„Pirmųjų lenktynių metu startavome puikiai, dalį distancijos taip pat plaukėme pirmi. Tačiau vėliau, plaukdami pavėjui šiek tiek užleidome konkurentams savo pozicijas, tuomet padarėme porą klaidų manevro metu, įvyko dar ir vėjo pasisukimas, kurio nenuspėjome, todėl atsidūrėme tokioje pozicijoje, kad jau nebegalėjome plaukti kur ir kaip norėjome, o turėjome sekti paskui konkurentus“, – pasakoja komandos direktorius olimpietis Rokas Milevičius.
Vis dėlto, nepaisant to, kad pirmųjų lenktynių metu finišo liniją komanda kirto trečia, į turėtas pozicijas praleidusi Slovėnijos ir Ekvadoro rinktines, nusivylimui jie nepasidavė, o, rodos, dar labiau mobilizavosi. Antrųjų lenktynių metu finišo liniją kirto pirmi, abu konkurentus palikusi saugiu atstumu už nugaros.
„Pertraukos tarp lenktynių metu visi pasišnekėjom, aptarėm, kad buvo negerai pirmose lenktynėse ir nusiteikėm antroms. Sutarėm, kad tiesiog darom tai, ką mokame daryti, ką darėm paskutinę savaitę treniruočių stovykloje Kroatijoje ir čia, Grandsone.
Ir tos antros lenktynės išties parodė, kad treniruotės nenuėjo veltui. Techniškai mes tikrai esam geram lygyje ir geram kelyje“, – po finišo džiaugėsi pagrindinis komandos vairininkas olimpietis Raimondas Šiugždinis.
Pasak jo, po finišo jausmas dvejopas – viena vertus gaila pirmųjų lenktynių metu prarastų taškų, kurie gali būti itin svarbūs likusias dvi dienas. Antra vertus, džiugu matyti, kad Lietuva yra stipri ir gali lenktyniauti kaip lygi su lygiais, visos komandos yra konkurencingos ir pajėgios.
Komandos kapitonės, Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt teigimu, pasitvirtino tai, ką komanda jau numanė iki starto – tokio pobūdžio lenktynėse itin svarbūs tikslūs manevrai ir klaidų nedarymas, nes vykstant artimai kovai kiekviena klaida gali kainuoti labai daug.
„Buriuojant tokiais laivais yra tūkstantis smulkmenų, apie kurias reikia pagalvoti ir jų neužmiršti. Ir ta komanda, kuri daro mažiausiai klaidų, ypač taktinių, turi daugiausiai šansų finišo liniją kirsti pirmi.
Kai visi konkurentai pajėgūs ir plaukia greta vienas kito, padarius net mažiausią klaidą, labai lengva savo poziciją prarasti, o atsikovoti – sunku“, – komentavo G. Volungevičiūtė-Scheidt.
Po pirmosios dienos dvejų lenktynių Lietuvos komanda, turinti 4 taškus užima antrąją vietą, Slovėnijos rinktinė su 5 taškais – antrąją, Ekvadoras, turintis 3 taškus – trečią. Iš viso organizatoriai per tris lenktynių dienas ketina padaryti iki 6 lenktynių, o į finalinį etapą pateks dvi daugiausiai taškų surinkusios komandos.
„SSL Gold Cup“ – tai varžybos, kurios kovai dėl pasaulio buriavimo valstybės titulo suvienijo 56 pasaulio valstybes. Jos vyksta futbolo pasaulio taurei analogišku formatu, kur griežtai nacionaliniu pagrindu sudarytos buriavimo rinktinės kovą pradeda kvalifikaciniame, o vėliau tęsia finaliniame etape, kol paaiškėja viena komanda, verta pasaulio buriavimo valstybės titulo. Lietuva kvalifikaciniame etape kovoja birželio 1–3 dienomis.