Bėgimo dalyviai tradiciškai galės rinktis 1963 m, 5 ir 10 km distancijas arba įveikti pirmą sykį šiame renginyje organizuojamą pusmaratonį. Šios rungties atsiradimas neabejotinai turėtų pritraukti dar daugiau pajėgių sportininkų.
„Šiais metais „Vilkų takais“ bėgimas tapo šiam sportui palankaus pavasario vidurio renginiu. Taip pat pirmą sykį turėsime sertifikuotą trasą bei pusmaratonio rungtį, todėl tai neabejotinai bus graži bėgimo šventė“, – naujoves vardino asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.
Pridūrė, jog pusmaratonis šiame bėgime atsirado natūraliai, mat bėgimas kasmet populiarėja. Jeigu dar prieš keletą metų jame bėgo 200 žmonių, tai praėjusiais metais dalyvių skaičius pasiekė 800. Kuo daugiau bėgimo dalyvių – tuo daugiau norinčių bėgti ir ilgesnes distancijas.
Visi renginio dalyviai yra kviečiami įveikti simbolinę 1963 m trasą, simbolizuojančią atminimą karių, kuriems karas nesibaigė 1945 metais ir kurie nenorėjo ir negalėjo susitaikyti su primesta valstybine santvarka ir sovietų dominavimu.
Būtent 1963 metų rudenį per gaudynes žuvo paskutinis Pamirštasis karys, Józefas Franczakas „Laluś“.
Dabar, kai Ukrainoje tebesitęsia kruvinas karas, šis bėgimas įgauna dar didesnę prasmę.
„Kviečiame bėgimo mėgėjus ir visus kitus, kurie nebūtinai kasdien praktikuoja šią gražią sporto šaką, dalyvauti šiame bėgime. Šio bėgimo tikslas – pagerbti Pamirštųjų karių – daugelį metų pamirštų, dažnai palaidotų bevardžiuose kapuose, kovos už laisvą Lenkiją didvyrių atminimą. Nepaisydami jėgų disproporcijos, vardan idealų ir meilės Tėvynei jie stojo į nelygią kovą su sovietiniais durtuvais primesta komunistine Lenkijos santvarka.
Daugelio jų kovos kelias vedė per Vilniaus kraštą. Pamirštųjų karių ir jų kovos su sovietais ir jų lenkų pakalikais atminimas tampa dar aktualesnis šiandien, kai jau daugiau nei metus Ukrainos kariai didvyriškai gina savo šalį nuo barbariškos Rusijos agresijos, kovoja ne tik už savo, bet ir visos Europos laisvę. Prisimindami Lenkijos nepriklausomybės pogrindžio didvyrius, nepamirškime drąsių Ukrainos gynėjų, kurie kovoja vardan tų pačių vertybių ir principų, kuriais vadovavosi Pamirštieji kariai“, – sakė Lenkijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Andrzejus Dudzińskis.
Bėgimo nugalėtojai kiekvienoje amžiaus kategorijoje bus apdovanoti atminimo taurėmis, o visi finišo liniją pasiekę dalyviai – atminimo medaliais.
Šį bėgimą pamėgo ir žinomi Lietuvos sportininkai. Praėjusiais metais jame triumfavo tituluotas Lietuvos bekelės bėgikas Vaidas Žlabys ir pajėgi ilgų nuotolių bėgikė Monika Elenska. Tarp prizininkų pateko olimpietis biatlonininkas Karolis Dombrovskis, o dar anksčiau šiame bėgime yra nugalėjusi dar viena olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
„Džiaugiamės, kad bėgimas tapo nuolatiniu Vilniaus pavasario sporto renginių kalendoriaus akcentu ir prisideda prie žinių apie Lenkijos ir Lietuvos Pamiršuosius karius populiarinimo“ – pridūrė A.Dudzińskis.
Bėgimo „Vilkų takais“ idėją 2013 m. iškėlė Lenkijoje veikiantis Laisvės ir demokratijos fondas (Fundacja Wolność i Demokracja). Pirmajame bėgime Lenkijoje dalyvavo 50 dalyvių. Vėliau jis sparčiai plėtėsi, o 2020 metas jau vyko daugiau nei 300 miestų Lenkijoje ir užsienyje. Kasmet bėgimai Pamirštiems kariams atminti organizuojami už Lenkijos ribų, pvz. Čikagoje, Londone, Niujorke ar Vienoje.