„Didžioji dalis forume dalyvavusių kolegų susiduria su labai panašiais iššūkiais, todėl labai įdomu pasisemti patirties ir idėjų, kaip mes Lietuvoje galėtume juos spręsti“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos vadovas.
Keturias dienas trukusiame renginyje dalyvavo 50 delegatų iš viso pasaulio. Į pirmąjį seminarą dalyviai buvo atrinkti atsižvelgiant į šalies sportinius ir organizacinius rezultatus.
Renginyje aptari iššūkiai, su kuriais susidurta praėjusiose Tokijoje vasaros bei Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.
Aptarti prieš 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes kylantys akreditacijų, apgyvendinimo klausimai.
„Po kiekvienos diskusijos vyko dirbtuvės, kurių metu skirtingose grupėse, įsiklausydami į situacijas šalyse bandėme sukurti ir pasiūlyti sprendimus kylantiems klausimams.
Galiu pasidžiaugti, kad kai kurios šalys tik dabar atranda dalykus, kuriuos mes jau esame įgyvendinę. Pavyzdžiui, daug metų skirtingų sporto šakių atletams organizuodavome centralizuotas stovyklas. Tai buvo unikali galimybė sportininkams susitikti, palaikyti vienas kitą, išbandyti kitas sporto šakas. Taip gimė ne viena sportininkų iniciatyva.
Daug diskutavome apie konkurenciją. Natūralu, kad didelės, turtingos šalys turi daugiau galimybių paruošti sportininkus kovai dėl olimpinių medalių. Kalbėjome, kaip mažoms valstybėms, tokioms kaip Lietuva, Latvija, konkuruoti tokiomis sąlygomis“, – pasakojo E. Petkus.
Didžiausias dėmesys forume skirtas sportininkų gerovei, jų įsitraukimui į veiklas už varžybų ribų, socialinių tinklų naudojimui olimpinių žaidynių metu, sportininkų apsaugai ir iššūkius treneriams.
Taip pat aptartas sporto kalendorius, olimpinės atrankos ciklas ir augantys kaštai pasiruošti olimpinėms žaidynėms.