Rusijoje užgimusios tokios dvikovos yra vadinamos vienomis iš brutaliausių ekstremalaus sporto rūšių dėl didelio dalyvių traumuotumo.
Kaip pripažįsta šių kovų dalyviai bei ekspertai, dauguma galiūnų po stipraus smūgio trumpam patiria sąmonės aptemimą, todėl šalia jų visada stovi du asistentai, prilaikantys sportininką nuo griuvimo ant žemės ir susižeidimo.
Kiek atsipeikėjęs po gauto smūgio galiūnas panašų trenkia priešininkui, o kovą pralaimi tas, kuris po trijų smūgių pasiduoda arba nebesugeba kovos tęsti. Per varžybas galiūnai dažniausiai patiria nedidelius smegenų sutrenkimus bei veido kaulų skilimus ar lūžius.
Galiūnus dalyvauti tokiose varžybose vilioja greita galimybė uždirbti solidžias premijas. Lenkijoje premijos kol kas nėra didelės – ketvirtfinalio kovų dalyviai gauna po 2200, pusfinalio – po 4400, o finalo laimėtojas – 11 tūkst. eurų.
Nepaisant didelio brutalumo, o gal būtent dėl jo, šios varžybos pritraukia nemažai žiūrovų visame pasaulyje. Lenkijoje dvikovas delnais imta rengti vos prieš metus, ir, siekdami dar labiau suintriguoti žiūrovus, organizatoriai sumažino staliuko, skiriančio galiūnus, dydį.
Po tragedijos Vroclavo prokuratūra ėmėsi tirti ar toks sprendimas nelėmė 46 metų Arturo Walczako mirties.
Šis sportininkas prieš tai dvidešimt metų dalyvavo tradicinėse galiūnų varžybose ir, nors pasaulinėje arenoje laimėjimų neiškovojo, tačiau kartą tapo Lenkijos vicečempionu.
Be to, 134 kilogramus sveriantis A.Walczkas buvo pasaulio rekordininkas taip vadinamose fermerių varžybose. Pastarosiose lenktyniaujama, kas toliau nueis laikydamas rankose du lagaminus, sveriančius po 150 kg.
Dėl patirtų traumų nebegalėdamas dalyvauti tradiciniuose galiūnų čempionatuose A.Walczakas nusprendė kovoti mišrių kovos menų MMA varžybose ir smūgių delnais kovose.
Tragedija įvyko per pusfinalio kovą, kai A.Walczakas patyrė nokautuojantį galiūno Dawido Zaleskio smūgį, laimėjusio prieš tai visas ketverias varžybas Lenkijoje. Iš viso tą vakarą nokautus nuo smūgio delnu patyrė net devyni sportininkai.
Žinia apie tokią nokautų gausybę bei A.Walczako nugrimzdimas į komą šokiravo dalį sporto visuomenės. Tinklapis „Onet“ pasmerkė kovų organizatorius, pareiškęs, jog šie dėl didelio pelno „legalizuoja vieną iš prievartos formų“.
Varžybas rengusios pasaulinės organizacijos „PunchDown“ Lenkijos skyriaus vadovas Jakubas Henke pripažino, jog galimai suklydo, sumažinęs atstumą tarp kovotojų.
Taip esą buvo padaryta dėl žiūrovų spaudimo, nes šie priekaištavo, kad didokas stalas trukdo žemesniems kovotojams pasiekti priešininko veidą.
Organizatoriai prokuratūros tyrimo sakosi nebijantys, mat visi sportininkai buvo pasirašę, jog rengėjams jokių pretenzijų neturės.
Ekstremalių sportų žinovai pripažįsta, jog kuo kruvinesnės kovos, tuo didesnis susidomėjimas jomis, automatiškai – didesnis organizatorių pelnas. Todėl esą ir populiarėja bokso be pirštinių varžybos, dvikovos delnais, MMA mišrių kovos menų dvikovos.
Siekiant populiarinti tokias kovas imta į ringą kviesti net socialinių tinklų žvaigždes, moteris ir vyrus. Neseniai pasaulį apskriejo žinia, jog bokso ringe su senstelėjusiu buvusiu čempionu Floydu Mayweatheriu jaunesniuoju susirėmė „Youtube“ žvaigždė Paulas Loganas.
„Kruvinos ekstremalios kovos neša didžiulį pelną, tačiau net gausybė traumų bei mirčių netampa prikaištu, jog organizatoriai peržengė ribą. Ir tai jau nėra sportas, o žaidimas su mirtimi“, – teigia „Onet“.