Sprendimas priimtas po UIPM Penktosios rungties grupės susitikimo Budapešte.
Kliūčių rungtis bus išbandyta kartu su fechtavimu, plaukimu ir bėgimu su šaudymu lazeriu po 2022 m. penkiakovės pasaulio taurės finalo Ankaroje birželio mėnesį.
Po bandymo galutinį sprendimą turi priimti UIPM kongresas.
Jojimas buvo pašalintas netrukus po to, kai vokiečių trenerė Kim Raisner per 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių moterų varžybas mušė žirgą.
Šiuolaikinė penkiakovė neįtraukta į pradinę 2028 m. Los Andželo olimpiados programą.
Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomas Bachas perspėjo, kad pasiūlymas dėl jojimo pakeitimo ir bendras varžybų formatas turi būti patvirtintas, kad šiuolaikinę penkiakovę būtų galima įtraukti į olimpiadą.
Kritikai kaltina UIPM skaidrumo stoka ir nesugebėjimu „pripažinti sportininkų balsų“.
„Penktosios rungties darbo grupė dirbo aiškia kryptimi ir įsipareigojo vadovautis kompetencija, todėl po kilusių diskusijų padarytos tvirtos išvados. IOC pateiktų gairių, susijusių su alternatyvios šiuolaikinės penkiakovės rungties parinkimu, buvo atidžiai laikomasi, o sportininkai atlieka pagrindinį vaidmenį šiame procese“, – sakė UIPM prezidentas Klausas Schormannas.
Šį sezoną UIPM pasaulio taurės varžybose naudojamas naujas 90 minučių trukmės modelis, kuris bus taikomas 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, nors sulaukė prieštaringų reakcijų, ypač dėl to, kad nebuvo jojimo rungties iki pat finalo.
Šiuolaikinė penkiakovė buvo įtraukta į olimpinių žaidynių programą nuo 1912 m.