Ilgokai Šveicarijoje ramiai gyvenusi garsiausia Rusijos prezidento Vladimiro Putino meilužė gimnastė A.Kabajeva dėl rusų sukelto karo su Ukraina bei protestų buvo priversta sugrįžti namo į gimtinę.
Dėl invazijos į Ukrainą ir peticijos išprašyti A.Kabajevą iš Šveicarijos tylomis pabėgti iš šios valstybės priversta kadaise olimpinė čempionė balandį „išniro“ Maskvoje, kur įvyko jos vardo sportinės gimnastikos festivalis „Alina 2022“.
Jį organizavo ne kas kitas, o Tadžikistane gimusios A.Kabajevos labdaros fondas ir tos varžybos buvo skirtos nežinia kodėl atminti Antrąjį pasaulinį karą.
Rusija vasario 24-ąją užpuolė Ukrainą, o visos tarptautinės sporto organizacijos suskubo šalinti arba stabdyti agresorės sportininkų pasirodymus visuose tarptautiniuose renginiuose.
Maža to, tarptautinės sporto federacijos per kovą ir balandį atėmė visus įmanomus planetos čempionatus keliems metams į priekį, kurie turėjo vykti Rusijoje.
Kovo mėnesį Tarptautinė gimnastikos federacija suspendavo rusų ir baltarusių dalyvavimą tarptautinėje arenoje, kai per vykusį pasaulio taurės etapą Karato sostinėje Dohoje rusų sportininkas per varžybas ant aprangos prisikilijavo agresoriaus ženklą Z ir taip parodė savo požiūrį į karą ir mirtis Ukrainoje.
Į Rusiją sugrįžusi galimai net tris vaikus nuo V.Putino pagimdžiusi A.Kabajeva tuoj pat surengė sportinės gimnastikos festivalį, kuriame prakalbo ne tik apie tai, kad rusų sportininkų nebus tarptautinėje arenoje, bet ir apie naujoves – Rusijos sportinės gimnastikos federacija po izoliacijos nutarė „patobulinti“ tarptautines taisykles, kurias labiau priderino prie savo šalies atletų pasirodymų.
„Šiandien oficialios taisyklės, deja, sukuria nykų standartą ir jos labai supaprastina gimnastiką. Jos neatskleidžia tikrosios sportinės gimnastikos, neatskleidžia mergaičių talento.
Todėl naujos taisyklės šalies viduje sukurs didelę konkurenciją. Jei pagal naują formatą varžybos vyks tik šalies viduje, tai priešingai nei kas ką bekalbėtų, sportinė gimnastika taps geresne, įspūdingesne. Ir visi nuo to ne tik nepraras, o tik laimės.
Bet kurios komandos pašalinimas iš bet kokių tarptautinių varžybų, ypač geriausių sportininkų, yra žalingas bet kuriai sporto šakai.
Kalbant apie sportinę gimnastiką, neturėtume pamiršti, kad ši sporto šaka gimė mūsų šalyje, o Rusija ir toliau išlieka sportinės gimnastikos madų kūrėja.
Rusijos sportininkų nebuvimas šioje sporto šakoje yra aiški tragedija: toks elgesys pasaulinę sportinę gimnastiką veda tik į degradaciją.
Tuo tarpu pakeitę taisykles mes vystysimės ir tobulėsime“, – 38-erių A.Kabajevos žodžius cituoja agentūra TASS.
Šią savaitę dėl dopingo vartojimo olimpinės čempionės titulio netekusi A.Kabaeva nusprendė įsteigti Tarptautinę sportinės gimnastikos klubų asociaciją „ Dangiškas grakštumas“, kuri apima dvi sritis: moterų meninę ir vyrų sportinę gimnastiką.
Asociacijos steigimas buvo derinamas su Rusijos Federacijos sporto ministerija ir visi jos nariai turės sutikti su rusų įstatymais.
Norėdami prisijungti prie asociacijos, turės atsiųsti informaciją apie klubą. Kol kas narystė asociacijoje yra savanoriška ir nemokama, be stojamųjų ir nario mokesčių.
Tikiniama, kad asociacija turėtų tapti alternatyva Tarptauctinei gimnastikos federacijai, kurioje rusai yra suspenduoti nuo kovo.
Kalbama, kad V. Putino meiluže A.Kabajeva tapo 2005-siais metais. Neoficialiai sakoma, kad iki V.Putino Taškente 1983 metais gimusi A.Kabajeva vedė romaną su vietiniu milicijos kapitonu Davidu Museliani. Jis už sportininke buvo vyresnis 14 metų ir turėjo šeimą.
Dukart absoliučios įskaitos sportinės gimnastikos pasaulio čempionė A.Kabajeva 2004-siais tapo Atėnų olimpine čempione ir 2000-siais Sidnėjuje iškovojo bronzą. Tačiau pastarojo apdovanojimo ji neteko, nes buvo pagauta vartojusi dopingą.
A.Kabajeva savo sportinę karjerą baigė 2007 metais. Tais pačiais metais ji tapo Rusijos Dūmos deputate, o po 7 metų pasiprašė anksčiau laiko nutraukti jos įgaliojimus.
2014 metais palikusi Dūmą, A.Kabajeva netikėtai pradėjo eiti Nacionalinės žiniasklaidos grupės holdingo, kurio visuomeninei tarybai ji vadovavo šešerius metus, direktorių tarybos pirmininkės pareigas.
2008 metais A.Kabajeva įkūrė labdaros fondą, o 2009 metais – jos vardu pavadintą gimnastikos festivalį.
Kai ji tylomis išvyko į Šveicariją 2016-siais, jos vardo festivalis „Alina“ vyko dar metus, o po to tyliai „išėjo atostogų“.