Lemiamos kovos kiokušin karatė čempionate: mūsų sportininkai turi tris aukso medalius Mūsų sportininkai laimės 4 medalius

2022 m. rugsėjo 25 d. 12:23
Specialiai lrytas.lt, Kelcai (Lenkija)
Transliacija
Lenkijos Kelcų mieste sekmadienį baigiasi 2022 metų pasaulio kiokušin karatė čempionatas – paskutinę kovų dieną išaiškėjo visų 8 svorio kategorijų planetos čempionai. Dėl titulų sekmadienį kovojo septyni iš dvylikos mūsų šalies rinktinės narių. Jau po šeštadienio akistatų buvo aišku, kad Lietuva kišenėje turi du medalius – į turnyro pusfinalius prasimušė dvi mūsų sportininkės. O galiausiai auksą susižėrė Brigita Gustaitytė, Juras Sokolovas ir Eventas Gužauskas, o planetos vicečempione tapo Rūta Brazdžionytė.
Daugiau nuotraukų (95)
Iš viso čempionate grūmėsi 160 kiokušin karatė meistrų iš 30 pasaulio valstybių. Didžiausią delegaciją sudarė šios šakos pradininkai – Japonijos meistrai, kurių į Lenkiją atvyko net 44.
Tarp moterų į pusfinalį 55–60 kg svorio kategorijoje žengė Rūta Brazdžionytė, o svorio kategorijoje virš 60 kg – Brigita Gustaitytė. Taip abi sportininkės užsitikrinimo mažiausiai bronzos apdovanojimus.
Sekmadienį moterų varžybų pusfinalyje varžėsi R.Brazdžionytė, kuri santykius aikšinosi su švede Mirjam Bjorklund. Su šia sportininke mūsiškė kovojo dar praėjusių metų Europos čempionate ir įveikė. Tad ir dabar lietuvė nepaliko jokių šansų – įveikė varžovę 5:0 ir prasimušė į finalą.
Finale R.Brazdžionytė kovėsi su japone Riri Ishihara. Tik prasidėjus kovai japonė smūgiavo neleistiną smūgį – pataikė į galvą, po kurio R.Brazdžionytė atsidūrė nokdaune.
Po medikų apžiūros ir pagalbos ji sugebėjo atsistoti ir kovoti toliau. Tačiau įvyko neįtikėtinas dalykas – nors kovotojos varžėsi lygiai ir japonei buvo skirta pražanga, galiausiai teisėjai skyrė pergalę japonei 4:0.
Tokia pačia nata kovojo ir B.Gustaitytė, kuri pusfinalyje grūmėsi su bulgare Ivanka Popova. Lietuvė nedavė jokių šansų varžovėms ir laimėjo taip pat 5:0. Tad Brigitos laukė ir finalas.
Vyrų varžybose į ketvirtfinalį pateko ir kovą sekmadienį pasaulio čempionate tęsia penki iš šešių lietuvių: Justinas Kvietka, Juras Sokolovas, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis ir Orestas Abazorius.
Pirmasis ketvirtfinalio kovoje startavo J.Kvietka. Jo varžovu buvo japonas Nariyoshi Tada. deja, Japonijos atstovas iškart perėmė iniciatyvą ir per 3 minutes kovos įrodė savo persvarą 4:0. Tad J.Kvietka savo pasirodymą baigė.
Ketvirtfinalyje taip atsitiko, kad Lietuvos atstovas J.Sokolovas kovojo su vos kelis savo atstovus turinčia Švedija – Jonu Rosinu. Nors švedas laikėsi, tačiau pabaigoje mūsų šalies sportininkas sėkmingai baigėį kovą ir laimėjo 3:0. Tad J.Sokolovas jau turėjo kišenėje bronzą.
Pusfinalyje J.Sokolovas varžėsi su daugkartiniu pasaulio ir Europos čempionu bulgaru Valerijumi Dimitrovu. Bulgarijos veteranas pasirinko taktiką ilgos ir klampios kovos, o mūsiškis bandė pramušti varžovą. Teko kovoti dar ir du pratęsimus: paskutiniąjame lietuvis buvo aktyvesnis ir teisėjų sprendimu laimėjo 5:0.
Finale Juras kovojo su japonu Nariyoshi Tada ir šioje akistatoje prireikė pratęsimo. Sportininkai vienas kitą siekė išsekinti smūgiais ir galingiau tai darė mūsų šalies sportininkas. Jis laimėjo finalą 3:0.
Virš 85 kg svorio kategorijoje dar prieš kovą lietuvių sirgaliai arenoje šaukė „Eventai“, nes mūsų šalies atstovas E.Gužauskas susikovė su šeimininku lenku Mareku Wolny. Pirmoji kovos dalis laimėtojo neišaiškino, o per pratęsimą Lietruvos atstovas įrodė persvarą ir nors tatamio teisėjas skyrė lygiąsias, kiti keturi arbitrai davė pergalę E.Gužauskui, tad rezultatas tapo 4:0. E.Gužauskas garantavo sau bronzą.
Tačiau ties tuo jis nesustojo. Pusfinalyje E.Gužausko nesustabdė ir japonas Yusaku Watanabe – lietuvis tiesiog nušlavė nuo kelio varžovą ir po 3 minučių kovos teisėjai skyrė pergalę 5:0. Tad mūsų sportininko laukė finalas.
Savo finale svorio kategorijoje virš 85 kg Eventas Gužauskas susikovė su Lenkijos legenda Macieju Mazuru. Šiam čempionatui jis specialiai sugrįžo į didįjį sportą. Ir Lietuvos sportininkas įspūdingai užbaigė kovą, laimėjęs ją 4:0 ir tapęs pasaulio čempionu.
Ketvirtfinalyje E.Sečinskis gavo taip pat Lenkijos atstovą – Maciejų Mazurą. Lenkas yra vienas tituluočiausių atstovų, kuris buvo paskelbęs apie savo karjeros pabaigą, tačiau čempionatui namie ją atnaujino. E.Sečinskis atsilaikė dvi minutes, tačiau po to ėjo uraganinės lenko atakos ir galiausiai teisėjai nutarė, kad M.Mazuras laimėjo 5:0.
O.Abazorius savo ketvirtfinlio akistatą turėjo su pajėgiu Kembu Iriki. Japonas dominavo ir teisėjų sprendimu laimėjo kovą 5:0.
Lietuvos sportininkai iki šiol yra iškovoję penkis pasaulio čempionų titulus. Dukart tai padarė Margarita Čiuplytė (2009 ir 2013 m.), po kartą – Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) ir Orestas Procas (2013).
Pasaulio vicečempionų titulus savo kolekcijose turi Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), I.Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) ir Sandra Stanevičiūtė (2001), o bronzos medalių laimėtojais yra tapę Andrius Miseckas (2013), L.Kubilius (2017), I.Mikštaitė (2009 ir 2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) ir Diana Balsytė (2013).
Lietuvos kiokušin karatė rinktinės lemiamos kovos pasaulio čempionate
Moterys:
55–60 kg svorio kategorija
aštuntfinalis
Rūta Brazdžionytė – Ayane Umezawa (Japonija) 4:0.
ketvirtfinalis
R.Brazdžionytė – Ioanna Belych (Kazachstanas) 3:1.
pusfinalis
R.Brazdžionytė – Mirjam Bjorklund 5:0.
finalas
R.Brazdžionytė - Riri Ishihara (Japonija) 0:4
virš 60 kg
aštuntfinalis
Brigita Gustaitytė – Reka Kerekes (Vengrija) 4:0.
ketvirtfinalis
B.Gustaitytė – Kokona Noumura (Japonija) 3:2.
pusfinalis
B.Gustaitytė – Ivanka Popova (Bulgarija) 5:0.
finalas
B.Gustaitytė - Monika Zielinska (Lenkija) 4:0
Vyrai:
75–85 kg
šešioliktfinalis
Juras Sokolovas – Artūras Kovalenko (Kazachstanas) – be kovos.
aštuntfinalis
J.Sokolovas – Daiki Kato (Japonija) 5:0.
ketvirtfinalis
J.Sokolovas – Jonas Rosin (Švedija) 3:0.
pusfinalis
J.Sokolovas – Valerijus Dimitrovas (Bulgarija) 5:0
finalas
J.Sokolovas - Nariyoshi Tada 3:0.
šešioliktfinalis
Justinas Kvietka – Mehdi Salehi (Iranas) 5:0.
aštuntfinalis
J.Kvietka – Gergely Fekete (Vengrija) 5:0.
ketvirtfinalis
J.Kvietka – Nariyoshi Tada 0:4
virš 85 kg
šešioliktfinalis
Eventas Gužauskas – Ali Nasarovedi (Iranas) 4:0.
aštuntfinalis
E.Gužauskas – Adamas Davidas (Vengrija) – pergalė anksčiau laiko.
ketvirtfinalis
E.Gužauskas – Marekas Wolny (Lenkija) 4:0.
pusfinalis
E.Gužauskas - Yusaku Watanabe (Japonija) 5:0.
finalas
E.Gužauskas - Maciejus Mazuras (Lenkija) 4:0
šešioliktifinalis
Edgardas Sečinskis – Seyedas Sajad Razavi (Iranas) 5:0.
aštuntfinalis
E.Sečinskis – Sota Ochai (Japonija) – pergalė anksčiau laiko.
ketvirtfinalis
E.Sečinskis – Maciejus Mazuras (Lenkija) 0:5.
šešioliktfinalis
Orestas Abazorius – Phumelela Mhlongo (Pietų Afrikos Respublika) – be kovos.
aštuntfinalis
O.Abazorius – Takeru Osaka (Japonija) 5:0.
ketvirtfinalis
O.Abazorius – Kembu Iriki (Japonija) 0:5.
Galutinė pasaulio čempinato medalių įskaita ( penkios geriausios rinktinės):
1. Japonija – 5 aukso, 4 sidabro ir 10 bronzos, Iš viso 19.
2 . Lietuva – 3 aukso, 1 sidabro ir 0 bronzos. Iš viso 4.
3. Lenkija – 0 aukso, 2 sidabro, 0 bronzos. Iš viso 2.
4. Sakartvelas – 0 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos. Iš viso 2.
5. Bulgarija – 0 aukso, 0 sidabro, 2 bronzos. Iš viso 2.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.