Lietuvos sporto savaitė: įvarčiai į „Žalgirio“ vartus, krepšinio rinktinės repeticijos ir A lygos trečiojo rato pabaiga

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pralaimėjo antrą iš eilės Europos turnyrų mačą, vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse įveikė suomius ir puertorikiečius, disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius pateko į pasaulio pirmenybių finalą, geriausi Lietuvos buriuotojai smarkiai atsiliko nuo pasaulio čempionato lyderių, futbolo A lygoje baigėsi trečiasis ratas, o Šiaulių „Gintra“ apgynė stipriausios Baltijos šalių moterų futbolo komandos vardą.

„Žalgiris“ savo stadione nesulaikė Geteborgo „Hacken“ futbolininkų atakų.<br>T.Bauro nuotr.
T.Bauro nuotr.
Marius Žiūkas.<br>A.Pliadžio nuotr.
Draugi<br>G.
R. Berankis žengė į kitą etapą turnyre Prancūzijoje, tačiau jo laukia nemenkas i<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 21, 2023, 7:36 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 14 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Mazovijos Grodziske (Lenkija, „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo britui Charlesui Broomui 1:6, 6:3, 2:6.

Rugpjūčio 14 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Suomiją 84:80 (J.Valančiūnas 21, D.Motiejūnas 12, R.Jokubaitis ir M.Kuzminskas po 10).

Rugpjūčio 15 d. Katovicuose (Lenkija) trijulių krepšinio Moterų turo etape Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Lietuvės laimėjo 1 iš 2 rungtynių grupės varžybose, ketvirtfinalyje nugalėjo Ispaniją 21:20, pusfinalyje – Kiniją 17:15, bet finale pralaimėjo JAV 17:20. Sezono įskaitoje Lietuva užima 10-ąją vietą (335 tšk.). Pirmauja Kinija (910), Prancūzija (625) ir Baku „Neftči“ (511).

Rugpjūčio 15–16 d. Į Lietuvos futbolo taurės pusfinalį pateko Telšių „Džiugas“, Kauno „Žalgiris“ ir pirmojoje lygoje žaidžiantis Vilniaus „Transinvest“. Ketvirtfinalyje „Džiugas“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 0:0 (baudiniai 4:3), „Žalgiris“ išvykoje – Vilniaus BFA 5:0, „Transinvest“ namie – Gargždų „Bangą“ 2:1 (po pratęsimo). „Šiauliai“ ir Vilniaus „Riteriai“ ketvirtfinalio rungtynes žais rugpjūčio 29 d.

Rugpjūčio 17 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Švedijos čempionui Geteborgo „Häcken“ 0:5 (pirmosios rungtynės 1:3). „Žalgiris“ gavo teisę pereiti į Europos konferencijos lygos atrankos turnyrą, kurio atkrintamajame etape rugpjūčio 24 ir 31 d. žais su Budapešto „Ferencvaros“.

Rugpjūčio 18 d. Graikijos futbolo lygos pirmajame ture įvartį įmušė „Lamia“ žaidėjas Vykintas Slivka. „Lamia“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Volos“.

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Taipėjuje nugalėjo Puerto Riką 93:80 (J.Valančiūnas 20, R.Jokubaitis 14).

Rugpjūčio 19 d. Lietuvos merginų (iki 16 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionato B pakopos turnyre Podgoricoje užėmė septintąją vietą. Lietuvės laimėjo visas 4 rungtynes grupės varžybose, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo Švedijai 66:73.

Rugpjūčio 19 d. Hagoje pasibaigusiame pasaulio buriavimo čempionate vyrų burlenčių varžybose Rytis Jasiūnas užėmė 29-ąją vietą, Juozas Bernotas – 41-ąją. Moterų ILCA 6 klasėje Viktorija Andrulytė užėmė 66-ąją vietą. Vyrų ILCA 7 klasėje Vėjas Strelčiūnas užėmė 103-iąją vietą, Radvilas Janulionis – 119-ąją. Mišrioje

„470“ klasėje Daumantė Petraitytė ir Jurgis Jugelionis užėmė paskutinę 64-ąją vietą. Vyrų „Kite“ klasėje Tomas Juška užėmė paskutinę 84-ąją vietą.

Rugpjūčio 19 d. Radviliškyje Baltijos moterų futbolo lygos finale Šiaulių „Gintra“ nugalėjo Talino „Flora“ 1:0. „Gintra“ šio turnyro nugalėtoja tapo ketvirtąjį kartą per penkis baigtus sezonus (praėjusius kartus – 2017, 2019 ir 2022 m.).

Rugpjūčio 19 d. Budapešte prasidėjusio pasaulio lengvosios atletikos čempionato pirmąją dieną Marius Žiūkas buvo pašalintas iš 20 km ėjimo varžybų. Disko metimo atrankoje Mykolas Alekna užėmė antrąją vietą (66,04 m), Andrius Gudžius – šeštąją (65,50 m), Martynas Alekna – 20-ąją (62,57 m). Myk.Alekna ir A.Gudžius pateko į pagrindines varžybas, kurios vyks rugpjūčio 21 d.

Rugpjūčio 19 d. Helsingėre (Danija) pasibaigusiose „Danmark Rundt“ daugiadienėse dviračių lenktynėse („UCI ProSeries“) Aivaras Mikutis („Tudor“) užėmė 106-ąją vietą. Nugalėjo danas Madsas Pedersenas („Trek“).

Rugpjūčio 19 d. Prasidėjo Italijos futbolo lygos varžybos. Jose dviem klubams atstovauja Lietuvos futbolininkai: Marius Adamonis – Romos „Lazio“, Gvidas Gineitis – „Torino“.

Rugpjūčio 19 d. Lozanoje trijulių krepšinio pasaulio turo etape Marijampolės „Mantinga“ užėmė ketvirtąją vietą, Raudondvario „Hoptrans“ – dešimtąją. „Mantinga“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje nugalėjo „Versailles“ (Prancūzija) 21:16, pusfinalyje pralaimėjo „Lausanne“ (Šveicarija) 16:21. „Hoptrans“ grupės varžybose pralaimėjo abejas rungtynes. Turnyro finale „Antwerpen“ nugalėjo „Lausanne“ 22:19. Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje po septynių etapų pirmauja šešis etapus laimėjęs „Ub“ (Serbija, 650 tšk.), „Antwerpen“ (300) ir „Amsterdam“ (275). „Mantinga“ užima 14-ąją vietą (95), „Hoptrans“ – 16-ąją (93), „Plungė“ – 25-ąją (45).

Rugpjūčio 19 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Hamburge („Pro Tour Elite 16“) Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užėmė devintąją vietą. Jie laimėjo abejas atrankos rungtynes, vienerias iš trejų grupės etapo rungtynių (varžovams atsisakius žaisti dėl traumos) ir aštuntfinalyje pralaimėjo švedams Davidui Ahmanui ir Jonatanui Hellvigui, kurie po to tapo šio turnyro nugalėtojais. P.Stankevičius ir A.Knašas antrą kartą dalyvavo „Elite 16“ rango turnyre.

Rugpjūčio 20 d. Hamburge klasikinėse dviračių lenktynėse (UCI pasaulio turas) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 104-ąją vietą. Nugalėjo danas Madsas Pedersenas („Trek“).

Rugpjūčio 20 d. Panevėžyje pasibaigusių „Baltic Chain Tour“ daugiadienių dviračių lenktynių („Europe Tour“) nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo estas Raitas Armas (Estijos rinktinė). Tarp lietuvių geriausiai pasirodęs Edgaras Kovaliovas („Voltas“) užėmė 18-ąją vietą, Venantas Lašinis („Kaunas“) – 25-ąją vietą. Lenktynes sudarė trys etapai, po vieną – kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos futbolo A lygoje baigėsi trečiasis ratas (neskaičiuojant dvejų nukeltų rungtynių). 27-ajame ture Kauno komandų rungtynėse „Hegelmann“ ir „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Abu lyderiai pasiekė pergales išvykose: „Panevėžys“ nugalėjo Telšių „Džiugą“ 3:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Alytaus „Dainavą“ 2:0. Po 27 turų pirmauja „Panevėžys“ (65 tšk., žaidė 26 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (59), „Šiauliai“ (48), „Hegelmann“ (39, žaidė 26 rungt.) ir Kauno „Žalgiris“ (35, žaidė 26 rungt.). Paskutinę dešimtąją vietą užima Vilniaus „Riteriai“ (15).