Ši kategorija skirta pagerbti asmenis, kurie skleidžia olimpines vertybes, savo darbais rodo pagarbą sportininkams ir visam olimpiniam judėjimui šalyje.
„Sporte, kur pergalė dažnai mums asocijuojasi su kova bet kokia kaina, tebūna kilnus ir garbingas elgesys tarsi žiburiukas visiems matomas ir įkvepiantis. Kuo tų žiburiukų daugiau, tuo mums visiems bus šviesiau gyventi. Ačiū visiems Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto nariams už darbą ir idėjas“, – kalbėjo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentė, olimpinė medalininkė Austra Skujytė.
Net šešių nominacijų nugalėtojai bus išrinkti ir apdovanoti vasario mėnesį.
Siūlyti kandidatus šiais metais kviečiama į šias kategorijas:
„Viso gyvenimo darbu sportui nusipelniusį žmogų“ – nominacija, kurios pavadinimas kalba pats už save. Į ją pretenduoja šviesuoliai, visą gyvenimą esantys pavyzdžiu kitiems, bendruomenių ar visuomenės vedliai, savo darbais rodantys kryptį kitiems, atsidavę savo idėjoms ir darbams.
„2023 m. kilnų poelgį“ – už sportininko, trenerio ar kito sporto srities atstovo kilnų ir sąžiningą momentinį poelgį, pavyzdžiui, pagalba į bėdą patekusiam varžovui, teisėjo informavimą apie klaidą savo nenaudai varžybų metu ir pan.
„Fair play sklaida“ – už nuolatinį sąžiningumo, garbingumo bei kilnaus sportinio elgesio viešinimą.
„Jaunąjį sportininką-pavyzdį bendraamžiams“ – už sportininko ar komandos pavyzdį savo elgesiu bendraamžiams, bendruomenei, visuomenei. Pavyzdžiui, savanorystė, pagalba integruojant neįgaliuosius, žmogaus su negalia pavyzdys sveikiesiems siekiant tikslų ir t.t. Kandidatais į šią nominaciją gali tapti visi, kurie motyvuoja draugus siekti tikslų, yra sąžiningi, garbingai elgiasi aikštelėje ir už jos ribų, laikosi taisyklių ir įkvepia kitus elgtis kilniai.
„Fair Play projektą“ – už žmonių integraciją, vienijimą pasitelkiant sportą, už ribų ir stereotipų naikinimą, už visuomenės nuomonės keitimą, už socialinių iššūkių ir problemų sprendimą pasitelkiant sportą ir sporto vertybes.
„Fair Play organizaciją“ – už visuomenės ugdymą, olimpinių principų laikymąsi, vertybių sklaidą ar tiesiog pagalbą, neatlygintiną paramą sportininkams ir kitoms sporto organizacijoms.
Paraiškas net šešioms „Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ nominacijoms visi norintys iki sausio 2 d. gali teikti ČIA.
Apdovanojimų nugalėtojai bus pagerbti vasario mėnesį, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete.
Lietuvoje kilnaus sportinio elgesio judėjimas vystomas nuo 1993 metų. Per pastaruosius 30 metus nemažai nuveikta skleidžiant kilnaus elgesio vertybes šalyje ir siekiant žmogui
tarnaujančio humaniško sporto. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas kasmet apdovanoja iškiliausius mūsų sportininkus ir sporto darbuotojus.