Projekto tikslas – per lėkščiasvydžio (Ultimeito) užsiėmimus skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, jų sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.
Lėkščiasvydis (Ultimeitas) skatina asmeninę atsakomybę už savo elgesį, nes visi pažeidimai ir ginčai yra skelbiami asmeniškai: diskusijos ir ginčų sprendimas ugdo charakterį, bendravimo įgudžius bei lyderio savybes.
Yra pasaulio mokyklų, kurios per šį sportą ugdo minėtas savybes, moko konfliktų sprendimo įgudžių.
Tai komandinis sporto žaidimas su skraidančiuoju disku, jungiantis geriausias įvairių sporto šakų (krepšinio, regbio, futbolo) savybes.
Projekto uždaviniai buvo surengti ne mažiau nei 300 lėkščiasvydžio (Ultimeito) treniruočių Vilniuje ir Kaune, taip pat suorganizuoti Vilniaus ir Kauno lėkščiasvydžio (Ultimeito) bendruomenių žaidynes.
Buvo kviečiama bendruomenių narius aktyviai sportuoti, neatsižvelgiant į jų amžių, sportinį pasirengimą, užimtumą ar socialinę grupę.
Į treniruotes, o vėliau ir į žaidynes užsiregistravusiems dalyviams, buvo suteikiamos sporto vietos, profesionalus treniravimas.
Projekte dalyvavo visi norintys bendruomenių nariai, t.y. skirtingo amžiaus, skirtingo išsilavinimo, įvairių socialinių sluoksnių grupių nariai.
Projektas prasidėjo dar pernai rudenį, o atlaisvinus karantino suvaržymus, sėkmingai užbaigtas.
Žinoma, sudėtinga pandeminė situacija kiek pakoregavo rezultatus, tačiau visgi surengta daugiau nei 240 atvirų treniruočių Vilniuje ir Kaune (iš kurių beveik 200 sostinėje), kuriose lankėsi vidutiniškai kiek daugiau nei po 9 dalyvius!
Veiklų metu su vaikais dirbo lėkščiavydžio specialistai, turintys darbo su vaikais ir jaunimu patirties.
Treniruotėse lėkščiasvydis buvo pristatomas kaip sportas, ugdomos techninės lėkščiasvydžio savybės, dalyviai varžėsi tarpusavyje, taikė žaidimo strategijas.
Svarbi treniruočių dalis – „fair play“ principų mokymas, taikymas sporte ir gyvenime.
Viena iš veiklų – bendruomenių lėkščiasvydžio žaidynės, nors planuotos dviejuose miestuose, buvo vykdytos tik Vilniuje.
Trakų Vokėje šių metų birželio 19-20 dienomis savo jėgas išbandė daugiau nei 100 dalyvių. Netrūko geros nuotaikos ir pasižadėjimų nesustoti bei toliau stengtis kelti savo meistriškumo lygį.
Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir toliau stengsis organizuoti panašias veiklas skirtinguose Lietuvos miestuose. Bandys ptitraukti į jas vaikus ir jaunimą bei toliau sėkmingai populiarinti lėkščiasvydžio sporto šaką.