„South China Morning Post“ pranešė, kad tie, kurie nesilaikys reikalavimų iki šių metų liepos, rizikuoja prarasti finansavimą, o jo sportininkai negalės atstovauti teritorijai tarptautiniuose renginiuose.
Honkongas dabar yra Kinijos dalis, šią teritoriją Jungtinė Karalystė perdavė 1997 m.
Kinijai tapus suvereniu autonominės teritorijos valdove, Honkongo piliečių laisvės ir teisės pamažu susilpnėjo, nors buvo žadama išlaikyti principą „viena šalis, dvi sistemos“.
Pasak insithegames.boz, SF&OC nurodė federacijoms, kad jos privalo įvykdyti reikalavimą per šešis mėnesius, o vyriausybės finansavimas priklauso nuo to, ar jos yra SF&OC narės.
Laiškas buvo išsiųstas organizacijoms, kurių pavadinime nėra žodžio „Kinija“, įskaitant Honkongo futbolo asociaciją ir Honkongo regbio sąjungą.
Šiuo metu tik 19 iš 83 Honkongo nacionalinių federacijų pavadinime yra žodis „Kinija“.
Honkongo olimpinis komitetas priklausomybę Kinijai pavadinime nurodo nuo 1999 m.
Asimiliacija buvo pagrindinė žemyninės Kinijos strategijos dalis šioje teritorijoje – daugiau nei milijonas žmonių migravo į Honkongą. Kritikai tvirtina, kad taip buvo siekiama išsklaidyti demokratinį sukilimą.
Honkongas gali egzistuoti kaip savarankiškas subjektas tik iki 2047 metų, tai numatyta teritorijos perdavimo metu.
Nors Honkongas turi savo vėliavą apdovanojimo ceremonijoms, ši teritorija priversta naudoti Kinijos nacionalinį himną.
Pastaruoju metu kai kuriuose tarptautiniuose sporto renginiuose buvo atlikta „Glory to Hong Kong“ – protesto daina, glaudžiai susijusią su demokratijos šalininkais, todėl SF&OC išreiškė pasipiktinimą dėl klaidos.