Į Tenerifę paslapčia sprukusi majorės laipsnį turinti Rusijos sporto mega žvaigždė drebia pasiteisinimus – ji rusų armijoje netarnavo

2023 m. liepos 20 d. 19:05
Lrytas.lt
Viena didžiausių Rusijos sporto žvaigždžių – šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva buvo fotografų pagauta ramiai bevaikštinėjanti Ispanijos Tenerifės saloje. Dukart olimpinė čempionė, du kartus pasaulio lengvosios atletikos čempionate auksą laimėjusi dabar jau 41 metų J.Isinbajeva ramiai sau vaikštinėja Tenerifės miesto gatvelėmis, o jos dukra Eva treniruojasi vietos teniso mokykloje.
Daugiau nuotraukų (9)
Ispanų žiniasklaida „atsekė“ Vladimirą Putiną visaip palaikiusios Rusijos sporto žvaigždės gyvenimo vietą ir šiai nieko neliko, kaip pradėti pasiteisinimo kompaniją.
Nuo 2022 metų vasario mėnesio J.Isinbajeva socialiniuose tinkluose visiškai nesireiškė, o dabar ji nutarė pateisinti savo gyvenimą Ispanijoje dviem kalbomis – rusiškai ir ispaniškai.
Ir iš instagram bei feisbuko ištrynė visas nuotraukas, kuriose ji bent kažkiek palaiko Rusijos valdžią, fotografuojasi su dabar jau karo nusikaltėliais Vladimiru Putinu ir Sergejumi Šoigu.
J.Isinbajeva praėjusią savaitę netikėtai į viešąją erdvę grįžo su savotišku manifestu, kurį socialiniuose tinkluose paskelbė iškart dviem kalbomis: „VKontakte“ – rusų kalba ir Instagram – ispanų kalba.
„Nuo 2016 m. esu Tarptautinio olimpinio (IOC) narė, aktyviai dirbu su kolegomis ir su viso pasaulio atletais, siekdama skatinti olimpinio judėjimo ir apskritai sporto plėtrą pasaulyje. Po tam tikros pertraukos nuo 2023 m. rugsėjo vėl tęsiu savo darbus.
IOC neturi man jokių pretenzijų ir priekaištų – aš nepatenku į sankcionuotų asmenų sąrašą. Noriu kreiptis į visus, platinančius melagingą informaciją. Esu pasaulio moteris – visada tokia buvau, tokia ir liksiu. Rusijoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, sportininkai priklauso vienam ar kitam sporto klubui.
Aš iki 2018 m. priklausiau kariškių CSKA klubui ir gavau ne vieną apdovanojimą ir karinį laipsnį. Tačiau tie laipsniai yra tik nominalūs – aš nepriklausau ir niekada nepriklausiau Rusijos armijai.
Visiems piktavaliams ir apie manę melą skleidžiantiems žmonėms noriu pasakyti, kad niekada nebuvau Dūmos deputate ar kokios nors partijos nare.
Visada tikėjau ir tikėsiu kiekvieno žmogaus gerąja puse, net ir tų žmonių, kurie „šiandien yra pasiruošę mesti akmenį“ vien dėl to, kad kažkas kažkur kažką pasakė, parašė ar išplatino nuotrauką, darytą prieš 10 metų, kuri neturi jokio ryšio su šių dienų realybe“, – po ispanų žiniasklaidos tyrimo ir pateiktų išvadų dėl „Putino armijos majorės“ gyvenimo Ispanijoje parašė J.Isinbajeva.
J.Isinbajevos „pabudimas“ tikrai nustebino tiek jos sekėjus, tiek ir Rusijos valdžią. Ankstesnis jos instagramo tinklo atnaujinimas įvyko 2022 metų vasario 10 dieną, rusiškame „VKontakte“ galima buvo surasti kelis jos reklaminius duonos kepyklų pristatymus, bet iš esmės daugkartinė šuolio su kartimi pasaulio rekordininkė daugiau kaip pusantrų metų buvo įjungusi tylos režimą.
Sunku paneigti, kad J.Isinbajevos parašyta kalba tapo reakcija į ispanų leidinio „El Digital Sur“ tyrimą, kuris prieš savaitę pranešė, kad garsi ir V.Putiną palaikiusi sportininkė „nešė kudašių iš mylimos gimtinės“ ir gyvena Kanarų salose.
Straipsnyje skambiu pavadinimu „Jelena Isinbajeva: Rusijos ginkluotųjų pajėgų majorė rasta Tenerifėje“ ispanų žurnalistai pavadino sportininkę „buvusia Valstybės Dūmos deputate, valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ nare, aršia karo veiksmų Ukrainoje propaguotoja ir jaunimo judėjimo „Junarmija“ lydere.
Rusų armijos majorės laipsnis J.Isinbajevai suteiktas 2015 metais. Tuo pačiu metu, pasak rusiško propagandinio dienraščio „Rossiyskaya Gazeta“, Jelena pasirašė 5 metų sutartį su Gynybos ministerija ir buvo paskirta į CSKA klubo lengvosios atletikos instruktoriaus pareigas.
J.Isinbajevai majorės antpečius asmeniškai įteikė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.
Kalbant apie IOC klausimą, J.Isinbajeva neseniai buvo patikrinta dėl priklausymo Rusijos karinėms struktūroms ir, tik jos laimei, nebuvo pašalinta iš Vykdomojo komiteto narių.
Kelis faktus ispanai iš tiesų, švelniai tariant „pritempė“: J.Isinbajeva iš tikrųjų niekada nebuvo Valstybės Dūmos deputate, partijos „Vieningoji Rusija“ nare ir niekada nekomentavo karo Ukrainoje.
Ji pastaruoju klausimu tylėjo lyg vandens į burną paėmusi, net visur pas save socialiniuose tinkluose panaikinusi sveikinimus su Antrojo pasaulinio karo pabaiga.
Tačiau niekas negali paneigti tris įsimintinus sportininkės politinius demaršus: ji buvo asmenine V.Putino patikėtine 2012 metais, kai pastarasis kandidatavo į prezidentus, prisijungė prie garsiosios „Putin team“ komandos 2017-siais, kur buvo kviečiami tik labai Rusijos prezidentą palaikantys garsūs žmonės ir dalyvavo darbo grupėje dėl Konstitucijos pataisų 2020 metais – šie pakeitimai leido V.Putinui „nunulinti“ kadencijų skaičių ir valdyti šalį net iki 2036 metų.
Ukraina įtraukė J.Isinbajevą į sankcionuotų asmenų sąrašą dėl jos artimų ryšių su Kremliumi.
Žinia, kad J.Isinbajeva jau pusantrų metų slepiasi Ispanijoje šokiravo Rusijos politinę grietinėlę. Pradžioje ji nepatikėjo, kad taip yra, tačiau turėjo susitaikyti, jog 9 metų Eva Petinova – J.Isinbajevos ir jos vyro, ieties metiko Nikitos Petinovo, dukra ramiai sau treniruojasi Tenerifėje ir jau dalyvauja turnyruose.
Turnyre Tenerifėje, vykusiame vasario 11–19 dienomis, pirmojo rato varžybas Eva laimėjo be didesnio vargo, tačiau antrajame rate nusileido savo amžiaus lyderei Marinai Ruiz Perez.
O balandžio pabaigoje Gran Kanarijoje ji žaidė tik vieną mačą ​​– jos varžovė nepasirodė pirmame rate, o antrajame Eva pralaimėjo Andrade Sofiane, kuri vėliau pateko į finalą.
Dabar E. Petinova vietos tenisininkių iki 10 metų reitinge užima 18 vietą.
Rusijoje pasipylė neapykantos strėlės J.Isinbajevos atžvilgiu.
Buvęs garsus rusų futbolininkas Vladimiras Ponomariovas siūlė atimti sportininkės turtą Volgograde, kur ji gyveno: „Ją iš viso reikėtų pamiršti. Tai, ką ji dabar daro – man nesuvokiama. Žinoma, visas jos turtas dabar yra užsienyje, bet jis turi būti įšaldytas ir atimtas Rusijoje. Tokia išdavystės kaina“.
Dagestano vadovas Sergejus Melikovas nurodė Machačkalos merui pervadinti stadioną, kuris prieš šešerius metus pavadintas J.Isinbajevos garbei. Nors ši gyvenime nebuvo šiame mieste ir neturi su juo jokių ryšių.
„Jos garbei tegu vadina kokią nors salę Ispanijoje, kurią ji pasirinko vietoj Rusijos“, – putojosi S.Melikovas.
„Jelena pasakė, kad Rusijos armijos karininke ji buvo tik „nominaliai“. Man norėtųsi, kad ji paaiškintų, ką reiškia „nominaliai“.
Tai ji neturėjo laipsnio, negavo algos, negaudavo pinigų? Tegul ji paaiškina, kas tas „nominaliai“, – piktinosi nenuspėjamu charakteriu pasižymintis sporto komentatorius Dmitrijus Gubernijevas.
Rusų sporto portalo championat.ru apžvalgininkas Michailas Česelinas savo kampu paaiškino, ką sportininkė norėjo pasakyti, teigdama, kad ji yra „pasaulio pilietė“: „Skamba garsiai, bet viskas paprasta: J.Isinbajeva pasirinko palikti Rusiją. Tai žeidžia ir erzina, nes ji buvo tikrai mylima savo šalyje“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.