Per šimtas į šias varžybas atvykusių sportininkų iš Lietuvos, Latvijos bei Rusijos ne tik išsiaiškino, kas yra stipriausias, bet ir dovanojo įspūdingą reginį čia susirinkusiems žiūrovais.
Aikštyno prieigos ir Baltasis tiltas nuo įspūdingų triukų išvysti norinčių žiūrovų tapo sausakimši dar prieš prasidedant finaliniams sportininkų pasirodymams.
Kaip ir pernai, per varžybas „White Bridge Games“ žiūrovų dėmesį kaustė keturių ekstremalių sporto šakų atstovų pasirodymai.
Renginys prasidėjo atletų su triukiniais paspirtukais kvalifikacija, po jų sekė riedutininkų, riedlentininkų bei BMX dviratininkų kvalifikacijos. Į finalą, kuris vyko popietę, pateko po aštuonis geriausius per kvalifikacines varžybas pasirodžiusius sportininkus.
Triukinių paspirtukų kategorijoje pirmąją vietą užėmė aukštą meistriškumą pademonstravęs vilnietis Adomas Žalneravičius. Sudėtingus triukus nepriekaištingai atlikęs A. Žalneravičius laimėjo aiškia persvara ir taip apgynė pernai šiose varžybose pelnytą čempiono titulą.
Antrąją vietą šioje kategorijoje užėmė Justas Visockis iš Druskininkų, trečiąją – vilnietis Artiomas Tiažkij.
„Ateities sportininko“ titulą šioje kategorijoje pelnė, specialistų manymu, daug potencialių galimybių šioje sporto šakoje turintis vilnietis Jurgis Rašimas.
Riedutininkų kategorijoje triumfavo Latvijos atletai. Pirmąją vietą užėmė Raimunds Prusis, antrąją – Valters Grismanis, trečiąją – Kaspars Alksnis.
„Ateities sportininko“ titulas šioje kategorijoje atiteko daug įspūdingų triukų pademonstravusiam Kristoforui Ruozaksui, kuris ne ką nusileido dešimčia metų už save vyresniems riedutininkams.
Iš Latvijos stebėti renginio ir palaikyti komandos atvyko ir čiurnos traumą besigydantis pasaulinio lygio riedučių sporto žvaigždė Nils Jansons.
Dvi pirmąsias vietas Latvijos atletai užėmė ir riedlentininkų kategorijoje. Čempionu tapo Rudolfs Rorbahs, antroji vieta atiteko Niklavsui Vėtrai, o trečioji – vilniečiui Andriui Ūsui.
„Ateities sportininku“ tapo rizikingą triuką pademonstravęs Rimvydas Baranauskas. Jis atliko šuolį ir sėkmingai nusileido ant riedlentės nuo keturiolikos laiptelių. Tokį triuką jis bandė atlikti ir pernai, tačiau keli bandymai buvo nesėkmingi. Šiemetinis bandymas buvo sėkmingas publiką paliko be žado.
BMX dviratininkų kategorijoje dominavo Lietuvos sportininkai. Pernai pelnytą čempiono vardą apgynė neprilygstamą šou pademonstravęs vilnietis Davidas Budko.
Antroji vieta atiteko vilniečiui Tautvydui Gelumbickui, trečias buvo sportininkas iš Latvijos Kristis Kankis.
„Ateities sportininkas“ šioje kategorijoje nebuvo renkamas.
Varžybų rengėjai pasidžiaugė, kad šiemet pavyko išvengti traumų. Sportininkų bei žiūrovų nenuvylė ir oras. Kaip juokavo varžybų organizatoriai, pora kartų visi gavo po dešimt lašų lietaus, bei tai nesutrukdė nei rungtyniauti, nei stebėti įspūdingas varžybas.
Didžiausias Lietuvoje ekstremalaus sporto varžybas „White Bridge Games“ jau antrus metus rengia ekstremalaus sporto įranga prekiaujanti įmonė „Terrasport“. Šios įmonės vadovas Viktoras Zaubidovas sako, kad tokios varžybos yra tarsi padėka jų klientams ir visai ekstremalaus sporto bendruomenei.
„Tai – ir renginys, ir reginys. Lietuvoje nebuvo tokio renginio, kuris suvienytų skirtingų ekstremalių sporto šakų entuziastus. Todėl pernai nusprendėme tai padaryti. „White Bridge Games“ sulaukė didelio susidomėjimo, todėl paprasiausiai negalėjome jo nerengti šiemet.
Tokios varžybos sportininkams yra puiki proga išbandyti savo jėgas, o žiūrovų laukia geras reginys. Nuostabą keliančių vaizdų per šias varžybas yra tiek, kiek jų kitur tikrai nepamatysi. Juokaudamas sakau, kad žiūrovui yra įdomu ten, kur yra kraujo kvapas. Išvydus, kokius triukus sugeba atlikti sportininkas, belieka tik stebėtis, kaip tai įmanoma, kaip tobulai sportininkai valdo savo kūną ir išnaudoja inventoriaus galimybes“, – sako V. Zaubidovas.
Varžybų „White Bridge Games“ suburtus keturių skirtingų ekspremalių sporto šakų atstovus vienija tai, kad visos šios sporto šakos kultyvuojamos tuose pačiuose aišktynuose, reikalinti tie patys įrenginiai, tos pačios rampos.
„Bet tai yra atskiros bendruomenės. Jos skiriasi netgi pagal sportininkų amžių. Paspirtukininkai – tai sportininkai nuo šešiamečių vaikų iki dvidešimtmečių jaunuolių. Tiesa, varžybose mes leidome dalyvauti tik jau dvylikos metų sulaukusiems paspirtukininkams.
BMX dviratininkai – tai daugiausia jau dvidešimt penkerių metų ir vyresni vaikinai, riedutininkai – „seni vilkai“, kurių amžius svyruoja nuo 25 iki 40 metų, o riedlentininkai – tai ir vaikai, ir „seni vilkai“, kurie siekia parodyti, kad dar turi energijos ir noro gauti savo adrenalino dozę.
Kartą per metus mes juos sukviečiame į „White Bridge Games“ varžybas ir džiaugiamės matydami, kaip jie vienas kitą palaiko. Tikimės, kad vyresniųjų pavyzdys ir demonstruojamas meistriškumas į ekstremalų sportą pritrauks vis daugiau jaunųjų talentų“ – sako V. Zaubidovas.
Kiekvienos kategorijos sportininkus per „White Bridge Games“ varžybas vertino kompetetingi tos sporto šakos teisėjai.
Buvo vertinama kaip sportininkas išnaudoja visas aikštelėje esamas figūras, koks yra jo greitis, kaip aukštai jis pakyla į orą, kokia sportininko plastika ir triukų atlikimo technika, ar nusileidęs po triuko sportininkas sugeba išlaikyti pagreitį.
Pastaruoju metu ekstremalių sporto šakų populiarumas Lietuvoje auga. Tam įtakos turėjo per pastaruosius 3-4 metus ne tik Vilniuje, bet ir Druskininkuose, Molėtuose, Klaipėdoje, Panevėžyje bei kituose miestuose atsiradę ekstremalių sporto šakų aikštynai.