Plačiau apie šį sportą pasakoja vieni pirmųjų jėgos aitvarų sporto pradininkų Lietuvoje bei šio festivalio teisėjai ir kaitavimo mokyklų įkūrėjai Laurynas Juodeška, Edgaras Martinėlis ir Artūras Morauskas.
Festivalio idėjos gimimas
Pasak „Kintų Kaitų Klubo“ įkūrėjo bei festivalio organizatoriaus Lauryno Juodeškos, taip ir prasidėjo šis sportas, kai keli žmonės iš užsienio atsivežė jėgos aitvarus ir nieko nemokėdami bandė keltis juos pievose vidury laukų, o burlentininkai buvo pirmieji tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, kurie bandydavo plaukti vandenyje. Tuo metu nebuvo nei vaizdo pamokų, nei instruktorių, todėl visi pirmieji kaituotojai buvo pionieriai, išmokę viską iš savo klaidų.
„Pradėjau, rodos, 2001 m. ir jūroje pamačiau pirmuosius kaituotojus, man atrodo buvo trys žmonės ir jie iškart mane sužavėjo. Įsitraukia dar trečia dimensija, kai gali paskristi ne tik 5 metrus į aukštį, bet ir daugiau bei ilgiau tuo skrydžiu pasimėgauti. Patiems teko gal net keturias valandas išbūti jūroje, kad išmoktume pasikelti aitvarą. Tai tokia ta pradžia, paskui ji vystėsi, teko ieškoti vietų, kur galėtume tuo užsiimti, pastebėjau, kad norinčių tikrai yra, todėl atsirado mokyklos bei stovyklos“ – teigia A.Morauskas.
Apie festivalį L.Juodeškai su „WindTrain“ kaitavimo mokyklos įkūrėju E.Martinėliu ir Lietuvos kaitavimo sporto federacijos vadovu Bartu Trakymu per vieną naktį šovė idėja surengti „Vėjo Sporto Festivalį“, kuris jau trečius metus iš eilės gyvuoja pamaryje.
Apie patį festivalį pasakoja Laurynas: „Pirmųjų metų festivalio mintis buvo tokia, jog matėm ir jautėm kaip patys bendruomenės nariai, kad trūksta renginių, kurie vienytų kaituotojų bendruomenę. Pirmaisiais metais bandėme pateikti daug įvairiausių veiklų, žinoma, varžybos vyko tradiciniu ir netradiciniu formatu, pritaikant pasaulines tendencijas. Antraisiais metais buvo sunku susiderinti su gamta ir jos sąlygomis, bet šiemet festivalis visiškai patenkino lūkesčius dėl pasitaikiusio puikaus oro. Esame labai laimingi, kad viskas pavyko koordinuotai ir greitai. Džiugu matyti tiek daug susirinkusių dalyvių.“
Dalyvių įspūdžiai
Šias varžybas sudarė mėgėjų lyga, moterų bei vyrų profesionalų lyga ir komandinės užduotys. Nugalėtojams buvo garantuoti įvairūs partnerių prizai bei pliūpsnis pergalės džiaugsmo. Savo emocijomis dalinosi moterų bei vyrų profesionalų lygos pirmos vietos nugalėtojai Eleonora Skrupskytė ir Vytautas Rudnickas.
„Viskas prasidėdavo vien iš to komandos palaikymo. Visada varžybose būdavo trūkumas merginų, tai prisijungiau ir aš. Pradėjau nuo paprasčiausių triukų ir realiai niekada pati nenorėdavau dalyvauti. O šiandien apie užlipimą ant podiumo net svajote nesvajojau, bet tas jausmas gauti taurę yra amazing“ – pasakoja E.Skrupskytė
Pirmos vietos nugalėtojas Vytautas Rudnickas dalinasi savo patirtimi: „Aš labai mėgstu varžytis ir man ne laimėjimas yra svarbu, bet tiesiog taktinis sprendimas toje būsenoje, kai turi kelis šansus ir turi apmąstyti viską bei padaryti geriausiai, kaip gali. Nuotaikos laimėjus pirmą vietą yra pakylėtos, sakyčiau nesu patenkintas savo plaukimo lygiu, norėčiau jį pakelti. Kažkiek tikėjausi pirmos vietos, bet kadangi varžovai šiais metais buvo labai stiprūs, tai veikti tikrai buvo ką.“
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Įkvėpti judėti.