Vilniaus centre – unikalios 100 km varžybos: A. Sorokinas sieks pagerinti pasaulio rekordą Ateityje – noras ištesėti pažadą

2023 m. kovo 9 d. 14:39
Interviu
Gegužės 14-ąją Vilniaus mieste karaliaus bėgimas – ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas išskirtinėse varžybose sieks pagerinti 100 km bėgimo rekordą, kuris priklauso jam pačiam.
Daugiau nuotraukų (20)
„Idėja kilo seniai. Visada reikėdavo dalyvauti varžybose užsienyje, tačiau mes su komanda norime parodyti, kad Lietuvoje taip pat galima organizuoti aukštos klasės varžybas. Jos vyks Vilniaus centre, Naujamiestyje. Pagrindinė gatvė – Švitrigailos, greta „Cyber City“.
Varžybų tikslas – aukštas, kartu su svečiais iš Lenkijos ir Prancūzijos bandysime pagerinti rekordą. Bėgimas prasidės 6 val. ryte, finišas – 12 val. Kviečiu visus atvykti ir palaikyti mus apie 10–11 val., kuomet bus sunkiausia varžybų dalis. Bėgimas vyks ratais. Vieno rato ilgis – 1644 m. Viso bus apie 62 ratus. Švitrigailos gatvėje bus ir startas, ir finišas“, – varžybų planą ketvirtadienį atskleidė 41-erių A.Sorokinas.
2022-ųjų metų geriausiu pasaulio ultramaratonininku pripažintas vilnietis A.Sorokinas garsiai nuskambėjo praėjusiais metais, kuomet jam pavyko pagerinti net kelis įspūdingus rekordus.
Praėjusių metų sausį Izraelyje vykusiose 12 val. bėgimo varžybose „Spartanion“ lietuvis nubėgo 177,4 km ir taip pagerino pasaulio rekordą. Taip pat A.Sorokinas pagerino ir 100 mylių bėgimo pasaulio rekordą. Jis šį nuotolį Izraelyje įveikė per 10 val. 51 min. 39 sek.
Maža to, rugsėjį 24 val. bėgime Italijoje jam pavyko įveikti 319 km ir taip pagerinti dar vieną pasaulio rekordą.
2022-ųjų balandį Bedforde A.Sorokinas pagerino ir 100 km pasaulio rekordą, jis nuotolį įveikė per 6 val. 5 min. 51 sekundes.
Būtent šį laiką Lietuvos ir pasaulio rekordininkas bandys dar kartą pagerinti Vilniuje. 
„Varžybose dalyvaus 20–30 bėgikų, bėgsime labai greitai. Bus graži šventė, o vakare persikelsime į Vingio parką, kur vyks „Vilnius 5000“ varžybos stadione. Bus labai įdomu, nes ten taip pat pakviesti sportininkai iš užsienio“, – Vilniaus lengvosios atletikos manieže pasakojo A.Sorokinas.
Iki varžybų lieka kiek daugiau nei du mėnesiai, tad bėgikas atskleidė, kad joms ruošis JAV.
„Kovo 14-ąją išskrendu į Ameriką. Mane pakvietė pasitreniruoti su Europos ir pasaulio elitiniais bėgikais. Ten vyks visas pasiruošimas, kuris truks 40 dienų. Vėliau grįšiu į Vilnių. Treniruotės vyksta taip – dvi, trys per dieną. Dažniausiai 40–50 km per dieną, pagreitėjimai, štangos salėje. Labai didelis krūvis“, – atviravo A.Sorokinas.
Nors varžybos vyks praktiškai vienoje gatvėje, bėgikas atskleidė, kad gimtinėje jam patinka bėgioti aplink visą Vilnių.
„Man patinka bėgti aplink Vilnių. Labai atsiprašau dviratininkų, nes mėgstu bėgioti dviračių takais. Bet aš stengiuosi bėgti šone. Dabar beveik po visą miestą yra dviračių takai, tai ten ir bėgioju, labai patinka. Visi rajonai – Pašilaičiai, Pilaitė, palei Nerį“, – kalbėjo sportininkas.
Prieš išvyką į JAV A.Sorokinas išsamiai pasidalijo mintimis apie būsimas varžybas ir pasiruošimą joms.
– Kodėl varžyboms pasirinkta būtent Švitrigailos gatvė?, – lrytas.lt paklausė A.Sorokino.
– Iš pradžių galvojome, kad darysime varžybas Vingio parke. Vis dėlto po to nusprendėme, kad Švitrigailos g. yra Vilniaus centre, miesto širdyje, ten bus paprasčiau žmonėms ateiti.
– Ar Lietuvos oro sąlygos palankios siekti pasaulio rekordo?
– Manau, kad gegužės mėnesio rytą bus geras oras. Tikiuosi, gal reikia užsakyti jį pas Dievą (juokiasi, - red.). Trasa bus labai lygi, sukilimas per ratą sieks vos 3 metrus. Manau, kad viskas bus gerai, reikia tik pasiruošti. Liko tik prabėgti, nes visi techniniai ir finansiniai reikalai jau sutvarkyti.
– Jei bus lietus, neplanuojate perkelti?
– Ne, manau, kad lietus gal iš vienos pusės būtų gerai, nes jis vėsina.
– O jei bus didelis vėjas?
– Praėjusiais metais irgi man teko bėgti prieš didelį vėją, bet pavyko pagerinti rekordą, tad jis tik užgrūdina.
– Varžybose dalyvaus ir kiti bėgikai, kiek jie pajėgūs pagerinti jūsų paties rekordą?
– Pasikviečiau juos, o dabar baisu, nes labai didelė konkurencija gali būti. Atvažiuoja trečios ir penktos vietos 100 km pasaulio čempionato laimėtojai. Jų tikslai irgi yra kovoti dėl pasaulio rekordo. Aš nežadu rekordo, tai rimti reikalai, maksimalus krūvis. Gali visko atsitikti, tai iškart atsiprašau, jei nepavyks. Bet mes sieksime jį pagerinti.
– Koks turėtų būti jūsų vidutinis tempas, kad pavyktų įveikti 100 km rekordiniu greičiu?
– Planuojame, kad reikės bėgti 3 min. 35 sek. per 1 km, jei norime pagerinti esamą rekordą.
– Esate minėjęs, kad jums mieliausias 24 val. bėgimo rekordas, kodėl?
– Esu lėtas bėgikas, todėl man 100 km yra per sunku, nes reikia nemažo greičio. Mano viso gyvenimo pasiruošimas buvo 24 val. bėgimui. Aš esu bėgęs 24 val. jau 10 kartų. Tiek pat kartų planuodavau pagerinti rekordą, bet tik praėjusiais metais pavyko tai padaryti. Matau, kad lubų dar nepasiekiau, todėl noriu iš savęs išspausti maksimumą. Šiaip aš nekenčiu varžybų, nes jos labai sunkios.
– Prieš keletą savaičių dalyvavote maratone Valensijoje. Žinant tai, kad tai nėra jūsų distancija, kaip vertinate rezultatą 2 val. 25 min. 33 sek.?
– Vertinu 7–8 balams. Tikslas buvo keliamas išbėgti iš 2 val. 25 min. Bet nenorėjau labai išsitaškyti, nes reikia ruoštis 100 km varžyboms. Tai buvo testas, norėjau pakelti savo tempą, kad tai būtų lyg pasiruošimas 100 km varžyboms. Į maratoną nežiūrėjau kaip į tikslą, tai buvo pasibandymas, patiko. Pirmą kartą bėgau oficialiame maratone.
– Kalbėdamas dažnai sakote ne „aš“, o „mes“, nors šis sportas yra individualus. Ką jūs turite omenyje?
– Iš vienos pusės atrodo, kad jis individualus, bet be komandos aš nieko nebūčiau padaręs. Esu labai dėkingas Ryčiui Davidovičiui ir Mantui Stankevičiui, ir dar kitiems, mano žmonai. Tai yra mano komanda, be jų aš nieko negalėčiau padaryti. Esu dėkingas savo rėmėjams, kurie padeda. Negaliu dirbti įprasto darbo, nes treniruočių procesas užima labai daug laiko.
– Kokie kiti šio sezono planai?
– Nenorėčiau sustoti ties 100 km. Planuoju sudalyvauti pasaulio čempionate Taivane, kur gruodžio mėnesį vyks 24 val. bėgimas. Bandysiu pagerinti pasaulio rekordą, nes žmonėms esu žadėjęs, kad galiu per parą nubėgti daugiau nei 200 mylių. Tai yra 322 km. Man praėjusiais metais to padaryti nepavyko, prabėgau tik 319 km. Yra dar tikslų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.