Visgi 24 metų sportininkė buvo priversta persikelti į kitą vietą dėl vandens sąlygų Heilingo saloje, Hampšyro grafystėje esančiame burlenčių sporto taške.
„Kadangi tai yra Didžioji Britanija, kur iškrenta labai daug kritulių, o man tenka treniruotis bet kokiu oru, buvo dienų, kai iš esmės burlente plaukiodavau kanalizacijoje, – „The Guardian“ sakė. S.Jackson. – Tai ne tik nemalonu, bet ir pavojinga sveikatai, tačiau tai man atvėrė akis į mūsų vandens kelių taršos problemą – ne tik dėl nuotekų, bet ir dėl cheminių medžiagų bei plastiko.“
Heilingo salos vanduo kelia didelį vietos gyventojų susirūpinimą. Bendrovės „Southern Water“ duomenys rodo, kad 2021 m. į netoliese esančius Langstono ir Čičesterio uostus nevalytos nuotekos buvo išleidžiamos 102 dienas.
Vandens tiekimo bendrovėms teisiškai leidžiama išleisti nuotekas į vandens telkinius, kad būtų išvengta namų užtvindymo po audrų. Teigiama, kad nė vienas Anglijos vandens telkinys nėra geros ekologinės ir cheminės būklės.
S.Jackson, gimusi Češyre, dabar persikėlė treniruotis į Tenerifę. Ji taip pat tapo Jūrų apsaugos draugijos (angl. Marine Conservation Society), labdaros organizacijos, kurios tikslas – iki 2030 m. sumažinti vandenynų taršą, ambasadore.
„Kadangi tiek daug laiko praleidžiu vandenyje – ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje – iš labai arti matau, kokią žalą jūrų aplinkai daro žmonės“, – pripažino S.Jackson.
Jūrų apsaugos draugijos atstovė Nicola Greaves sakė: „Neišvalytos nuotekos kasmet šimtus tūkstančių valandų pumpuojamos į mūsų jūras, todėl kyla pavojus žmonėms, planetai ir laukinei gamtai.
Sarah iš arti mato, su kokiomis problemomis susiduria mūsų jūros, todėl esame dėkingi, kad ji atkreipė dėmesį į mūsų misiją, kuria siekiame švaresnių, geriau apsaugotų ir sveikesnių jūrų, kuriomis galėtų mėgautis visi.“