„Po 2020 metų nelabai žinojome, ko laukti ir ko tikėtis. Bet kokkiu atveju, sudarėme vienuolikos renginių sąrašą, į kurį pateko keturios Lietuvos lygio varžybos, du tarptautinio lygio turnyrai, du teisėjų seminarai, du technikos demonstravimo turnynai ir vasaros stovykla. Galiu tik pasidžiaugti, kad planas buvo visiškai įgyvendintas“, – sakė federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.
„Pridursiu, kad visi renginiai buvo sėkmingi. Be abejo, daugiausiai darbo reikėjo įdėti organizuojant pasaulio čempionatą Panevėžyje.
Po jo sėkmės, jaučiu, kad grįžtame į buvusias priešpandemines pozicijas. Nesinori per daug girtis, bet pasidarbavome tikrai gerai“, – sakė Lietuvos graplingo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.
Susirinkimo metu buvo pristatytas 2022 metų kalendorius. Jame net trylika įrašų apie renginius, kurie laukia šiemet.
Sezono startu bus galima laikyti vasario 12 dieną įvyksiančius geriausiųjų sportininkų apdovanojimus. Šakiuose vyksiančio renginio metu bus apdovanoti daugiausiai reitingo taškų per praėjusius metus surinkę sportininkai.
Be to, bus apdovanoti daugiausiai čempionų išauginę treneriai, teisėjai, aktyviausi sporto klubai.
„Po apdovanojimų prieš prasidedant tikrajam sezonui mūsų laukia vienas technikos demonstravimo turnyras, už kurį taip pat bus skaičiuojami reitingo taškai. Vėliau numatytos ketverios Lietuvos lygio varžybos, keturios tarptautinės varžybos, du seminarai ir vasaros stovykla. Pačios svarbiausios 2022 metų varžybos – spalio 8 dieną Panevėžyje numatytas Europos čempionatas.
Dan kyu komisijos pirmininkas Arnoldas Lukošiūnas pristatė savo komisijos veiklą, teisėjų kolegijos pirmininkas Dainius Burokas – teisėjų veiklą. Pastarasis pasidžiaugė teisėjais, kurių vis daugiau įsitraukia į graplingo veiklą ir profesionaliai atlieka savo darbą.
Svarbus akcentas – taisyklių pakeitimas. Nuo pirmojo 2022 metų turnyro per patęsimą taškas bus skiriamas už visas užimtas kontroliuojančias padėtis – už išlaikymą iš šono, iš galvos pusės, iš viršaus atsisėdus ant priešininko, išlaikymą užėjus už nugaros apsikabinus varžovą rankomis arba kojomis, už išlaikymą prispaudus keliu krūtinę.
Kiekviena pozicija turi būti išlaikoma 5 sekundes.
Taip pat taisyklėse atsirado įrašas, paaiškinantis kas yra aktyvumas.
Bet koks metimas, kai imtynininkas nesugeba po metimo užimti kontroliuojančios viršutinės pozicijos ar bet koks realus bandymas atlikti skausmingą ar smaugimo veiksmą. Per pagrindinį kovos laiką taškai neskaičiuojami, reikia priversti varžovą pasiduoti atliekant skausmingo ar smaugimo veiksmą.
„Taisyklių pakitimai įvesti dėl to, kad būtumėme dar objektyvesni. Kiek teko bendrauti, dalyviai šiuos pakitimus priėmė su entuziazmu“, – pokyčių svarbą aiškino K.Smirnovas.