Su sportu po Čempionų lygos kovų atsisveikinanti S. Krupeckaitė papasakojo apie būsimą intymumą varžybose ir kodėl ji „nesiparins“

2021 m. spalio 14 d. 14:01
Interviu
Iki naujo turnyro starto pradžios lieka vos 24 dienos – lapkričio 6-ąją Ispanijos Maljorkoje vyks pirmasis sugalvoto UCI Čempionų lygos etapas, kuris dar po dvidešimties dienų persikels į Panevėžį. „Cido“ arenoje lapkričio 27-ąją įvyks bene didžiausias treko dviračių varžybų renginys po 2012-ųjų Europos pirmenybių.
Daugiau nuotraukų (28)
„Nors didelių užduočių šiose varžybose sau nekeliu, tačiau tikrai bus įdomu pasižiūrėti į tą naują renginį“, – tikino varžybų Lietuvoje ambasadore tapusi garsiausia šalies trekininkė 38-erių Simona Krupeckaitė.
Be jau karjerą metų pabaigoje baigti nutarusios S.Krupeckaitės, „UCI Track Champions league“ kovose varžysis ir vardinį kvietimą gavęs Vasilijus Lendelis.
Lapkričio 6-ąją Maljorkoje startuosiančiose inauguracinėse UCI Čempionų lygos varžybose dėl įskaitinių taškų varžysis pajėgiausi 72 pasaulio treko dviratininkai: po dar keturių etapų gruodžio 11 dieną Tel Avive galiausiai bus išdalintas pusės milijono prizinis fondas ir trofėjai.
Per vieną dieną Čempionų lygos kovose bus vykdomos tik keturios varžybų rungtys: sprinto kategorijoje dviratininkai varžysis keirino ir sprinto rungtyse, ištvermės kategorijoje dalyvių laukia eliminavimas ir skrečas.
Kiekvienoje rungtyje dėl taškų kovos po 18 stipriausių sportininkų.
S. Krupeckaitė ir V. Lendelis varžysis sprinto ir keirino rungtyse.
Trečias ir ketvirtas lygos turai vyks Londone gruodžio 3-4 dienomis, o paskutinis penktasis – gruodžio 11-ąją įvyks Izraelio sostinėje Tel Avive.
„Per porą valandų suvažiuoti dviejų dienų programą – nemenkas iššūkis. Bet tokio dydžio renginys – pirmą kartą.
Esu girdėjusi apie šou komercines varžybas, bet pati dar nesu dalyvavusi. Bus arši kova, bet nežinau ko laukti – tikriausiai bus siurprizas“, – kalbėjo apie pasitraukimą iš didžiojo sporto po varžybų Izraelyje paskelbusi S.Krupeckaitė.
Paklausta, ar kovos Panevėžio „Cido“ arenoje bus lengvesnės, nes ir namų sienos padeda, garsioji trekininkė gūžčiojo pečiais: „Gal net atvirkščiai. Gal ir sunkiau, nes Panevėžyje tave visi pažįsta, slėgs atsakomybė. Sakysime, tai lazda su dviem galais – namai yra gerai, bet ir slėgs atsakomybė prieš gimines, draugus, sirgalius.“
Nors tik ką iš Europos čempionato sugrįžęs mūsų šalies atstovas 26-erių Vasilijus Lendelis neturėjo kuo girtis – sprinto rungtyje jis buvo tik 13-as, o keirine – 23-ioje vietoje, trekininkas pasidžiaugė, jog gavo kvietimą į geriausių planetos dviratininkų kovas.
„Kvietimą į tokias kovas gavau vienas iš paskutiniųjų, tad tikrai esu patenkintas“, – tikino dviratininkas, iki tol dar spalio pabaigoje pakovosiantis ir planetos pirmenybėse Prancūzijoje.
Lietuvos treko rinktinės strategas Dmitrijus Leopoldas pabandė užstoti sportininką aiškindamas, kad dėl neiškovotų medalių gal ir neverta taip pergyventi, nes pergalę nuo nesėkmės dažniausiai skiria šimtosios sekundės.
„Reikia džiaugtis, kad mūsų sportininkai kovoja aukščiausiame lygyje ir viską lemia šimtosios sekundės. Sakysime, pasaulio čempionate varžysis vos 30 sprinterių iš viso pasaulio – viską lems sekundės šimtosios dalys.
Tad galime laimėti ir galime pralaimėti. Taip pat ir su Čempionų lyga – anksčiau turėjome apie 50 startų per metus, o dabar viskas dėl pandemijos apsiramino.
Džiugu, kad atsiranda tokios naujos lenktynės – kuo daugiau startų, tuo geriau mums. Norime sugrįžti į varžybų ritmą, bet reikia galvoti, jog nebūtinai laimėsime, nes kovos tik elitiniai trekininkai“, – kalbėjo S.Krupeckaitės vyras D.Leopoldas.
Lietuvai surengti Čempionų lygos kovas kainuos apie 350 tūkst. eurų. Apie tai papasakojo šalies dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Stasys Petrauskas.
„Šiai minutei iki galo nėra galutinės sąmatos, tačiau tai bus apie 350 tūkst. eurų. Dalį pinigų skirs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, dalis bus Panevėžio miesto indėlis – apie 45 tūkst. eurų, ir dalis – federacijos pinigai.
Nežinome, kokie bus lūkesčiai dėl parduotų bilietų – į varžybas bilietas kainuos 5 eurai, vaikai bus įleidžiami nemokamai. Kitą vertus, nėra itin aktualu parduoti visus bilietus į varžybas – mums svarbiau, kad kuo daugiau žmonių apsilankytų treke“, – aiškino dviračių federacijos vienas iš vadovų.
S.Petrauskas pripažino, kad už galimybę surengti Čempionų lygos etapą federacija UCI pervedė tam tikrą rengimo mokestį, tačiau sumos nenorėjo įvardinti.
„Dar negalime visko atskleisti, nes yra ir bilietų klausimai, tačiau už tą sumą mes gausime dalį Čempionų lygos rengėjų produkto. Vis tiek galiausiai, po varžybų, mes turėsime paskelbti tuos skaičius, bet šiai dienai to padaryti nenorėčiau“, – kalbėjo S.Petrauskas.
„Į Lietuvą atvyksta 50 tonų įrangos – palyginimui, tai atitinka geriausiam pasaulio šou, – UCI ir varžybų rengėjų idėjas atskleidė „Cido“ arenos vadovas Tomas Inčikas. – Bus ir to, ko niekur niekada nebuvo – 280 metrų LED juosta, kurioje bus pateikiama visa būtina informacija apie įvykius arenoje.
Taip pat sportininkai ant dviračių turės daviklius ir jutiklius, o visa informacija iš jų bus perduodama ant tos LED juostos – tai matys visi žiūrovai.
Galime pasidžiaugti, kad kovas transliuos televizija „Eurosport“. Iš dar įdomesnių naujovių – per Čempionų lygą bus atsisakyta popieriaus statistikai vesti, nebus plastikinių buteliukų vandens – bus vandens stotelės“.
– Tikinote, kad jums bus įdomu pabūti ir sudalyvauti Čempionų lygos kovose, tačiau tikslų sau nekeliate. Tai nebijote likti paskutine Panevėžyje?, – buvo paklausta S.Krupeckaitė.
– Aš džiaugiuosi, kad esu pakviesta ir turiu galimybę kovoti Čempionų lygoje. Žinote, dėl to visiškai „nesiparinu“.
Aišku, taip kalbu dabar, bet kai stoviu treko takelyje, neturi jokio „aj, bet kaip“. Streso starte visada būna ir visada kovoju, nors kitiems sakau, kad tas pats, kaip pasirodysiu.
– Tos varžybos bus intensyvios. Kai joms teks pasirengti?
– Specifiškai nepasiruoši. Tiesiog teks nusiraminti ir apgalvoti, kaip važiuoti, kaip išdalinti jėgas, kaip geriau viską padaryti.
– Čempionų lygoje būsite „apkarstyti“ davikliais, mikrofonais ir viską, ką darysite, matys ir žiūrovai. Baisoka, kad viską sirgaliai matys ir girdės?
– Na, vargu ar bus atskleista kažkokia paslaptis, kurios iki tol nežinojo sirgaliai. Gal šiek tiek intymumo priduos tokios naujovės. Gal norėčiau kai ką ir paslėpti nuo sirgalių – sakysime, savo paso duomenis (juokiasi).
Kai buvo kalba apie tuos žiūrovus, apie tas LED juostas, atėjo tokia spontaniška mintis, kad gal ir norėčiau šiose varžybose pati pabūti žiūrovo vaidmenyje. Nes kai esi treko viduje, tu tikrai mažiau matai nei išorėje – nuo žiūrovų kėdės.
– Tai šis turnyras paskutinis?
– Taip. Manau, kad taip. Yra tokios aiškios mintys.
– Ką tuomet veiksite po karjeros pabaigos? Eisite į politiką?
– Politika yra įdomus dalykas. Jau pabandžiau ir nusivyliau ja. Ne tiek savimi politikoje, o tuo, kad labai sunku prisibelsti tiems, kas tiki savomis idėjomis.
Aš visada esu kovotoja ir man visada buvo lengviau pakovoti už kitus, nei save. Nors kovoju ir už save.
Gyvenime pasiekiau jau viską – galiu jau ramiai gyventi, tačiau vardan sporto ir vaikų bei bendros sportinės kultūros norisi eiti ir siekti tikslų, kad sportas negrimztų į liūną, grąžinti sportą Lietuvai.
– Tai treniruosite ar dirbsite dviračių federacijoje?
– Tikrai ne – nedirbsiu federacijoje. Dėl trenerio darbo – taip pat klaustukų. Man pirmoje vietoje yra šeima, o treneriui reikia važiuoti ilgam į stovyklas užsienyje. Norėčiau dirbti su vaikais, tačiau atiduoti visą save kol kas dar nesu pasiryžusi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.