, kad čia jos ar mano problema, galbūt nesutapo biolaukai, bet jei tavo vadovas sako, kad tu negali čia būti ir taip yra parašyta, galbūt reikia klausyti, o ne kelti dramas“, – samprotavo žurnalistas.
Antradienį vykusioje LČF surengtoje konferencijoje taip pat dalyvavo ir federacijos prezidentas V.Jasutis bei organizacinio komiteto vadovė J.Fabijonavičienė.
LČF prezidentas Vyriausybės atstovus kaltino galimu sąmokslu, o dėl šios situacijos kaltės strėles paleido „Žalgirio“ arenos apsaugos darbuotojams. V.Jasučio teigimu, LČF atstovai šiame skandale jaučiasi ramiai, nes peržvelgę vaizdo kamerų įrašus jokios savo kaltės neįžvelgia.
Daugiau pasisakymų iš antradienį vykusios spaudos konferencijos galite rasti čia.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.