Tai geriausias Lietuvos atstovo pasirodymas taip vadinamoje karatė olimpiadoje, į kurią kviečiami tik žemynų čempionai ar prizininkai.
E.Sečinskis į Tokijo areną žengė trečiąkart kaip triskart Europos bei pasaulio čempionato prizininkas, KWU pasaulio čempionato nugalėtojas.
Dar 2015-siais tokio lygio varžybose naujoku buvęs E.Sečinskis užėmė tarp visų dalyvių aukštą 7-ąją vietą, o 2019 metais jam pasisekė prasibrauti tarp 16 geriausiųjų dalyvių.
Šįkart pakeliui iki pakylos E.Sečinskis įveikė net tris Japonijos kovotojus, tačiau pusfinalyje nusileido čempionato favoritui Kembu Iriki 0:5.
Akistatoje dėl trečiosios vietos lietuvis susikovė su 20-mečiu Kazachstano sportininku Antonu Zimariovu.
Rimtos kovos lyg ir nebuvo – mūsų šalies sportininkas per 30 sekundžių du kartus atliko nokdaunus ir akistata buvo sustabdyta, o pergalė atiteko E.Sečinskiui.
Įdomu, kad būtent Kazachstano rinktinė šiam pasaulio čempionatui rengėsi Lietuvoje, o dėl bronzos kovoję atletai buvo treniruočių partneriai.
Japonijos sostinės „Metropolitan Gymnasium“ arenoje, kuri pastatyta dar 1954-aisiais planetos imtynių čempionatui ir renovuotoje 2020-ųjų Tokijo olimpiadai, vyrų varžybose dar nė karto aukščiau Japonijos vėliavos nekilo kitos valstybės pagrindinis simbolis.
Visus 12 čempionatų laimėjo japonai, o arčiausiai to, kad nutrauktų Tekančios saulės šalies atstovų dominavimą buvo 1997-siais iki lemiamos akistatos nepralaimėjęs vokietis Muzafferas Bacakas, 2007-siais finale kovęsis lietuvis Donatas Imbras ir praėjusiame čempionate 2019-siais lemiamų smūgių neatlikęs lenkas Macejus Mazuras.
Kituose čempionatuose, į kuriuos vidutiniškai susirenka 65 valstybių kiokušin karatė meistrai, dominavo tik japonai, kurie lemiamose akistatose išsidalindavo laurus.