60 metrų nuotolyje geriausią Lietuvos sezono rezultatą bei asmeninį rekordą pasiekė Eva Misiūnaitė. Marto Skrabulio auklėtinė distanciją įveikė per 7,47 sek. bei komandos draugę Lukreciją Sabaitytę pranoko vos 0,04 sek.
Analogiškoje vyrų rungtyje triumfavo Gediminas Truskauskas: Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis taip pat pagerino asmeninį rekordą, nuotolį nubėgęs per 6,71 sek.
„60 metrų nėra mano pagrindinė rungtis. Progresas, nors ir 0,01 sek. ar 0,02 sek., šioje distancijoje yra labai geras.
Antrose sezono varžybose pagerinau asmeninį rekordą – jau vien dėl to sezonas pavykęs. Tikslas nesustoti ties tuo, reikia išlaikyti lygį, dar gerinti rezultatą ir patekti į Europos uždarų patalpų čempionatą“, – sakė G.Truskauskas.
M.Skrabulio auklėtinis pernai pasiekė Lietuvos uždarų patalpų 200 m rungties rekordą, distanciją įveikęs per 21,19 sek. Prieš savaitę šį rezultatą pranoko JAV startavęs Tomas Keršulis – 21,11 sek.
„Rekordai tam ir yra, kad juos gerinti. Labai džiugu, kad yra tokia konkurencija, kad galime konkuruoti. Lietuvoje nėra idealių sąlygų bėgti 200 metrų, tačiau planuojame vasario 5 dieną bėgti Latvijoje.
Pernai ten pasiekiau buvusį Lietuvos rekordą. Tikslas nuvykti ir pasinaudoti proga. Kol kas daugiau startų nenumatyta, tačiau žiūrėsime ir ieškosime užsienyje“, – tautiečio rezultatu džiaugėsi G.Truskauskas.
400 m rungtyje stipriausias buvo telšiškis Lukas Sutkus (49,13 sek.), tuo tarpu 3000 m distancijoje „Cosma“ atstovai laimėjo tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų: greičiausi buvo Lina Kiriliuk (9 min. 44,70 sek., asmeninis rekordas) ir Simas Bertašius (8 min. 11,81 sek.). Abu sportininkai pasiekė geriausius Lietuvos sezono rezultatus.
Moterų šuolių į tolį rungtyje triumfavo Jogailė Petrokaitė (6,44 m), o šuoliuose į aukštį – trejų olimpinių žaidynių dalyvė Airinė Palšytė (185 cm).
„Po praėjusios vasaros buvo priimta daug sprendimų, dėl ko keitėsi treniruočių aplinka, lokacija, treniruočių metodika. Vienas iš priimtų sprendimų buvo šokti iš trumpesnio įsibėgėjimo.
Pastaraisiais metais mane kamavo daug traumų, tad trumpesnį įsibėgėjimą man pavyksta kontroliuoti labiau negu pilną. Tačiau trumpesnis įsibėgėjimas turi ribų – nesugeneruoju pakankamai greičio ir jėgos.
Iki tam tikro aukščio jis yra geras, bet norint šokti labai aukštai, reiktų šokti iš pilno. Po žiemos matysime, kas pasiteisino, kas ne ir pavasarį žinosime, kaip ruoštis vasarai“, – apie esminį žiemos pokytį pasakojo A.Palšytė.
LLAF taurės varžybose sportininkei pritrūko nedaug, kad peršoktų 190 cm – antro bandymo metu šokant tokį aukštį kartelė priliesta nežymiai. Prieš žiemos sezoną „Cosma“ narė daug laiko praleido Miuncheno olimpiniame centre, o prie jos pavardės starto protokole nurodomas naujas treneris – estas Indrekas Tustitas.
„Mano treneris yra estas, jis dirba su aukščiausio lygio sportininkais, ne tik lengvaatlečiais. Visai neseniai jis grįžo iš „Australian Open“ teniso turnyro, kuriame dirbo su Kaia Kanepi. Tai žmogus, kuris per savo karjerą padėjo begalei aukšto lygio sportininkų, treniravo Gerdą Kanterį, Aną Čičerovą.
Su juo pradėję dirbti sportininkai dažnai sugeba pratęsti karjerą vėlesniame amžiuje – treneris padeda išlaikyti kūną išlaikyti sveiką. Keista kalbėti apie vyresnį amžių, kai man 30-imt, bet būdama tokio amžiaus, su tinkama metodika, tinkamais pratimais, savo karjerą galiu tęsti dar ilgai“, – apie trenerį papasakojo A.Palšytė.
Antrą vietą Lietuvos klubų čempionate iškovojo Šiaulių „Piramidė“, trečią – Vilniaus „Cosma“ antroji ekipa. Iš viso dėl apdovanojimų pirmoje sporto klubų grupėje varžėsi 14 lengvosios atletikos komandų.