21-erių G.Stonkutė svorio kategorijos iki 81 kg finale 3:2 (28:29, 30:27, 29:28, 28:29, 30:27) pranoko tituluotą Lenkijos sportininkę Martyną Jancelewicz ir tapo Europos čempione.
„Šitas medalis yra sunkiausias ir didžiausias, kokį kada nors teko turėti. Labai smagu jį laimėjus, – šypsodamasi kalbėjo G. Stonkutė. – Iš tikrųjų tai toks ir buvo tikslas, kad Europos čempionatas susiklostytų gerai. Džiaugiuosi, kad viskas ėjo pagal planą.“
„Buvo labai atkakli kova, – pripažino pirmoji Europos bokso čempionė moteris šalies istorijoje. – Prieš mėnesį buvau pralaimėjusi finalo varžovei mače Lenkijoje, todėl čia man buvo ir revanšas, ir pergalė Europos čempionato finale. Buvo įtemptas susitikimas, bet turėjau labai didelį norą laimėti ir dėl to, manau, viskas pasisekė labai gerai.“
Prieš tai vykusiame pusfinalyje G. Stonkutė kelialapį į pirmenybių finalą iškovojo be didesnio pasipriešinimo – lietuvės ir ukrainietės Raisos Piskun akistata buvo nutraukta dar antrojo raundo pradžioje, o teisėjai pripažino, kad Lietuvos boksininkė triumfavo aiškia persvara.
Iš šono galėjo susidaryti įspūdis, kad boksininkei tai buvo gana nesudėtinga pergalė, tačiau G. Stonkutė Vilniaus oro uoste pripažino, jog kelios dienos prieš pusfinalio kovą ji buvo apsirgusi, tad teko iš naujo prisitaikyti prie varžybinio ritmo.
„Tikriausiai pasigavau kažkokį virusą – laikėsi temperatūra, skaudėjo gerklę, kamavo sloga. Keletą dienų ilsėjausi, kad atsigaučiau. Nors pirma kova buvo gana lengva, vis tiek sunkiai sekėsi – jaučiau, kad nejaučiu savęs, todėl prireikė laiko, kad įsivažiuočiau“, – prisiminė G. Stonkutė.
Europos moterų bokso čempione tapusi G. Stonkutė ilgai nedvejojo ir žurnalistams uždavus klausimą apie ateities planus.
„Olimpinės žaidynės – tai tikslas, kuris jau labai ilgai yra aiškus, – pabrėžė pajėgiausia šalies boksininkė. – Dabar dar turėsime Lietuvos čempionatą, o po jo visą laiką skirsime olimpinių žaidynių tikslo įgyvendinimui.“
Tuo metu 27-erių A.Starovoitova (svorio kategorijoje iki 60 kg) pasidabino bronzos medaliu.
„Iki šiol netikiu. Esu labai laiminga ir emocijos veržiasi per kraštus. Labai ilgai laukiau šito medalio ir dėl jo esu dėkinga savo treneriams bei Lietuvos bokso federacijai. Be galo džiaugiuosi ir už mūsų auksinę mergaitę Gabrielę – palaikydama ją finale visai nesitaupiau, net prarėkiau balsą“, – juokėsi A. Starovoitova.
„Dėl medalio vargau 20 metų. Keista, bet tik dabar pradedu suvokti, kad jį iškovojau, ateina ir emocijos. Tikiuosi, kad čia ne paskutinis medalis. Dirbsime toliau ir sieksime dar aukštesnių rezultatų“, – su ašaromis akyse kalbėjo A. Starovoitova.
Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimus iškovojusias merginas sveikino ir Lietuvos bokso federacijos (LBF) atstovai – prezidentas Darius Šalūga ir generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.
„Šiandien turime labai džiugią progą, nes sutinkame ir Europos čempionę, ir bronzos medalio laimėtoją. Šiais metais Lietuvos boksas yra zenite ir ypatingai džiugina moterų pergalės. Žinoma, džiugesys yra šiek tiek sumišęs dėl to, kas vyksta Tarptautinėje bokso federacijoje (IBA), tačiau šiandien turime puikų rezultatą. Džiaugiamės ir stengiamės negyventi liūdnomis mintimis.
Žiūrėsime, kas bus toliau, kas vyks su olimpinėmis žaidynėmis, bet jei viskas bus gerai ir ten dalyvausime, dabartiniai rezultatai rodo, kad galime turėti ir olimpinį medalį“, – neabejojo D. Šalūga.
Šiais metais demonstruojami G. Stonkutės pasiekimai – įspūdingi. Dar pavasarį lietuvė laimėjo pasaulio moterų bokso čempionatą, o dabar apdovanojimų lentyną papildys ir Senojo žemyno pirmenybių aukso medalis.
Lietuvos rinktinei Europos moterų čempionate iš viso atstovavo 4 merginos. Dvi iš jų – Austėja Aučiūtė (svorio kategorijoje iki 66 kg) ir Iveta Lešinskytė (svorio kategorijoje iki 75 kg) – iš Senojo žemyno pirmenybių pasitraukė kiek anksčiau.
Su Lietuvos moterų bokso rinktine į Juodkalniją vyko vyriausiasis ekipos treneris Vidas Bružas ir jam talkinantis Vincas Murauskas.
Europos moterų bokso čempionate dalyvavo 154 boksininkės iš 30 šalių. Sportininkės grūmėsi dvylikoje skirtingų svorio kategorijų – nuo mažiausios, fiksuojančios 48 kilogramų ribą, iki didžiausios, viršijančios 81 kilogramą.
Be lietuvių ir šeimininkių juodkalniečių Senojo žemyno moterų pirmenybėse taip pat dalyvavo sportininkės iš Armėnijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Danijos, Anglijos, Suomijos, Prancūzijos, Sakartvelo, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Airijos, Italijos, Kosovo, Moldovos, Olandijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos, Ispanijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos ir Velso.