„Ukrainiečiai paprašė mūsų pagalbos surengti čempionatą Lietuvoje ir, su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritarimu, sutikome.
Kol kas daugiausia iššūkių kelia finansavimas, nes Lietuvos įmonės gana vangiai reaguoja į galimybes prisidėti prie šio unikalaus renginio.
Dėkojame tiems, kas jau prisijungė, ir laukiame daugiau. Džiugina tai, kad Ukrainos komanda atvyks visos sudėties – ir vyrai, ir moterys“, – pristatydamas čempionatą sakė jį organizuojantis Pasaulio tautinių imtynių sąjungos prezidentas Gintautas Vileita.
Į čempionatą planuoja atvykti imtynininkai iš Baltijos ir Skandinavijos šalių, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Slovakijos,– Kazachstano, Uzbekistano, Kirgizstano ir Brazilijos. Prieš tai dar vyks tarptautinės imtynių klinikos.
Rytinę varžybų dalį planuojama vykdyti uždaroje patalpoje, o pusfinalius ir finalus – prie Baltojo tilto įsikursiančioje Europos krepšinio čempionato fanų zonoje.
„Labai džiaugiuosi, kad čempionatas vyks Lietuvoje. Kita vertus, daugiau nėra kur. Draugams reikia padėti. Būtų labai malonu pamatyti daugybę žiūrovų, stebinčių kovas“, – sakė pasaulio čempionato ambasadorius, pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.
„Esame dėkingi Lietuvos partneriams, visiems, kas prisideda prie šio renginio“, – sakė
Olena Kuzmenčuk, Ukrainos ambasados Lietuvoje trečioji sekretorė.
Įvairių tautinių imtynių, tarp jų ir ukrainietiškų, atgimimas prasidėjo maždaug prieš trisdešimt metų. Sovietų priespaudos laikais ukrainietiškos ir kitos tautinės imtynės buvo draudžiamos.
Po to pradėta rengti tautinių imtynių varžybas pagal unifikuotas taisykles, tačiau po 2014 m. Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą viskas pasikeitė, o ukrainiečiai įkūrė tarptautinę ukrainietiškų imtynių už diržų federaciją. Pernai Lvive įvyko ir pirmasis pasaulio čempionatas, o Vilniuje – Europos.