Daugiau nei pusę savo gyvenimo breiko ritmu gyvenanti D.Banevič birželį vykstančiose Europos žaidynėse galės užsitikrinti vietą Paryžiaus olimpiadoje. Tam reikia tapti geriausia tarp 16-os dalyvių. Kad šis tikslas realus, Nicka jau įrodė praėjusią savaitę, kuomet Ispanijoje tapo Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) surengto 2023 m. Europos breiko čempionato nugalėtoja.
Suaugusių merginų grupėje lietuvė įveikė 73 dalyves ir beveik vienbalsiai buvo pripažinta nugalėtoja.
Ant antrojo pakylos laiptelio Ispanijoje pavyko užkopti Annai Ponomarenko – Bgirl Stefani iš Ukrainos, kuri kitais metais švęs savo trisdešimtąjį gimtadienį. Būtent su Bgirl Stefani Lietuvos šokėja kovėsi finale.
„Dievas jai davė tokį pašaukimą“, – apie dukros sportinę karjerą ir talentą šokti breiką portalui lrytas.lt kalbėjo mama Alina, kuri rūpinasi visais Dominikos sportiniais klausimais, lydi ją į tolimas keliones ir ieško būdų, kaip dukra galėtų tobulėti.
D.Banevič breiku susidomėjo penkerių, kuomet „Youtube“ platformoje netikėtai pamatė vaizdo įrašą, kuriame žmonės atliko tam tikrus breiko judesius. Mergaitė taip susižavėjo šokiu, kad ėmė pati atkartoti judesius ir prašė mamos, kad ši ją filmuotų.
„Dominika labai muzikali, visada klausydavo muzikos, tai didelis privalumas. Breikas nėra tik sportas, tai yra ir menas. Reikia ne tik gebėti atlikti judesius, bet reikia ir muzikalumo. Po kelių metų savarankiškų pamokų ji pradėjo lankyti treniruotes. Tuo metu Lietuvoje buvo vos vienas rimtas treneris. Per kelis metus ji išmoko bazinius pratimus, pagrindą“, – pasakoja Alina.
Nuo to laiko prabėgo beveik aštuoneri metai, per šį laikotarpį D.Banevič laimėjo ne vieną trofėjų, tarp kurių – pasaulio taurės čempionės vardas Japonijoje, minėtas Europos čempionatas, „Outbreak Europe“ turnyras Slovakijoje, kurį sportininkė laimėjo būdama vos 14-os.
Vis dėlto viena didžiausių sportininkės svajonių – olimpinės žaidynės. Į jas D.Banevič galės patketi laimėjusi Europos žaidynes ar trijų atrankos turnyrų metu, iš kurių į Paryžių pateks dar 8 dalyviai.
Portalui lrytas.lt sportininkės mama atskleidė, kaip atrodo dukros kasdienybė ir koks kelias laukia Paryžiaus link.
– Minėjote, kad Lietuvoje nėra daug breiko trenerių. Kaip šiuo metu treniruojasi Dominika?, – portalas lrytas.lt paklausė sportininkės mamos Alinos.
– Ji treniruojasi individualiai. Visgi mes per koronaviruso pandemiją pabandėme išbandyti nuotolinius breiko treniruočių kursus. Aišku, gyvai sportuoti būtų geriau, bet šiuo metu neturime galimybių išvykti į JAV ir ten treniruotis. Todėl mokomės iš viso pasaulio, tiesa, dabar jau reikia galvoti, iš kur ir ką imi. Konkurencija didelė, jei imsime treniruotes iš elitinių trenerių ar sporto klubų, tuomet jie puikiai žinos, ko mokosi ir ką šoka Dominika. Tai yra didelė strategija ir darbas.
– Dominika dalyvauja suaugusių varžybose, kur dažnai jos varžovėms yra dvigubai daugiau metų nei jai pačiai. Kaip ji jaučiasi tokioje aplinkoje?
– Jai nėra skirtumo prieš ką varžytis. Niekas jos neišgąsdins. Paskutiniuose čempionatuose Pietų Korėjoje, Brazilijoje ir Japonijoje jai teko varžytis prieš triskart pasaulio čempionę japonę. Ji laimėjo vieną raundą, buvo 1–1 ir jai labai mažai trūko, kad laimėtų. Tad jai jau tikrai niekas nebaisu. Ji gerai jaučiasi, nes daro tai, ką myli.
– Užsiminėte apie tolimas keliones. Kaip sekasi derinti keliones, varžybų tvarkaraščius su kasdieniu gyvenimu, mokykla?
– Mes pasirinkome tokį gyvenimo kelią. Šiuo metu ji yra mano darbas, palikau darbovietę, kurioje dirbau 10 metų, nes kitaip tiesiog neįmanoma viską suderinti. Dominika šiuo metu yra 10-oje klasėje, kaip tik laiko egzaminą. Jai mokslai sekasi gerai. Už kelių dienų išvykstame į Prancūzija, kaip tik tada jai bus dar vienas egzaminas, reikės jį laikyti kitu metu. Bandysime suderinti, kad viskas pavyktų.
– Svarbiausias artimiausių mėnesių tikslas – Krokuva, kur vyks Europos žaidynės. Ar jau žinote, su kokiomis varžovėmis teks kovoti?
– Į olimpiadą galės patekti tik pirmos vietos nugalėtoja. Iš 16-os dalyvių kol kas žinome kokias 5 sportininkes, kurios dalyvaus. Kitas dalyves atrinks pagal reitingus.
– Kokį vaidmenį breiko čempionatuose atlieka teisėjai?
– Dažnu atveju šokėjai gali sušokti be klaidų, geriausiai, bet galutinis rezultatas priklauso ir nuo teisėjų. Dažnai vertinimai priklauso nuo to, kas kam patinka. Praėjusiais metais Nicka sušoko tobulai, bet pusfinalyje pralaimėjo. Teisėjavimas subjektyvus.
– Kokios šalys dominuoja breiko šokiuose?
– Pagrindinės mūsų varžovės yra iš Japonijos ir Kinijos.
– O Europoje?
– Sunku pasakyti, labai įvairiai. Pernai buvo vienaip, šiais metais kitaip. Bet žinau, kad Nicka yra stipriausia.
– Lieka kiek daugiau nei mėnesis iki Europos žaidynių Krokuvoje. Kaip atrodys Dominikos pasiruošimas?
– Labai stipriai ruošiamės, atsisakėme turnyro Kanadoje. Šiuo metu reitinginiai turnyrai mums nėra aktualūs, Nicka ir taip šiuo metu užima 3–4 vietą. Grįšime iš turnyro Prancūzijoje, tada reikės susitvarkyti mokyklos reikalus ir toliau tęsime darbus ir treniruotes žaidynėms.