Pagrindinės problemos, kurias projektu buvo siekiama spręsti – neatnaujintas fizinio ugdymo turinys, nesukurtas fizinio aktyvumo raštingumo modelis skirtingo amžiaus vaikams ir jaunimui.
Pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau lėkščiasvydžio trenerių, tačiau jiems trūksta žinių, daugiau konkrečių geros praktikos pavyzdžių.
Kita problema – nepakankama fizinio aktyvumo specialistų kvalifikacija švietimo fizinio aktyvumo, šiuolaikinių metodikų, patirties pritaikymo tema.
Lėkščiasvydis (Ultimeitas) skatina asmeninę atsakomybę už savo elgesį, nes visi pažeidimai ir ginčai yra skelbiami asmeniškai: diskusijos ir ginčų sprendimas ugdo charakterį, bendravimo įgudžius bei lyderio savybes.
Yra pasaulio mokyklų, kurios per šį sportą ugdo minėtas savybes, moko konfliktų sprendimo įgudžių. Tai komandinis sporto žaidimas su skraidančiuoju disku, jungiantis geriausias įvairių sporto šakų (krepšinio, regbio, futbolo) savybes.
Projekto tikslas – kelti fizinio aktyvumo specialistų kvalifikaciją švietimo fizinio aktyvumo, šiuolaikinių metodikų, patirties pritaikymo tema.
Projekto metu buvo surengti Tarptautinės federacijos lektorių mokymai.
Juos vedė patyrę treneriai: Davide Morri – ultimeito disciplinos ekspertas, specializuojasi treniravimo sistemų rengime, „Train the Trainer“ organizacijos narys bei Andrea Mastroianni – daugkartinis Europos klubų čempionato laimėtojų komandos kapitonas, U-24 Italijos rinktinės, laimėjusios pasaulio čempionato sidabrą, trenerių štabo narys, „Train the Trainer“ organizacijos narys ir konsultantas. Trenerės iš Lenkijos Ewa Bańbuła-Dyda ir Olga Jaksch.
Pirmąsias mokymų dienas dalyviai mokėsi teorinių pagrindų, o paskutiniąją – taikė įgytas žinias aikštelėje.
Vėliau kursus baigę specialistai iš Lietuvos surengė 3 teorinius-praktinius seminarus Druskininkuose, Šiauliuose ir Panevėžyje.
Sporto pedagogai, fizinio aktyvumo specialistai įsisavino naują sporto discipliną, kurią galima naudoti ir taikyti tiek kūno kultūros pamokų ar sporto klubo veikloje, sudominant vaikus ir skatinant jų fizinį aktyvumą, tiek suaugusiųjų fizinio aktyvumo veikloms.
Į minėtas veiklas įsitraukė beveik 70 sporto specialistų, kurie jau aktyviai taiko įgytas žinias savo kasdieniame darbe.
Taip pat projekto metu buvo išleistos 9 tinklalaidės pavadionimu „UltiMotion“. Jose buvo dalinamąsi aktualiomis fizinės/emocinės sveikatos temomis, įžvalogomis, pagal galimybes kalbinami kompetetingi, jaunimui autoritetingi skraidančiojo disko sporto žmonės.
Visa informacija pateikiama per lėkščiasvydžio kaip „fair play“ sporto vertybių prizmę. Tinklalaidė leidžiama interneto platformose „YouTube“ ir „Spotify“. Vien „YouTube“ kanale epizodai peržiūrėti beveik 2000 kartų.
Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir toliau stengsis organizuoti panašias veiklas. Bandys pritraukti į jas vaikus ir jaunimą bei toliau sėkmingai populiarinti lėkščiasvydžio sporto šaką.