Pasaulio pirmenybėse dalyvauja 24 komandos. Jos pirmajame etape buvo suskirstytos į šešias grupes, kuriose kovojo dėl šešiolikos kelialapių į atkrintamąsias varžybas.
Didelių staigmenų pirmajame etape nebuvo. Visi favoritai pateko į aštuntfinalį. Kovą dėl medalių tęs devynios Europos (Serbija, Ukraina, Lenkija, Prancūzija, Slovėnija, Italija, Turkija, Nyderlandai, Vokietija), keturios Amerikos (Brazilija, JAV, Argentina, Kuba), dvi Azijos (Japonija, Iranas) ir viena Afrikos (Tunisas) komanda.
Grupių varžybose didžiausią susidomėjimą kėlė Lenkijos ir JAV komandų rungtynės. Jose lenkai pralaimėjo pirmąjį kėlinį, bet po to žaidė daug geriau ir įtikinamai nugalėjo 3:1.
Lenkai ir amerikiečiai po savaitės tikriausiai susitiks dar kartą. Jei šios komandos įveiks aštuntfinalio varžovus, jos tarpusavyje susigrums ketvirtfinalyje.
Namie žaidžianti Lenkijos rinktinė gina pasaulio čempionės vardą. Pernai Tokijo olimpinių žaidynių čempione tapo Prancūzijos komanda. Šiais metais prancūzai tapo pasaulio lygos nugalėtojais. Europos pirmenybių aukso medalius pernai iškovojo Italijos tinklininkai.
Beje, Kataro rinktinė šiais metais pirmą kartą dalyvavo pasaulio pirmenybėse, o Ukrainos ir Turkijos tinklininkai į pasaulio pirmenybes pateko pirmą kartą nuo 1998 metų.
Katariečiai nesugebėjo iškovoti nė vienos pergalės. Tuo tarpu ukrainiečiai ir turkai pateko į atkrintamąsias varžybas.
Galutinės grupių lentelės
A grupė: Serbija – 9, Ukraina – 6, Tunisas – 3, Puerto Rikas – 0.
B grupė: Brazilija – 8, Japonija – 6, Kuba – 4, Kataras – 0.
C grupė: Lenkija – 9, JAV – 6, Meksika – 2, Bulgarija – 1.
D grupė: Prancūzija – 8, Slovėnija – 7, Vokietija – 3, Kamerūnas – 0.
E grupė: Italija – 9, Turkija – 6, Kanada – 3, Kinija – 0.
F grupė: Nyderlandai – 8, Iranas – 5, Argentina – 4, Egiptas – 1.
Aštuntfinalio poros
Lenkija – Tunisas,
JAV – Turkija,
Serbija – Argentina,
Brazilija – Iranas,
Slovėnija – Vokietija,
Nyderlandai – Ukraina,
Italija – Kuba,
Prancūzija – Japonija.