Į kovą dėl paralimpinių kelialapių stos ir Tokijo žaidynių bronzos medalių laimėtojas plaukikas Edgaras Matakas bei bėgikė Aušra Garunkšnytė.
Abu paraatletai prieš artėjančius iššūkius yra nusiteikę kovingai, tačiau pasirengimą kitais metais vykstančioms pirmenybėms kurį laiką buvo pristabdžiusios traumos.
Maratonininkė A.Garunkšnytė nemalonių likimo kirčių sulaukė dar prieš praėjusiais metais vykusias Tokijo paralimpines žaidynes. Regėjimo negalią turinčiai sportininkei prieš pat žaidynių startą lūžo dubens kaulas.
Ilgą laiką reabilitacijoje praleidusi bėgikė buvo galvojusi net apie sportinės karjeros pabaigą.
„Po patirtos traumos ieškojau pagalbos, kad man padėtų suvokti, kodėl turiu nesustoti ir nemesti sporto, nes pirmosiomis dienomis buvo tokių momentų, kai pradėdavau galvoti, kodėl aš tai darau? Ar apskirtai verta grįžti?
Supratau, kad aš esu stipri ir turiu būti ten (paralimpinėse žaidynėse -red.), kad galėčiau varžytis su geriausiomis sportininkėmis“, – patirtimi dalinosi A.Garunkšnytė.
Kitais metais Prancūzijoje vyksiančiose pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse kovosianti A.Garunkšytė šiuo metu nesulaukia valstybės finansinio palaikymo – bėgikės startų bei pasirengimų išlaidas apmoka neįgaliųjų sportą globojančios organizacijos bei rėmėjai.
„Pradedu viską nuo nulio. Valstybė manęs visai nefinansuoja, kai ruošiuosi kokiam nors startui, man labiausiai padeda Lietuvos paralimpinis komitetas, Neįgaliųjų sporto federacija ir privatų asmenys.
Tačiau visa esmė nėra finansuose. Mane labiausiai motyvuoja galimybė atstovauti Lietuvai.
Manau, kad šiuo metu mano galimybės man leidžia prasibrauti į Paryžiaus paralimpines žaidynes. Sau visada keliu aukščiausius tikslus, visada noriu būti geriausia“, – pabrėžė A.Garunkšnytė.
Intensyviai Mančesteryje vyksiančiam pasaulio plaukimo čempionatui ruošiasi ir paralimpinis prizininkas E.Matakas.
Vasaros pabaigoje sportininkas buvo patyręs čiurnos traumą ir kurį laiką turėjo skirti poilsiui. Traumos padarinius vis dar jaučiantis plaukikas prieš čempionato startą lankysis Tenerifėje, kurioje turės pasirengimo stovyklą.
„Per savo karjerą treniravausi tik Lietuvoje, užsienio stovykloje dar nesu buvęs. Suprantu, kad galbūt krepšelyje kažkiek trūksta pinigų, kad pavyktų viską suorganizuoti. Džiaugiuosi, kad dabar atsidaro galimybė išvykti.
Sakoma, esi jaunas, kol turi pirmųjų kartų, tai štai – bus mano pirmasis kartas (šypsosi)“, – kalbėjo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas.
Pats paraatletas neslepia, kad pagrindinis jo tikslas Paryžiuje – iškovoti paralimpinių žaidynių aukso medalį.
„Sportuoti man yra smagu, džiaugiuosi tuo, ką darau. Anksčiau, kai būdavau jaunesnis, galbūt ir jausdavau papildomą spaudimą dėl lūkesčių, o dabar net pats sau nekeliu per didelių lūkesčių, svarbiausia, kad yra smagu.
Vis dėlto jei žiūrėsime į Paryžiaus paralimpines žaidynes, manau, kad pribrendo laikas kalbėti apie tai, kad aš noriu aukso. Jo norėjau ir Tokijo paralimpiadoje, nepavyko, stengsiuosi Paryžiuje tą įgyvendinti“, – teigė E.Matakas.
Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Bilio, tikimasi, kad Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus apie 15 sportininkų.
Paryžiaus paralimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 dienomis.