„Tai nebuvo kažkokia labai sudėtinga operacija. Kalbant paprastai, man tiesiog buvo išvalytas peties sąnarys. Tam tikri sąnaryje atsiradę pakitimai trukdė jam laisvai judėti, jutau skausmus, kurie palaipsniui stiprėjo. Maždaug valandą trukusi operacija spalio 4 dieną buvo atlikta Vokietijoje, Miunchene. Manau, mano situacijoje tai buvo vienintelis teisingas sprendimas. Korte norisi ir reikia kovoti su varžovais, o ne su skausmu“, – prisimena tenisininkas.
Anot R. Berankio, noras grįžti į aikštelę ir atgauti ATP reitingo pozicijas stūmė jį į priekį reabilitacijos metu.
„Jei pati operacija nebuvo sudėtinga, tai reabilitacija tikrai nebuvo lengva. Peties intervencijos ir reabilitacijos po jų yra gana ilgas ir skausmingas procesas, šį kartą patyriau tai savo kailiu. Man labai pasisekė, kad operaciją atlikęs gydytojas lydėjo mane reabilitacijos metu. Jis man detaliai aiškino kokie procesai vyksta organizme, kiek laiko kas truks. Skaudėjo, bet žinojau, kad taip ir turi būti, kad po savaitės ar dviejų skausmo bus mažiau, o paties judesio amplitudės, jėga didės. Taip ir buvo“.
„Palengva judėti, atlikti įvairius pratimus pradėjau po operacijos praėjus 10 dienų. Teniso raketė ir kortai grįžo gerokai vėliau. Iš pradžių mušdavau ne ilgiau 15 minučių, vėliau šie intervalai ilgėjo. Labai norėjosi viską daryti greičiau, tačiau reabilitacija slidus dalykas – labai svarbu nepaskubėti, nepervertinti savo galimybių“, – kalba R. Berankis.
Po varžybų Tenerifėje R. Berankio laukia vasario 3–4 d. „SEB arenoje“ Vilniuje vyksiantis Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Sakartvelo rinktinių.
„Visuomet smagu žaisti namie, jaučiant savų sirgalių palaikymą. Tas palaikymas sunkiais mačų momentais suteikia papildomų jėgų, energijos. Bus įdomu pasimatyti ir su jaunaisiais komandos draugais, pažiūrėti ką jie nuveikė pasirengimo sezonui metu“, – šypsosi tenisininkas.
Paklaustas apie šio sezono tikslus, R. Berankis nedaugžodžiauja. „Suprantama, kad reitingo prasme noriu grįžti ten, kur buvau, dalyvauti didžiojo kirčio turnyruose. Sieksiu to iš visų jėgų ir širdies. O artimiausiu metu noriu tiesiog vėl pajusti varžybų emocijas, įgauti tam tikrą ritmą, galiausiai pamatyti kaip kūnas ir petys reaguoja į krūvius“.