Kaip iš brėžinių, gautų vos dieną prieš rungtynes, tinkamai surinkti pastolius?
Tokios užduotys teko pastolių verslo bendrovės „Layher Baltic“ teritorijoje vykusio tarptautinio pastolininkų čempionato dalyviams.
Antrą kartą vykusiame renginyje dalyvavo šešios komandos iš Lietuvos, Švedijos, Norvegijos ir Suomijos.
Kaip ir per pirmąjį čempionatą, nugalėjo Mažeikių bendrovė „Hotrema“, antri liko „Globalitos“ iš Klaipėdos, treti – „Bjorli Bygg“ iš Švedijos pastolininkai.
„Pastolius montuoti – nepaprastas darbas, žmogus iš gatvės jo nepadarys. Todėl turime mokymo centrą, juk yra daugybė specialių instrukcijų, reikia išmanyti detales ir visą surinkimo eigą“, – pasakojo Baltijos pastolininkų asociacijos atstovė Lina Jančaitė.
Anot jos, meistrų sugebėjimai geriausiai atsiskleidžia per tokias varžybas, kurių metu per trumpą laiką reikia sugebėti perskaityti brėžinius, komanda turi iki smulkmenų žinoti, ką kuris narys privalo dirbti.
Asociacijos atstovės nuomone, komandinio darbo trūkumas kai kuriems čempionato dalyviams ir pakišo koją.
Sunkesnė užduotis buvo ir iš pastolių sumontuoti pakabinamąjį balkoną.
Anot Baltijos pastolininkų asociacijos ir „Layher Baltic“ vadovo Viktoro Voroncovo, tą pačią pastolių konstrukciją galima pastatyti keliais būdais: „Jų ieškojimas vieniems buvo sėkmingesnis, kitiems – mažiau. Tarkim, viena komanda padarė esminę klaidą ir darbo nesugebėjo baigti.
2019 metais vykusio čempionato dalyviai turėjo sumontuoti net 3,5 tonos sveriančius pastolius. Panašus jų svoris buvo ir šiais metais. Komandų darbą stebėjo teisėjai – specialistai iš Airijos, Suomijos, Serbijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir Lietuvos.
V.Voroncovo žodžiais, Lietuva – ne tik cepelinų, bet ir pastolininkų šalis: „Galime didžiuotis, kad šitame versle lietuviai yra lyderiai. Tai liudija ir čempionatas. Atvyko užsienio komandos, bet visose yra lietuvių meistrų. Negana to, visos komandos atstovauja stipriausioms pastolių įmonėms, turinčioms užsakymų visame pasaulyje.“
Paklaustas, kodėl lietuviai tokie stiprūs, kad jų galima sutikti dirbančių net egzotiškose šalyse, tokiose kaip Urugvajus, V.Voroncovas aiškino, kad taip susiklostė istoriškai.
Nuo seno itin gerai pastolių montavimą išmanantys meistrai dirbo naftos perdirbimo gamykloje Mažeikiuose taip pat laivų statykloje Klaipėdoje.