Pirmadienį iškilmingoje 50-ųjų išpuolio metinių minėjimo ceremonijoje dalyvaus apie 70 aukų giminaičių, naujienų agentūrai AFP sakė Ankie Spitzer, kurios vyras Andre Spitzeris buvo vienas iš žuvusiųjų.
Izraelio olimpinis komitetas patvirtino, kad jo delegacija dalyvaus renginyje.
Ilgai planuota ceremonija galėjo patirti fiasko, kilus žuvusiųjų artimųjų ir Vokietijos valstybės ginčui dėl finansinės kompensacijos už artimųjų patirtas kančias.
Tačiau trečiadienį buvo paskelbta apie pasiektą susitarimą dėl „istorinių aplinkybių išaiškinimo, pripažinimo ir kompensacijos“, pagal kurį Vokietija pasiūlė 28 mln. eurų kompensaciją arba šešis kartus didesnę sumą nei anksčiau.
Šiuo susitarimu Vokietijos valstybė pripažįsta savo „atsakomybę ir siaubingas nužudytųjų ir jų artimųjų kančias“, – sakoma prezidento Franko-Walterio Steinmeierio ir jo kolegos iš Izraelio Isaaco Herzogo pareiškime.
„Susitarimas negali išgydyti visų žaizdų. Bet jis atveria duris“, – priduriama jame.
Ceremonija vyks į vakarus nuo Miuncheno esančioje Fuerstenfeldbruko oro pajėgų bazėje, kur įvyko tragiška įkaitų paėmimo kulminacija. Žuvusiųjų artimieji taip pat tikisi, kad F.-W. Steinmeieris taps pirmuoju Vokietijos valstybės vadovu, viešai pripažinusiu atsakomybę už padarytas klaidas, dėl kurių įvyko šios žudynės.
Už kovą su antisemitizmu atsakingas Vokietijos pareigūnas Felixas Kleinas taip pat sakė, kad „atėjo laikas atsiprašyti“.
„Ir manau, kad prezidentas ras tinkamų žodžių pirmadienį vyksiančiame minėjimo renginyje“, – sakė jis žiniasklaidos grupei „Funke“.