Pasaulio kiokušin karatė žvaigždės vardo besikratantis E. Gužauskas žavėtųsi neįtikėtinu scenarijumi – pusfinalyje susiremti su treneriu

2023 m. spalio 2 d. 07:40
Į jį su pagarba dabar baksnojama pirštu – meistras, kuris šiai metais gali sukurti stebuklą ir galiausiai nugalėti kiokušin karatė olimpiada tituluojamame planetos absoliutaus svorio kategorijos čempionate. Tai jau daugiau kaip trejus metus tarptautinėje arenoje nepralaimintis klaipėdietis Eventas Gužauskas.
Daugiau nuotraukų (18)
„Taip, aš atsimenu savo paskutinį pralaimėjimą – jis buvo 2019 pasaulio absoliutaus svorio kategorijos čempionate ten pat Tokijuje“, – pasakojo 28-erių E.Gužauskas, savo pergalių taupyklėje turintis net 7 Europos nugalėtojo titulus ir vieną pasaulio čempiono vardą, laimėtą 2022-siais pirmenybėse su svorio kategorijomis.
Tokijas šiomis dienomis jau baigia rengtis didžiausiam kiokušin karatė turnyrui. Spalio 14–15 dienomis 10 tūkstančių žiūrovų talpinančioje „Metropolitan Gymnasium“ arenoje, kurioje per 2021-ųjų Tokijo žaidynes buvo dalinami stalo teniso varžybų apdovanojimai, 164 geriausi planetos kiokušin karatė asai bei 64 kovotojos išsiaiškins tik du laimėtojus – po vieną vyrų ir moterų grupėse.
Labiausiai prestižinis pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatas vyksta tik kas ketverius metus ir tik Japonijos sostinėje.
„Tai mano bus jau trečiasis toks absoliutaus svorio kategorijos čempionatas. Prieš tai buvę du man šiek tiek nenusisekė, tačiau dabar esu pasirengęs rimčiausiai savo kovai“, – tikino 28-erių sportininkas, kurį treniruoja penktą kartą šiose pirmenybėse taip pat pasirodysiantis 40-metis Lukas Kubilius.
2015 metų 11-ąjame iš eilės planetos čempionate E.Gužauskas liko tarp 64 geriausių sportininkų, o 2019-siais jam kelią aukštyn pastojo lenkas Macejus Mazuras ir galiausiai klaipėdietis užėmė 6-ąją vietą.
„Tai ir buvo kol kas paskutinis mano karjeros pralaimėjimas. Bet aš jo neakcentuoju – čia ne koks boksas, kur visur reklamuojama, koks buvo pralaimėjimas ir kokia pergalė.
Kiokušin karatė viskas kitaip – yra turnyras, laimėjai, tuomet džiaugiesi, pralaimėjai – eini rengtis kitoms varžyboms“, – sakė jau ketverius metus nepralaimintis, tačiau vienerius metus dėl COVID-19 pandemijos niekur nestartavęs E.Gužauskas.
Pasaulio čempionato rengėjai japonai įžvelgia lietuvio jėgą ir net įtraukė E.Gužausko nuotrauką oficialų pirmenybių plakatą.
„Žvaigždė? Baikite, kokios žvaigždės. Pas mus Lietuvoje kiokušin karatė žvaigždžių nėra, o aš tikrai niekada nesužvaigždėsiu.
Tiesiog sportuoju ir siekiu tų tikslų, kuriuos esu išsikėlęs. Šiai dienai aš svajoju apie titulą Tokijuje“, – be užuolankų rėžė Naujojoje Akmenėje gimęs kiokušin karatė meistras.
Per visus 12 pasaulio čempionatų absoliučioje svorio kategorijoje kol kas nė vienam užsienio sportininkui nepavyko iškovoti čempiono titulo – visus 12 kartų triumfavo šeimininkai japonai.
– Tas pralaimėjimas 2019-siais jau užsimiršo?, lrytas.lt paklausė vieno iš čempionato favoritų E.Gužausko.
– Ar užsimiršo? Juokaujate. Juk tokie dalykai, atvirkščiai, ilgam lieka atmintyje. Galiu net aiškiai sudėlioti, kaip ten buvo. Nes aiškiai atsimenu viską. Tokios nesėkmės kaip tik „įlenda“ į galvą ir niekaip neiškrenta. Pergalės, tai jos tokios – įvyko ir įvyko. O pralaimėjimai yra skaudus dalykas.
– Sakėte, kad aiškiai prisimenate tą kovą Japonijoje, kai pralaimėjote lenkui?
– Taip. Tai buvo labai apmaudi nesėkmė. Praleidau Maciejaus Mazuro smūgį į kepenis, gavosi nokautas, nes užspazmavo visas organizmas.
Lenkas buvo labiau psichologiškai pasirengęs žengti į pusfinalį ir finalą. Tai tokie prisiminimai. O po to aš tos kovos ir nenagrinėjau – o kam? Nėra reikalo gręžtis atgal ir žiūrėti, ką blogai padarei. Yra tik ateitis ir naujos kovos.
– Jums bus jau trečiasis pasaulio čempionatas, kuris prilyginamas olimpiadoms. Jau žinote, ką reiks daryti, kad pasiektumėte turnyro olimpą?
– Ta čempionato virtuvė – kaip ir našta. Ir tos kalbos apie tai, kad esu vienas iš favoritų – našta. Neslėpsiu, ta neva favorito našta, kai tave vadina vienu stipriausiu pasaulio kiokušin karatė kovotoju, tikrai nėra lengva. Turi tai įrodyti, o ne tik tikėti aplinkinių žodžiais.
Reikia tik žinoti, kad bus labai rimti varžovai ir kuo toliau, tuo sunkiau. Kaip elgtis jau tikrai žinau, tą patį žino ir mano treneriai – svarbu, kad darbus padaryčiau gerai.
– Jau yra čempionato varžybų tinklelis, kuriame aiškūs jūsų pirmieji varžovai. Gali atsitikti ir taip, kad toje pačioje tinklelio pusėje esantis jūsų treneris Lukas Kubilius gali stoti prieš jus viename iš kovų etapu. Galite tai įsivaizduoti?
– Taip. Ir net žinau, kada tai būtų. Pagal paskaičiavimus, jei viskas gerai, aš ir treneris susikautume pusfinalyje. Ir tai būtų žiauriai gerai.
Aš labai noriu, kad taip įvyktų. Žinoma, šiuo atveju aš jau nežinau, kuo tai viskas baigtųsi, kas nugalėtų, tačiau tokio scenarijaus noriu.
Žinau, kad kiekvienas norės laimėti – ne išimtis ir aš, todėl tai būtų žūtbūtinis mūšis. Bet aš jo labai norėčiau.
– Dar nė karto nebuvo, kad pasaulio čempionate be svorio kategorijų triumfuotų ne japonas. Kodėl?
– Mane domina tik tai, kaip juos įveikti, o ne kodėl jie neįveikiami. Viskas, ką reikia daryti – neperdegti prieš čempionatą ir nepanikuoti. Žinote, kovotojai yra tokie žmonės: prieš varžybas nori dar kiek geriau pasirengti, kažką dar labiau padaryti.
Bet galiausiai ar gauna traumelę ar perdega. Atvykęs į Japoniją žinau – mažiau panikos, daugiau pasitikėjimo ir viskas bus gerai.
Lietuvos kovotojai jau daugelį metų į šį čempionatą važiuoja ne turistauti, o siekti apdovanojimų ir titulų. Ir šie metai nebus išimtis – važiuosime atiminėti iš japonų titulą. Ir viskas yra įmanoma.
– Sakėte, kad jau sudėliojote varžybų tinklelį ir galimai galėtumėte pusfinalyje susikauti su savo treneriu. Kiek rimtai žiūrite ir analizuojate galimus savo varžovus?
– Jei kažkas tik čempionato metu pasižiūri į potencialius oponentus, tai aš dažniausiai stengiuosi mesti žvilgsnį 3–4 žingsniais į priekį.
Pasinagrinėti, pasiaiškinti varžovo silpnąsias puses. Bet... Labai dažnai būna, kad visos tos prognozės subliuška jau po antrojo varžybų rato, nes toliau žengia ne favoritai, o tie, kuriuos „nurašei“ (juokiasi).
Prieš metus Lenkijos Kielcų mieste vykusiame pasaulio čempionate pagal svorio kategorijas dėliojau varžovus, tačiau jau iškart viskas sugriuvo ir teko grumtis prieš visiškai nenagrinėtus oponentus.
Bet buvau pasirengęs mūšiams ir tapau pasaulio čempionu. Norisi taip žengti ir Japonijoje.
Lietuvos rinktines sudėtis pasaulio kiokušin karatė čempionatui:
Vyrai: Lukas Kubilius, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis, Paulius Žimantas, Justinas Kvietka, Antanas Klibavičius, Laurynas Vaičikauskas, Domas Sutkus.
Moterys: Brigita Svinkūnaitė, Marija Sekunda, Brigita Gustaitytė, Julija Balčiūtė, Aneta Meškauskienė, Valenina Kurmin.
Kata nacionalinė ekipa: Diana Mačiūtė, Raminta Makackaitė, Matas Sasnauskas, Tomas Zienius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.