Jančingo trasą lietuvė išbandė 84-oji, tačiau vos po 15 sekundžių buvo priversta anksčiau laiko baigti nusileidimą. Netrukus slidininkės skruostais ėmė riedėti ašaros.
„Padariau klaidą, kuri nėra leistina – apsižergiau lazdą. Galėjau jos nepadaryti, bet pirmosios olimpinės žaidynės, debiutas, jaudulys... Viskas susidėjo. Nebuvo taip, kad negalėčiau finišuoti. Nieko nepadarysi, dabar reikia susikaupti kitiems startams. Ne pasaulio pabaiga, bus kitos olimpinės žaidynės“, – portalui lrytas.lt sakė G.Šinkūnaitė, kuri pažadėjo pasirodyti 2026 m. Milano ir Kortinos žiemos žaidynėse.
Po pirmojo nusileidimo geriausiai sekėsi vokeitei Lenai Duerr, kuri nusileido per 52,17 sek. Varžybų nugalėtoja paaiškės po antrojo nusileidimo, kurį atliks 58 slidininkės.
Varžybose dalyvavo 88 sportininkės, 30 iš jų nebaigė trasos. Tarp jų – ir dukart olimpinė čempionė Mikaela Shiffrin. Amerikietė iššliuožė iš trasos, tad pažeidė taisykles ir nebegalėjo atlikti antro nusileidimo. Tai yra antroji slidininkės nesėkmė Pekino žaidynėse. Ji taip pat nefinišavo didžiojo slalomo rungtyje.
„Tai mane šokiravo. Ji per pastaruosius penkerius metus nė karto nebuvo diskvalifikuota. O dabar padarė net dvi klaidas iš eilės. Įsivaizduoju, kas jos galvoje vyksta, nes visi iš jos tikėjosi aukso medalių. Nežinau, kaip ji susitvarkys, reikės psichologių pagalbos“, – konkurentės nesėkmę įvertino lietuvė.
– Startavote viena paskutiniųjų, kokios buvo trasos sąlygos?, – lrytas.lt paklausė G.Šinkūnaitės.
– Sąlygos buvo geros, tik čiuožiant jaučiau, kad gal slidės buvo šiek tiek per aštrios. Gal kantas buvo per daug aštrus, nes sniegas jį kabino. Visgi tai nebuvo dalykas, kuris lėmė nesėkmę.
– Kokia buvo strategija – rizikuoti ar leistis atsargiau?
– Atsargiau, nes trasas atrodė sunkesnė nei plane. Treneris davė trasos aprašą, pasakė per raciją, kaip yra. Atrodė, kad viskas gerai, bet šliuožiant negalėjau susiimti ir leistis taip, kaip aš galiu geriausiai. Bet bus geriau.
– Kokias pamokas galite išmokti iš pirmojo olimpinio pasirodymo?
– Manau, kad reikėtų daugiau galvoti, kad tai tik eilinis startas. Reikia nesijaudinti, nes jis buvo pagrindinė priežastis, kodėl man nepasisekė. Kitose žaidynėse bandyčiau nuimti jaudulį, nors nežinau, kaip tai padaryti. Spaudimas yra iš visų pusių, juk tai – olimipinės žaidynės, jos vyksta kartą kas ketverius metus.
– Kaip suprantu, ši nesėkėm jūsų užsidegimo nesumažino?
– Tikrai taip, dabar gal liūdna, bet neparodžiau viską, ką galiu. Dabar reikia toliau kauptis, ruoštis ir žiūrėti į ateitį.
– Kur šiais metais dar startuosite?
– Dalyvausiu Europos jaunimo festivalyje, kuris kovą vyks Suomijoje. Taip pat planuoju sudalyvauti varžybose Latvijoje. Gal dar vyksime į Švediją ir Suomiją.