Plaukimo federacijoje – pokyčiai ir lemtinga dilema: kas ves Lietuvos plaukikus medalių link

2023 m. birželio 8 d. 07:18
Tik lrytas.lt
Asociacija „LTU Aquatics“, anksčiau žinoma kaip Lietuvos plaukimo federacija (LPF), jau įsivardino kandidatus svarstant, kas pakeis Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. trenerio vietą pasitraukus Žilvinui Ovsiukui, ir tvirtina, kad sportininkų pasirengimo 2024 m. Paryžiaus olimpinėms žaidynėms šie pokyčiai nepaveiks.
Daugiau nuotraukų (12)
Gegužės pabaigoje LPF pakeitė pavadinimą ir dabar yra žinoma „LTU Aquatics“ pavadinimu. Šis žingsnis simbolizuoja asociacijos siekį didinti kitų jos kuruojamų sporto šakų įtrauktį ir populiarumą bei garsinti Lietuvos vandens sportą už valstybės ribų. Beje, panašų žingsnį jau žengė Tarptautinė plaukimo federacija – FINA, neseniai patapusi „World Aquatics“.
„Buvusią Lietuvos plaukimo federaciją vienija daugiau sporto šakų, ne tik plaukimą, tad čia buvo viena pagrindinių minčių – apjungti visas tas disciplinas po vienu vardu, kuris būtų atpažįstamas ne tik Lietuvoje ir kuris vienytų ir kitas sporto šakas: dailųjį plaukimą, šuolius į vandenį, atviro vandens discipliną bei patį plaukimą.
Norime, kad naujasis pavadnimas, kaip prekinis ženklas, būtų atpažįstamas tarptautiniame fronte – „LTU Aquatics“ pats iš savęs tai ir simbolizuoja – visoje sporto bendruomenėje trumpinys LTU yra suprantamas, kad tai yra Lietuva, o „Aquatics“ (liet. Vandens sportas) yra toks vienijantis terminas, kuris apjungia tas sporto šakas. Norime, kad ir kitos vandens sporto šakos jaustųsi integralia mūsų bendruomenės dalimi“, – portalui lrytas.lt apie pakeistą įvaizdį pasakojo Asociacijos „LTU Aquatics“ generalinis sekretorius Justas Kalinauskas.
Pasikeitus pavadinimui, po „LTU Aquatics“ skėčiu naujų vandens sporto šakų bent jau artimiausiu metu neatsiras. Kaip ir anksčiau, asociacija koordinuos plaukimo, šuolių į vandenį, dailiojo plaukimo bei atviro vandens disciplinas.
Anot J.Kalinausko, balandį eilinėje LPF Konferencijoje sprendimas buvo priimtas išklausius bendruomenę ir jos lūkesčius, matant perspektyvas bei kitais metais minint Lietuvos plaukimo šimtmetį nauju, įtraukesniu ir taprtautišku pavadinimu.
Tačiau tai ne vieninteliai pokyčiai nustebinę Lietuvos plaukimo bendruomenę. Birželio pradžioje iš Lietuvos nacionalinės plaukimo rinktinės vyr. trenerio pareigų pasitraukė į privatų sektorių pasukęs Žilvinas Ovsiukas.
Ž.Ovsiukas nusprendė dirbti treneriu naujai atrestauruotame Vilniaus Lazdynų baseine, o jo, kaip vyr. plaukimo rinktinės trenerio, administracines funkcijas laikinai perims „LTU Aquatics“ sporto direktorius Justas Achramavičius.
Visgi asociacijos generalinis sekretorius pabrėžė, kad Ž.Achramavičius perėmė tik dalį pareigų, o vyriausiojo rinktinės trenerio vieta vis dar išlieka laisva.
„J.Achramavičius, kaip sporto direktorius, nekeičia Ž.Ovsiuko, jis tik perima iš vyr. trenerio tam tikrą dalį funkcijų administravimo klausimais – tai yra rinktinių koordinavimas, rinktinių stovyklų suorganizavimas, visos sportinės dalies – nuo kriterijų iki atrankų – sudėliojimas“, – paaiškino J.Kalinauskas ir teigė, kad plaukikų pasiruošimas 2024 m. Paryžiuje vyksiančioms olimpinėms žaidynėms dėl pokyčių nenukentės.
„Visas procesas niekaip nestringa, jis yra tęsiamas taip, kaip vyko ir su Ž.Ovsiuku – kiekvienas sportininkas dirba su savo treneriais, o tą koordanavimo procesą olimpiniam ciklui vykdome nekeičiant pačių sportininkų planų, nenorime daryti kažkokių didelių permainų, todėl visas pasirengimas vyksta taip, kaip anksčiau“, – pridūrė „LTU Aquatics“ generalinis sekretorius.
Asociacija „LTU Aquatics“ jau svarsto konkrečias naujojo(-osios) šalies plaukimo rinktinės vyr. trenerio(-ės) kandidatūras, tačiau pavardžių viešai dar neįvardijo.
„Mes turime įsivardinę kandidatus pas save, bet dar nenorime jų atskleisti, nes dar yra kitų įsipareigojimų, bet kaip ir minėjau, tikslas yra olimpinį ciklą pabaigti įprasta tvarka, kuri buvo vykdoma iki šiol ruošiantis Paryžiui. Tad kažkokių kardinalių pokyčių šioje vietoje nebus, tačiau matome tą poziciją, kuri yra būtina siekiant dar labiau įkokybinti sportininkų rengimo lygmenį“, – pažymėjo J.Kalinauskas.
Svarbiausios šių metų tarptautinės plaukimo varžybos – 2023 m. „World Aquatics“ čempionatas, prasidėsiantis liepos 14 d. Japonijos mieste Fukuokoje. Pasaulio čempionato A normatyvus jau yra įvykdę penki Lietuvos plaukikai: Danas Rapšys, Rūta Meilutytė, Andrius Šidlauskas, Kotryna Teterevkova ir Aleksas Savickas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.